За или против спиралите

  • 8 547
  • 88
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
Момичета, изправена съм пред труден избор.Беба другия месец става на 6 месеца,това е и периода, когато матката вече е възвърнала първоначалните си размери и може да се постави спирала,така ми обясни моята гинеколожка.В Шейново също ни убеждаваха,че това е най-добрия начин против забременяване, особенно подходящ за раждали жени.
Та, вие За или Против спиралите сте? И ако сте ползвали как се чуствате? А каква марка би било най-удачно да си взема, ако се реша?
Това, което най-много ме привлича е, че ти я поставят и си спокоен, че нямя да се появи някое брадче или сестриче през следващите 2-3 години newsm03

# 1
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Бях със спирала 6-7 месеца, но я махнах - имах кървене почти през ден, а менструацията беше много болезнена и обилна. Гинекологът ми каза, че при всеки е индивидуално и предложи да опитаме пак, но аз не съм навита. На хапчета ми е по-добре.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 709
........имах кървене почти през ден, а менструацията беше много болезнена и обилна. Гинекологът ми каза, че при всеки е индивидуално и предложи да опитаме пак, но аз не съм навита. На хапчета ми е по-добре.

И аз преди време имах спирала (казваше се Коперте - незная дали така се пиши), но я махнах сред една година по същата причина плюс едно възпаление, което твърдяха, че е от нея (тъй като имам алергия към метали - например мога да нося само златни обици, иначе ушите ми се възпаляват).

След като родих една година карахме на презервативи, но и от тях нещо стана, та сега в последната една година съм на Логест. Но въпросът ми е колко време може да се кара на хапчета?  newsm78 И дали наистина няма по-добри и хубави спирали в момента? Дали по-скъпата спирала е по-добра и т.н. newsm78

Ще следя темата с интерес.
Надявам се,papillon, не се сърдиш, че задавам и аз въпросите си тук  Hug

# 3
  • Мнения: 209
Аз съм твърдо ЗА спиралите
Но си служи най - обикновена
Аз съм от леакрски род и всички това ми казваха едно време , че тези скъпите спирали давали странични ефекти
Аз родих преди 4 г с цезарово сечение, бях на 22 студентка и не исках да забременявам пак Слойих си спирала 6 м след разждането и се радвах на спокоен живот без грижи и проблеми
Малко ми се увеличи течението по време на цикъл но това не е болка за умиране
Освен това когато решихме да си имаме детенце я махнах и стана веднага
Така че аз лично съм много доволна и живот и здравеслед като родя пак ще си сложа
Успех - пък аз съм твърдо против хормоните - всички излседвания сочат че при дълга употреба са карцерогенни

# 4
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Относно скъпите спирали...
Моят гинеколог ме убеждава за хормонална, но аз дори не го изслушах добре. Каза, че струва 250-270лв., но се поставя за по-дълго време, т.е. - гарантиран ефект имала 5г, но нямало проблем и за 7.
Питам се аз  newsm78, давам 270лв., изтърпявам манипулацията и след 3 месеца пак да я махна - заслужава ли опита 270лв?

# 5
  • София
  • Мнения: 5 289
Аз също съм ЗА спиралите,въпреки че досега не съм си слагала,но смятам в най-скоро време да го направя.Решила съм да си поставя Мирена,много добри отзиви има за тази спирала.

# 6
  • Мнения: 79
Благодаря ви за мненията, момичета.Наистина сте прави,че е строго индивидуално за всеки организъм, че поносимостта е различна при всеки, но си мисля,че най-важното е да имаш силен организъм, не мислите ли?

# 7
  • Мнения: 14 133
Ако можех и аз бих си сложила.Но докторът ми е 100% против, защото едва бил задържал бебето, което означавало, че матката ми няма да търпи спирала.И искам, не искам предпазвам с орални контрацептиви.Всичко е много индивидуално.Може ти да нямаш проблеми.

# 8
  • Мнения: 46 484
Има няколко майки от форума, които забременяха със спирала, ти си реши  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 3 537
Против спиралата съм

# 10
  • Мнения: 6 472
Наистина всичко е много индивидуално. Аз няма абсолютно никакъв проблем от момента на слагането до момента на махането и. Като страничен ефект мога само да опомена че лееееко ми се засили кръвотечението при цикъл. Леки болки имах само първите 2 часа след слагането на спиралата. След като решихме да имаме второ дете махнах спиралата и забременях практически от първия опит.

# 11
  • Мнения: 79
Дарусия, моля те, рязбира се, че не се сърдя.Напротив, радвам се, че подхванах тема, която наистина ви интересува.

# 12
  • Мнения: 209
Момичета , наистина всичко е индивидуално, но моята генеколожка е твърдо против мирена - Казва че при много нейни пациентки имало неприятни ефекти като постоянно кървене вследствие на хормоните
Тя ми казва ако искаш спирала купи си най обикновена - нали видя че с нея намаше проблеми
Майка ми също имаше  обикновена спирала и я махна на 8 -та година а не на 5-тата, но нямаше никакви проблеми, никакви сраствания -  нищо
Но все пак всяка жена трябва да се консултира със личната си генеколожка защото тя най добре  я познава и може да и даде най-добър съвет
 

# 13
  • Мнения: 3 491
Когато се бях навила на този вариант, се оказа, че застрахователните компании тук не поемат риска за поставянето на спирала. Това ми беше достатъчно да съм Против.

# 14
  • Мнения: 79
Моята гинеколожка ми каза да си избера каквато искам,нямало значение. За това давайте идеи. Знам, че имало някакви със сребърно покритие и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт