как да си сменя педиатъра?

  • 952
  • 5
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 611
Извинявайте за глупавия въпрос ,но не съм много наясно нашият педиатър е личен лекар на мен и на детето.Той ли трябва да ми даде направление за друг педиатър или направо да ходя при друг.Днес направи поредната глупост изписа на детето ми което е на два месеца сироп на който сега прочетох ,че се дава на деца до три месеца само в изключителни случаи.Не смятам че сме изключителен случай детето дори не кашля кихна няколко пъти  дори не съм сигурна ,че му е нужен сироп.Мисля да не му го давам казва сеСуметролим .Някой ползвал ли го е?Искам лекар който да мисли не да изписва  лекарства наизуст.Не му е за пръв път а сме само на два месеца  не искам да си тровя детето без нужда.

# 1
  • Мнения: 5 790
Можеш да прочетеш ето тук как става смяната на личния лекар:
http://www.nhif.bg/bg/default.phtml?w=1024&h=740

# 2
  • София
  • Мнения: 2 356
Ако решиш да си смениш педиатъра, т.е. GPто, просто отиваш при друг лекар и записваш себе си и детето. Няма нужда да уведомяваш предишното GP, това си го прави здравната каса. Добре е обаче картона на бебето да си е в теб, за да може да го дадеш на новото си GP. Ako kartona na bebeto go dyrvi wyprosniq pediatyr, kogoto ne hareswash, опитай да го вземеш като измислиш някакво оправдание. Личния лекар се сменя юни и декември, но днес чух от едни майки, че това отпаднало и май можело по всяко време. Така, че просто си избери нов личен лекар и иди да говориш с него, той ще ти обясни какво да направиш.
Успех.

# 3
  • Мнения: 1 059
И аз знам че направо се ходи при друг лекар.

# 4
  • Мнения: 409
Хубаво е ако някой наистина знае дали може да се смени личния лекар извън срока /юни, декември/ да даде инфо по темата!

Можеш да прочетеш ето тук как става смяната на личния лекар:
http://www.nhif.bg/bg/default.phtml?w=1024&h=740

Алекс1,
нещо не го намирам това в линка, който си дала, имаш ли представа как става извън сроковете по закон?

# 5
  • Мнения: 5 790
Хубаво е ако някой наистина знае дали може да се смени личния лекар извън срока /юни, декември/ да даде инфо по темата!

Можеш да прочетеш ето тук как става смяната на личния лекар:
http://www.nhif.bg/bg/default.phtml?w=1024&h=740

Алекс1,
нещо не го намирам това в линка, който си дала, имаш ли представа как става извън сроковете по закон?

Не знам как става и не съм сигурна, че става извън тези срокове. Ако ставаше, предполагам, че щеше да го пише в сайта на НЗОК. Току що питах една колежка, която се занимава с тази работа и тя потвърди, че засега не става извън сроковете. Ако не съм права - нека някоя друга мама да каже има ли начин.
Тъй като линка не отваря, това, което имах предвид, копирам го тук - това е официалната информация за смяна на личния лекар, предоставена от НЗОК:

Всяка календарна  година в периода от 1 до 30 юни и от 1 до 31 декември здравноосигурените лица могат да сменят своя личен лекар. За да стане това, необходимо е да закупят от книжарниците за медицинска документация ( за София –  в  ХХІІ, ХХІХ ДКЦ) специален талон-формуляр (т.нар. регистрационна форма за постоянен избор на общопрактикуващ лекар).  С формуляра здравноосигурените лица отиват при новоизбрания от тях личен лекар и на място попълват своите, и на лекаря, лични данни. Представят му и здравноосигурителната си книжка и третия екземпляр от регистрационната форма на първоначален избор, в случай че нямат здравноосигурителна книжка. Не е необходимо здравноосигурените граждани да уведомяват досегашния си личен лекар за извършената смяна. Това става по служебен път.

При промяна на настоящия адрес здравноосигуреното лице има право на нов избор на лекар, без да спазва определените годишни срокове. В този случай изборът се извършва с попълване на регистрационна форма за първоначален избор на общопрактикуващ лекар, която лицето получава от районната здравноосигурителна каса.

XXII ДКЦ - София, ул."Николай Коперник" №9 /зад хотел "Плиска"/

XXIX ДКЦ - София, кв."Мотописта", ул."Георги Измирлиев" №8

Общи условия

Активация на акаунт