Наднормено тегло и забременяване

  • 8 502
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
 newsm78 чудя се дали е хубаво да забременявам ако съм с 10 килограма по-тежка от нормалното за мен. Четох много по този въпрос, съветвах се и с майка ми, но ми се иска ако някой е бил в подобно положение да сподели...

# 1
  • Мнения: 2 120
Не съм била в твоето положение, но мисля, че можеш да забременееш.

# 2
  • Мнения: 3 376
Нямаш никакъв проблем да забременееш! 10 килограма отгоре са нищо. Виж, ако беше казала 30, щях да те посъветвам да опиташ да отслабнеш, но пак всичко е индивидуално и би могло да стане и от първия път.

# 3
  • Мнения: 174
Да де, но ако ми се случи тази радост - забременея - щом сега съм с 10 кила по-тежка от нормалното - значи с напредване на бременността ще заприличам на прае Confused

# 4
  • Мнения: 6 167
Аз съм повече от 10 кг над нормата.
Говорих миналия месец с гинеколожката, каза ми че няма проблем да забременея.  не е доказана вързка между забременяването и килограмите ( т.е да не става, защото си пълна).
Каза ми, че имало и много по-едри жени от мен, които имали здрави деца. Но заради мен и моето здраве е добре да сваля 20ина кила.  Така и решихме със съпруга ми. Отслабвам и почваме))) Не става в-с за естетика - прасе, кораб и тн. А за здраве.
Не искам да съм развалина без стави и вени след като родя. Освен това при жените с наднормени килограми, са ти 'разрешени' много малко за качване по време на бременността. При мен са от 5 до 8 кг.  разрешени.
10 кг са нищо, по-добре направи диета, но междувременно не се шашвай , действай си.
  bouquet

# 5
  • Мнения: 2 120
Нещо такова, но след раждането с малко зор ще ги свалиш. по-опасно е сега да се подлагаш на диети, защото може да си объркаш хормоналния баланс.

# 6
  • Мнения: 229
наднорменото тегло е опасно в самата бременност, пориди високото кръсно налягане , подуват ти се повече краката, задържаш течности и ще си по- трудно подвижна, също може и диабет да се появи. затово е подобре да отслабнеш и за се храниш здравословно и тогава да забременеш.

# 7
  • Мнения: 174
Вярно е , че не е въпрос само на естетика, но и на здраве!

# 8
  • Мнения: 104
Ако тези 10 кг. не ти пречат и се чувстваш добре с тях, не ги мисли!  goodscale
Ако ли не, вместо някоя диета по-добре повече движение! running
Познавам жени, които заедно с наднорменото тегло си имат и здрави и хубави бебета. Някои от тях още се опитват да свалят, качените през бременността килограми, а други са толкова слаби, колкото никога преди това не са били. Всичко е индивидуално.
Пожелавам ти успех и всичко да е наред! smile3503

# 9
  • София
  • Мнения: 2 686
Бях +20 кг., качени за много малко време, вероятно заради хормонални проблеми. Борих се 3 години да ги сваля безрезултатно, като 2 години от тях опитвах да забременея, също без резултат. Факт е, че когато най-накрая свалих 10 кг., забременях моменталически, но не съм сигурна, че това е била причината да се получи най-после. Много се притеснявах за качването на килограми по време на бременността, защото де-факто все още си имах килограми, като от една бременност върху мен. Но качвам абсолютно в норма, и даже доста по-малко отколкото очаквах, а в същото време не се лишавам от нищо.

Та съветът ми е, почни някаква диета, но не някоя прекалено строга, защото може да има обратен ефект. При всички положения ще повлияе добре на организма ти. И в същото време действайте, без да се замисляте. Желая ти успех и в двете начинания  Laughing

# 10
  • Мнения: 174
Благодаря за информацията и това че говорите от личен опит  Simple Smile
Ще започна да ям само когато съм гладна и да се движа повече - така ще се почувствам по-секси и може и бебето да стане по-лесно Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 104
Мога да ти препоръчам разделното хранене. Яде се всичко (без сладки неща за съжаление) в неограничени количества, просто не бива да смесваш храните. Дори да не го спазваш стриктно мисля, че ще помогне поне отчасти. При мен имаше ефект, но това влечение към сладките неща обърка работата.   newsm55

# 12
  • Мнения: 144
   Според мен тези килограми не са пречка за забременяване и не е необходимо да пазиш диета. Просто трябва като забременееш да внимаваш с наддаването. Още повече , че някои бременни отслабват в първите месеци заради повръщането и непоносимостта към някои храни.
   

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 14 060
Не мога да разбера защо е трябва да се отслабва преди да се забременее, после по време на бременността да се качат кила и след това отново да се отслабва. Просто внимавай по колко ядеш като си бременна, животи здраве, и всичко ще е наред. Има жени, които са кльощави и по време на бременността качват до 50 кг и стават ... предпочитам да не назовавам определения. А има и пълни жени, които по време на бременността не наддават чак толкова. Аз бих могла да се причисля към първия вид с първата си бременност(+20 кила) и към втория вид с третата си бременност(+5 кила). А от кльощава станах дебела не по време на бременност, а след като спрях да кърмя второто си дете. Всичко е строго индивидуално.

Последна редакция: пт, 10 мар 2006, 22:50 от ЗлаВещица

# 14
  • Мнения: 6 167
аз познавам момиче, което си беше доста пълно, а по време на бременността не наддаде , а отслабна в първите няколко месеца, роди неузнаваема , после пак отслабна още.
не знам как да го обясня. може организма просто да знае какво е най-добре за него.

Общи условия

Активация на акаунт