Как се взима урина за изследвания на бебе на 6 м?

  • 1 224
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 379
Утре сме на изследвания - първите, които се правят на 6 месеца. Трябва да взема урина на Гого, купих от аптеката едни стерилни пликчета с отворче и лепка на него. Да, ама като му сложих тази вечер за проба, след един час и нещо имаше само няколко капки вътре ?!? Сложих памперса отгоре, може би трябва да го държа гол само с пликчето? И кога трябва да се вземе урината и как да се пази до занасянето?

# 1
  • Мнения: 4 176
Бях написала един отговор, но понеже имам гадния навик да не дочитам до край въпроса, та сега пиша нов.

Аз взимах урина с това пликче и първия път се получи. Не бях му измила добре пишката и урината показа ,че има бактерии, та като се наложи да взема урина втори път се провалих тотално. За няколко часа имаше само няколко капки.
Мисля че вианта е в пликчето.

# 2
  • Мнения: 3 042
Като правихме на Съни рутинните изследвания на 6-я месец - с колектор.
Та за точно тия колектори на урина обърнахме квартала- аптекарките до една се кълняха, че такова животно няма!
Накрая се ядосах и отидох до Санита на центъра и го закупих това чудо- 1.70лв, май е унисекс, на нас действа- залепи се и се напълни добре.
Трик за моментално напишкване- слагате колектора и после включвате сешоара, от топличкото бебо се напишква за нула време- после от колекторчето в шишенцето и до лабораторията.

# 3
  • Мнения: 883
Аз се опитах с пликчето,но нищо не се получи и пробвах по начина на Biby(ако бъркам човека,моля за извинение).Слагаш парче памук(като не е отварян нали е стерилен) и после го изтискваш в шишенцето(продават се в аптеките).В лабораторията ме питаха от кога е урината и ми казаха,че трябва да се "вземе" сутрин и да се занесе за изследване не по късно от 2 часа след това.

# 4
  • Мнения: 3 379
А в какво шишенце трябва да я пресипя? Не може ли да я занеса във въпросния колектор? като го запечатам отгоре естествено, не да го нося отворено пликчето?

Mamica, мерси - не се бях сетила за измиването.

# 5
  • Мнения: 17 402
Цитат на: SZA
А в какво шишенце трябва да я пресипя? Не може ли да я занеса във въпросния колектор? като го запечатам отгоре естествено, не да го нося отворено пликчето?

Mamica, мерси - не се бях сетила за измиването.



Можеш да сипеш в стерилно шишенце. Често се случва замърсяване на урината от колекторите.

# 6
  • Мнения: 3 379
А как да намеря стерилно шишенце? Да изваря някое става ли? Или има специални?

# 7
  • Мнения: 3 479
Слагаш пликчето преди сутрешното кърмене. Кърмиш бебето и изпишкването е гарантирано, най- много да се наложи да изчакаш до 15мин. Може да занесеш пликчето в лабораторията запечатано, до ок. 2 часа. Там ще ти дадат в какво да го пресипеш и готово. Като махнеш пликчето не забравяй да почистиш кожата на мястото на лепенките, защото може да остане лепило и да се зачерви кожата. Може с риванол или просто с влажна кърпичка.

# 8
  • Мнения: 910
Az kato vzemah urina na Veli i zalepih plikcheto, slojih i pampersa i ia ostavih taka okolo 1 chas. V tova vreme i davah voda, beshe sutrinta rano, na gladno. Tia napulni niakade 30 ml, no tova e napulno dostatachno - na doktorite im triabva suvsem malko urina. Posle slojih plikcheto v edno burkanche i taka go zanesoh pri pediatarkata... Simple Smile

# 9
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Цитат на: SZA
А как да намеря стерилно шишенце? Да изваря някое става ли? Или има специални?


Стерилни контейнерчета/бурканчета има във всички аптеки...
Хм, аз пък въобще не знаех, че има такива колектори и си мислех, че сядаш с едно шишенце пред бебо и го чакаш да се изпишка... Laughing  Embarassed . Ама явно все пак е напреднал светът, колкото и да не ми се вярва...

# 10
  • Мнения: 6 155
Цитат на: SZA
А как да намеря стерилно шишенце? Да изваря някое става ли? Или има специални?


Има ги в аптеките - 0.20 лв.

# 11
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: MardiGras
Цитат на: SZA
А как да намеря стерилно шишенце? Да изваря някое става ли? Или има специални?


сядаш с едно шишенце пред бебо и го чакаш да се изпишка... Laughing  Embarassed .



е това е истината, колкото и тъпо да звучи, ама е точно така.

Тези колектори са перфектни развъдници на бактерии като ги запечаташ.

Сега пиша неща, които са ми смешни, ама навремето не ми бяха хич.

И аз реших по модерния начин с колектор. И отгоре памперс.И чакам.....идеална среда, топличко, всичко.....за да се развият бактерии и да излезе погрешно изследването.

Истината е: първа сутрешна урина на бебо, преди това перфектен тоалет, махнат памперс - държейки в ръка стерилно малко контейнерче, средна порция урина на бебо, затваряш контейнерчетто - и гаранция за най-точни резултати.

Всичко останало е алабалистика.

# 12
  • Мнения: 3 379
Мерси момичета.

Общи условия

Активация на акаунт