Моля ви кажете ми

  • 667
  • 6
  •   1
Отговори
Мили мами кажете ми как трябва да са кръвните групи при двамата родители за да е всичко наред с бебето по време на бременноста Cry Моля ви кажете ми!

# 1
# 2
  • Мнения: 3 760
Кръвните групи са без значение! Важен е резус факторът (Rh)!
Ако ти си с отрицателен Rh, а мъжът ти с положителен съществува риск и бебето да е с положителен. Тогава, ако стане обмен на кръв между бебето и майката, майката може да си изгради антитела срещу Rh на бебето. При втори обмен /евентуален!/ организмът на майката може да отхвърли плода.  /Но това се получава чак при втора бременност и същите условия/.
Ако попадате в рисковата група /ти с "+"ы а мъжът ти с "-"/ ще те наблюдават и изследват. Не е страшно!. При евентуален риск след раждането /до 72 часа след/ на майката се инжектира Анти Д-гама глобулин, който унищожава антителата в кръвта й.
Няма за какво да се тревожиш!!!
  bouquet

# 3
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Кръвните групи са без значение! Важен е резус факторът (Rh)!
Ако ти си с отрицателен Rh, а мъжът ти с положителен съществува риск и бебето да е с положителен. Тогава, ако стане обмен на кръв между бебето и майката, майката може да си изгради антитела срещу Rh на бебето. При втори обмен /евентуален!/ организмът на майката може да отхвърли плода.  /Но това се получава чак при втора бременност и същите условия/.
Ако попадате в рисковата група /ти с "+"ы а мъжът ти с "-"/ ще те наблюдават и изследват. Не е страшно!. При евентуален риск след раждането /до 72 часа след/ на майката се инжектира Анти Д-гама глобулин, който унищожава антителата в кръвта й.
Няма за какво да се тревожиш!!!
  bouquet
newsm10

# 4
  • София
  • Мнения: 1 444
Кръвните групи са без значение! Важен е резус факторът (Rh)!
Ако ти си с отрицателен Rh, а мъжът ти с положителен съществува риск и бебето да е с положителен. Тогава, ако стане обмен на кръв между бебето и майката, майката може да си изгради антитела срещу Rh на бебето. При втори обмен /евентуален!/ организмът на майката може да отхвърли плода.  /Но това се получава чак при втора бременност и същите условия/.
Ако попадате в рисковата група /ти с "+"ы а мъжът ти с "-"/ ще те наблюдават и изследват. Не е страшно!. При евентуален риск след раждането /до 72 часа след/ на майката се инжектира Анти Д-гама глобулин, който унищожава антителата в кръвта й.
Няма за какво да се тревожиш!!!
  bouquet
newsm10
Аз съм с отрицателно рх, а бащата с положително и не съм имала проблеми, дори и при втората бременност.Единствено това, че те следят по-честичко за антитела като ти взимат кръв на 2 седмици, но това не е болка за умиране.Рядко има случаи организма да произведе антитела в голяма степен, но и срещу това има лек, не се притеснявай.

# 5
  • Мнения: 102
Здрасти, както и другите майки казват кръвната група не е важна важен е резус-фактора. Проблем може да възникне ако майката е с - резус-фактор а бащата с +.Както беше в моя случай. По време на бремеността 3-4 пъти се правят допълнителни изследвания на кръвта за наличие на антитела(май че се казваше изследване на Coombs не съм много сигурна). Обикновено при първа бременност няма проблеми. Проблем може да има при следващи бременности, защото майката може да развие антитела който да навредят на плода и детето да се роди с анемия или някакви други заболявания. Затова като се роди бебчо веднага му правят тест за неговия резус фактор и ако той е + на мама се бие ваксина, която да може да унищожи евентуално създадените антитела. Тази ваксина е безплатна. Но като си избираш родилен дом предварително разучи дали там я имат в наличност. Зашото тук в Пловдив я нямаше в единия от родилните домове и ако бях отишла там трябваше аз да сия закупя предварително а тя не е евтина около 180 лк. ми бяха казали но не съм проверявала.

# 6
  • Мнения: 2 327
Гинеколога ти ще т обясни за кръвните групи и фактори и всичко останало.
Важното е да не се притесняваш. Дори и да има несъвместимост - просто трябва да те следят по внимателно и всичко ще е наред. А и при първа бременност е малко вероятно Simple Smile
Леко бременеене Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт