Zdravnite osigurovki

  • 2 028
  • 23
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 12
Трябва ли да си платя всичките здравни осигуровки преди раждането, при условие че имам здравни права (Платени са ми последните 20 месеца и продължавам да се осигурявам)? Имам прекъсване само от 1 година и половина.


--------
Моля, пишете на Кирилица!

Последна редакция: пт, 10 мар 2006, 08:56 от Ellypr

# 1
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Честно казано си нямам идея  Rolling Eyes , но според мен е хубаво да си платиш всичко, за да няма после недоразумения! Аз поне си платих всичко като разбрах че съм бременна!  Hug

# 2
  • Мнения: 1 150
По - добре да си ги платиш, че да не се заядат не newsm78що

# 3
  • Мнения: 28
Не е нужно да плащаш всичко,достатъчно е да са ти възстановени здравните права.Но ако все пак решиш да се издължиш изцяло,имай предвид,че вече можеш/от миналата година/да платиш само дължимите суми без лихвите.Поне до декември 2005 година беше така.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 715
И аз мисля, че е достатъчно да си платиш, за да ти възстановят здравните права. И да не си прекъсваш плащанията след това разбира се.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Никея какво е това да си платя само дължимите суми без лихвите?Интересува ме по повод данъчните облекчения за деца.Мъжът ми има невнесени здр.осигуровки от 2000 г цялата и 2001г  първите пет месеца.Оттогава е редовен .

# 6
  • Мнения: 229
ако ще раждаш на частно може и да не си плащаш, всъщност няма голяма разлика между цените ако имаш или нямаш осигуровки. така че ти си реши.

# 7
Ако си платиш наведнъж, заедно всички осигуровки-няма да плащаш лихви, но ако си пуснала молба за разсрочено-тогава трябва да ги платиш с лихвите.

# 8
  • Мнения: 207
И на мен тая тема ми е интересна.Имам задължения за минали години че направо ми се Cryнезнам какво да правя.Като видях таблиците с лихвите  щеше да ми падне окото.Не съм пускала молба за разсрочване и ми стана интересно как така ще ги платя без лихвите newsm78даже и едната година майчинство от социалните не ми се приспада.Ако някой знае нека пише сигурно има някакви вратички....

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз при никакви условия няма да си платя здравните осигуровки за минали години. За този срок съм платила хиляди левове за частни прегледи! Close

# 10
  • Хасково
  • Мнения: 992
При  НИКАКВИ условия не си освободена от здравни осигуровки!
Такъв е закона!

# 11
  • Мнения: 23
когато внасяте здравните осигуровки в банката внесете само дължимите осигуровки без лихвите информацията отива директо в нои без да е необходимо да носите бележките на гишетата на нои.А когато един от съпрузите за периода 2000, 2001,2002 е осигурен се плаща за другия само някакъв процент.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
 Рени Нашата държавица го измислила : #2gunfire:Ако искаш да ползваш данъцните"облекчения " /пиша го така защото не разбрах какво ми  е облекчението/за деца трябва да си платиш здравните осигуровки с доста голям срок назад. Никой не те пита ползвал ли си ,плащал ли си си на ръка тогава.

# 13
ЕЕЕ вече ДЪРЖАВАТА ще плаща за раждане. ще е безплатно за всички и /мангалките ще си раждат /
http://www.standartnews.com/archive/2006/03/10/index.htm

# 14
  • Мнения: 984
за да си възстановиш правата трябва да имаш платени мин 12м.+3 преди ползването на здр. услуги, останалите ги дължиш и държавата ще ти ги вземе след опис на имущество, което едва ли ще стане някога, така че не си плащайте вноските за минали години

Общи условия

Активация на акаунт