Май ще се откажа

  • 871
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 336
Моето бебче е на 2 седмици, от 12 дни правим опити да се кърмим, но не се получава  Cry Cry Cry пробвах всичко - хранене на поискване, под режим, течности, компреси, но кърмата ми явно е недостатъчно...той изяжда не повече от 50 грама, а при опит да се изцедя след това има не повече от 10-20 грама, след 40-60 минти се събужда гладен и изнервен не изсуква почти нищо и до дохранвам често с фризолак, не знам какво да направя вече  Cry от 10 дни само кърмя цедя се и пия течности. Започвам да се притеснявам че каквото и да му дам кърма или фризолак той неяде повече от 50 грама  Cry

# 1
  • Мнения: 619
50 грама за толкова малко бебе е предостатъчно! Нямаш основания за притеснения и по-дборе спри да се цедиш! Бебето всичко ще регулира само. И не дохранвай!

# 2
  • Мнения: 1 336
50 грама за толкова малко бебе е предостатъчно! Нямаш основания за притеснения и по-дборе спри да се цедиш! Бебето всичко ще регулира само. И не дохранвай!
ами в болницата ми казаха след 12-тия ден до края на 1-я месец по 130 на хранене  newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 561
ами в болницата ми казаха след 12-тия ден до края на 1-я месец по 130 на хранене  newsm78
Цитат
Shocked #Crazy
Ама моята и сега май не яде на всяко хранене по толкова!

# 4
  • Мнения: 619
Спокойно! Как пък решиха , че трябва да е след 12-ия ден?!
Кърми си го и го мери едни път седмично да следиш теглото му, ако има 100-110 гр на седмица всичко е идеално!

# 5
  • Мнения: 1 336
Спокойно! Как пък решиха , че трябва да е след 12-ия ден?!
Кърми си го и го мери едни път седмично да следиш теглото му, ако има 100-110 гр на седмица всичко е идеално!
обяснението е всеки ден с 10 грама повече и така докато станат 120-130  Thinking, т.е до 12-тия ден...

# 6
  • София
  • Мнения: 189
Недей, изчакай още малко. Не дохранвай, кърми на поискване, ако трябва на половин час. Аз бях така. На контролното кърмене, което ме принуди да направя педиатърката на 15 дни дъщеря ми също не изсука повече от 50 гр.... Моят съвет е също да не цедиш, а просто да се успокоиш и да си кърмиш колкото иска детето, то знае най-добре колко и кога му трябва. Не е задължително да плаче от глад. Възможно е да са колики. Те се появават около половин час след кърмене и могат да се объркат с глад, защото детето търси гърдата за утеха. Стисни зъби и изчакай да видиш как наддава поне на края на първия месец. Знам, че е трудно да храниш бебето непрекъснато особено, ако имаш болки... Това същото е нормално и за мен най-добрият вариант беше да не мия гърдите след кърмене и да оставям капка мляко да засъхне. Може и да е смешно но и на обикновена настола лампа се греех и помагаше  Embarassed Сешоар можеш да ползваш, абе каквото ти помага! и гърдите открити колкото може повече. Ще се справиш, само спокойствие. в края на първия месец ще ти светне пред очите и и ти, и бебето ще сте специалисти в кърменето  Laughing Радвам се, че не дадох добавки, защото бъркането на адапте и стерилизиране въобще не си го представям. един месец е малко по-трудно, но после невъобразимо по-леко във всякакъв смисъл! стискам палци!

# 7
  • Мнения: 171
И аз да се намеся. Това с кантара го зарежи. Аз бях така и непрекъснато страдах от това, че нямам кърма. Просто явно някои бебчета хапват по малко и това е. Тегли го само 1 на седмица не повече. Ние сме на 4 месеца и той понякога яде не повече от 60 -70 мл, което е ужасно малко за него. След това не мога да изцедя повече от 10мл. Въпреки това той наддава по 300 гр. на седмица. Храни го на поискване, макар и много често в началото. Те сами си преценяват кое е най-добре за тях  Grinning
Остави цялата къщна работа за после и си се кърмете по цял ден ако трябва  Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
При кърменето на поискване бебето изсуква различно количество кърма всеки път.Важното е да даваш гърдата всеки път, когато детенцето поиска, колкото и на често да ти се струва - обемът на стомахчето му е едва няколко супени лъжици, а кърмата се разгражда за нула време.Значи при сукане 10-12 пъти на денонощие, което е нормално за новородено, извинявай, ама с тия 130 гр., щеше да изпива кърма, колкото вода пия аз - голям човек #CrazyТова е безумие!
Мила, струва ми се, че погрешно си схванала цялата ситуация, объркана си и не знаеш какво правиш точно...Предлагам ти първо да се успокоиш, кърмата ти е напълно достатъчно.Когато се събуди след 40 минути, дай  му да си хапне - колкото поиска.Фризолака можеш да го изхвърлиш с чиста съвест.Помпата  - да прибереш за случаите, когато ще си на почивка с тати за уикенда и трябва да се цедиш, иначе засега няма да ти трябва WinkА докато бебчо спинка ти педлагам да седнеш и да четеш Библиотеката - първи дни с бебето, често срещани въпроси и трудности.Информираността дава увереност и решава проблемите, преди да са възникнали.
Успех  bouquet
Ако има още нещо - тук сме Hug

# 9
  • Мнения: 175
здрасти EkaterinaM
Май не разбрах - от какво ще се отказваш? Да храниш дребосъка ли? Wink
Доколкото разбрах те безпокои това, че изяжда фризолак по 50 грама - значи толкова му се яде на детето! А това, че изцеждаш по 20-тина след кърмене си е направо добре!
Тук гледам една табличка за ориентир от 1 книжка - бебето на 3 седмици средно трябва да изяжда по 500 гр. кърма.  Но аз те съветвам да не се вманиачаваш на тема грамаж изяден - това допълнително те натоварва, стресира, уморява... А най-важният ориентир за теб да са количеството пълни памперси.  
На времето и аз така МНОГО се притеснявах дали дребното яде достатъчно. Затова по-добре не се изцеждай, а давай на малката помпичка да върши тази работа!
Напълно нормално е бебчо да иска да е все до теб - докато е още толкова малко то иска да е все в мама гушнато, а пък ако са започнали и коликите - още повече ще реве - и точно някъде около 1/2 час след ядене.  
Наистина е много трудно, но вярвай повече в себе си. Стискай зъби! Сега и ти, и бебчо се учите да се кърмите, а като се усъвършенствате - ще е огромно удоволствие и за двама ви!
Пожелавам ти успех!  Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 198
Послушай съвета на Belinda, тя винаги е права.

# 11
  • Мнения: 992
кате мила с тия 130 грама ме разби мирела сега изяжда по 130 140 грама на ядене и са й достатачни мойта педи каза че до 1/вия месец на бебето на хранене му се пада от 60 до 90 естествено ако се храни на 3 часа иначе на поискване незнам може би по малко и по често и след това 1/вия месец вече по 100 110 грама и така на всеки месец +10 гр. т.е. 2/рия 120 и така но пак това е индивидуално за всяко дете но на мен това все пак ми е някакв ориентир а и мойта мири от самото начало като ни изписаха не  е яла през ноща и е на 3 часа сега вече на 3.5 часа стискам палци и успех с  кърменето много е важно че малкото мишле суче от гърдите ти

# 12
  • Мнения: 435
Мила , EkaterinaM
Коремчето на бебето на тази възраст е едва колкото орехче Simple Smile Ето ти я и табличката да я видиш Simple Smile http://exoexo.com/MJ/Other/brf_table.pdf
Виж и тази статия на Бу в нея са засегнати доста от проблемите на кърменето http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4920.0
В този сайт също има много полезна информация http://karmene.greatnow.com/pripoiskvane.html

# 13
  • Мнения: 1 413
Извинявай, че се намесвам така ни в клин, ни в ръкав, искам само да ти кажа, че аз така се отказах - никой не ме научи да кърмя, не знаех за форума, май го е нямало даже и до ден днешен изпитвам вина и тъга, че не съм кърмила децата си. Ти явно се справяш чудесно, не се отказвай и бъди щастлива  bouquet

# 14
  • Мнения: 1 737
Моето дете първите 3 месеца наддаваше по килограм на месец. По 100г кърма започна да яде след първия му месец, а до тогава - по 60 - 80г.

Общи условия

Активация на акаунт