Бактерии

  • 3 164
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 938
След раждането получих тежък ендометрит. Изолираха се бактериите Escherichia colli и Enterro cocci. Някой да има информация за тях? newsm78

# 1
  • Мнения: 599
Обитават стомашно-чревния тракт и попадат в половите пътища оттам. Най-често причината за инфекцията са задържани плацентарни части, околоплодни ципи,съсиреци или лохии.

# 2
  • Мнения: 1 938
А възможно ли е причината за попадането на тези бактерии в матката да са недобрестерилизираните инструменти при инструментално ревизио на матката? newsm78

# 3
  • varna
  • Мнения: 404
това са чревни бактерии,които лесно преминават от дебелото черво към влагалището

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
Нелина, и аз бях така след раждането /без ендометрит, но с Ешерихия коли в клетките, взети от матката/. Не ти ли изписаха антибиотик?

Последна редакция: ср, 19 апр 2006, 16:56 от naty_sk

# 5
  • Варна
  • Мнения: 439
naty_sk какво е това изследване на клетки взети от матката?
На мен ми изолират постоянно при изследване на влагалищен секрет : Ентерококи, стафилококи, протеус...на всяко изследване разли4ни...как е възможно това не знам

# 6
  • Мнения: 1 938
Нелина, и аз бях така след раждането /без ендометрит, но с Ешерихия коли в клетките, взети от матката/. Не ти ли изписаха антибиотик?
Забравих да кажа, че ендометритът е вследствие на задържани плацентарни части. Вдигнах 42 градуса температура. Направи ми се втори кюртаж.
За АБ - вливаха ми венозно Cefotaxime.
Та въпросът ми е може ли бактериите да са "вкарани" в матката чрез инструментите, с които ми е правен първия кюртаж веднага след раждането?

# 7
  • Мнения: 599
Не, мила, никой не би използвал нестерилни инструменти  Naughty За съжаление риск от инфекции винаги има - влагалището не е стерилно място, близо е до ануса и постоянно се замърсява оттам, а след раждането матката е "отворена рана" и още по-лесно се поселяват тези бактерии, а ако има и задържани плаценртарни части, още повече... И не е задължително да е от недоглеждане - повярвай, не винаги се вижда всичко. Пожелавам ти бързо възстановяване  Hug

# 8
  • Мнения: 1 938
Благодаря! Аз вече съм добре. newsm51
Просто исках да поразпитам, защото не мога да приема за отговор: "Ами случило се е - просто е имало да мине..."
Нали всяко следствие е породено от причина...

# 9
  • София
  • Мнения: 7 097
Ами моите Ешерихия коли ги откриха при преглед няколко месеца след раждането - всъщност от цитонамазката станя ясно /2-ра група ПАП/. Лекувах ги доста време с различни антибиотици, но не минаваха. Накрая спрях, защото кърмех и вече нямаше подходящи антибиотици за кърмещи. Така и не стана ясно как съм се сдобила с тях. Но аз се отнесох безотговорно към здравето си и така и не отидох повече, дори като спрях кърменето. Сега ме е страх да отида, сигурно още ги влача и кой знае какви може да са последствията.
Солейл, имаш ли идея, понеже казваш, че често ти ги изолират - опасно ли е, като не можеш да ги излекуваш? И изобщо какво лечение са ти предписали, като са ти ги открили?

# 10
  • Мнения: 193
да ти кажа naty_sk моята малка дъщеря й ги лекувахме 1г. 6м. , а може и повече време да беше. и ние какво ли не пихме, какви ли не бани не правихме, тъкмо изчезнат и след месец пак. ужас!!!!! #Crazy #Crazy #Crazy в крайна сметка /надявам се и сега да няма вече, щото се пада някъде май-юни да направим контролно изследване/ нашия педиатър-нефролог ни предписа едно лекарство, което малко трудон намерихме - да ти кажа с месеци, щото е спряно от производствоп в Б-я и ен се внася. но с връзки , с познати заминаващи за гърция и турция намерихме - Furolin се казва, пие се в началото ударна доза, а после поддържащи , почива се известно време и пак. всеки случай имаше ефект, но търпение му е майката! Crossing Arms там е работата, че като ги "пипнеше" Ники вдигаше яка температува. другият заместител, който ми казаха е furodantin- всеки случай е сигурно,ч е в гърция го има, а ми казаха, че и във фрнация. и не беше скъпо - само  3 евро! а какъв ефект!!! успех! Peace

Общи условия

Активация на акаунт