Анкета за епизиотомията

  • 13 366
  • 240
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 298
Здравейте мамита  Flutter
Тази тема много ме вълнува.И не мога да разбера защо в днешно време докторите режат и шият  newsm78
По времето на нашите майки и баби е нямало такава практика и жените са раждали като по учебник.
Вероятно сегашните лекари са чели други учебници  #2gunfire

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Е,доста,доста-5 доста ли е? А това защо правят епизиотомия все по-често-за да се избегнат разкъсвания,както и евентуално смъкване на влагалището години по-късно.Те затова нашите майки сега масово имат такива гинекологични проблеми.А след разкъсванията моята майка е стояла със скоби не знам колко време...

# 2
  • Мнения: 1 735
Браво ,изпревари ме с тази анкета.Много ще ми е интересно да следя резултатите. book
Аз лично съм с 5 шева,което ми излезе супер солено,тъй като в следствие  на епизиотомията си получих колатерален оток,който ме прикова на легло за дълго.Това се получи точно и само заради ЕПЗ. Close
Все си мисля ,че можех да мина и без нея,но в БГ е практика и точка по въпроса.Застраховат се един вид. ooooh!

# 3
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
И аз имах шевове. Не знам колко точно, но се възстанових бавничко. По принцип от всичките ми приятелки, които са раждали, имам само една, която роди (и то при първа бременност), без епизиотомия и нямаше никакви разкъсвания.

# 4
  • Мнения: 1 735
Е,доста,доста-5 доста ли е? А това защо правят епизиотомия все по-често-за да се избегнат разкъсвания,както и евентуално смъкване на влагалището години по-късно.Те затова нашите майки сега масово имат такива гинекологични проблеми.А след разкъсванията моята майка е стояла със скоби не знам колко време...
5 е доста ,поне за мен. cry
Не мисля,че ще се избегне смъкването благодарение на епизиотомията,но може и да греша...
Виж за разкъсванията,да така е.Проблемът е обаче ,че правят ЕПЗ на всички,дори и на тези които не биха се разкъсали.

# 5
  • Мнения: 1 645
О, да имах и епизиотомия имах и шевчета.
При мен епизиотомията бе наложителна,така че искам не искам............
Вярно че доста ме болеше след това,но не е болка за умиране,а и моита беше доста големичка.........

# 6
  • Мнения: 2 959
И аз имах 3-4 шева, боли, но се преживява, а след време се и забравя.

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
1-2. Нормално раждане без епизиотомия.

# 8
  • Мнения: 2 732
И аз съм със доста шевове .А без епизиотомия  нямаше как да родя -много едро беше бебето.

# 9
  • Мнения: 3 537
Имах малко шевове,3-4 вътрешни и пак толкова външни.Нищо не усетих докато ме шиха,понеже ми сложиха упойка за да се обезчустви повече мястото.Нямах епизиотомия,защото ми е второ раждане,и казаха,че обикновенно епизотомията се практикува при първескините.И още веднага си седнах на дупето,не ме болеше много,а само придърпваше

# 10
  • София
  • Мнения: 4 423
Нямах нито един шев.
Раждахме пет приятелки в далечната 90г., така се случи - през два, три месеца родихме всички. Нито една от нас не е с епизиотомия, същото важи и за момичетата, с които лежахме в една стая като родилки - нито една с епизиотомия.
Направи ми впечатление, че последните години, лекарите непрекъснато практикуват епизиотомия, но нямам представа защо.

# 11
  • Мнения: 3 818
Не се прави епизиотомия винаги, ще ме уморите с тия обобщения  ooooh! Wink
На мен не ми правиха епизиотомия. Аз обаче се разкъсах от прекомерно напъване и след това ме шиха- 3-4шева имах.
На едно от момичетата в стаята ми не й правиха епизиотомия. И разкъсване нямаше.
На другото са му правили, защото е имало показания.

А откъде знаете кога епизиотомията е по показания и кога не е, та се бунтувате толкоз?

# 12
  • Мнения: 1 298
Моята майка,Баба ми и леля всички са родили по 2 деца без да имат никакви шевове  newsm78

# 13
  • Мнения: 4 392
Здравейте мамита  Flutter
Тази тема много ме вълнува.И не мога да разбера защо в днешно време докторите режат и шият  newsm78
По времето на нашите майки и баби е нямало такава практика и жените са раждали като по учебник.
Вероятно сегашните лекари са чели други учебници  #2gunfire

Имах много шевове,вьзстанових се изключително бавно. Twisted Evil
По времето на нашите баби не се е практикувала епизиотомията по обясними причини Wink Но по времето на маиките ни е била доста разпространено явление-говорила сьм с много жени!
Моята майка,Баба ми и леля всички са родили по 2 деца без да имат никакви шевове newsm78

# 14
  • София
  • Мнения: 1 621
Имах 3 външни шева следствие на епизиотомия. Wink

Общи условия

Активация на акаунт