Картичка от другия край на света! - тема 11

  • 45 296
  • 126
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607


Картичка от другия край на света!

http://www.postcrossing.com/



За проекта

Целта на този проект е да даде възможност на хората да получават картички от целия свят, напълно безплатно.
Всъщност, почти безплатно! Идеята е следната:
ако изпратиш картичка, и ти ще получиш поне една от произволно избран postcrosser от някъде по света.

Защо? Защото, също както авторът, има много хора, които обичат да получават обикновена поща.
Елементът на изненадата, да получаваш картички от целия свят
(и от места, за които може би не си и чувал преди),
превръща пощенската ти кутия в кутия на изненадите – а кой не би искал това?

   
Как работи?

Първо, кратката версия:
1.Поискваш адрес от сайта
2.Изпращаш пощенска картичка на този адрес
3.Чакаш да получиш картичка
4.Регистрираш картичката на сайта

Първата стъпка е да поискаш да изпратиш картичка на сайта.
Сайтът ще ти покаже (и ще ти изпрати имейл) с адреса
на друг регистриран потребител на сайта и с идентификационния номер на картичката
(например: Postcard ID FR-359895).
След това трябва да изпратиш пощенска картичка на този потребител.

Потребителят получава твоята картичка и я регистрира на сайта с идентификационния номер, който си написал на картичката.
В този момент ти също вече можеш да получаваш картички от други потребители.
Твоят адрес вече може да се появи сред произволно избраните адреси за следващия потребител,
който иска да изпрати картичка. Откъде ще дойде картичката – това е изненада!

Във всеки един момент можеш да имаш 5 „пътуващи” картички.
Всеки път, когато изпратена от теб картичка е регистрирана на сайта като получена,
можеш да получиш нов адрес от системата, за да изпратиш нова картичка.
Колкото повече картички изпращаш, толкова повече расте разрешеният ти брой за едновременно „пътуващи” картички.

Какво е "изтекла" картичка?
Какво означават опциите на профила в Postcrossing


Имате още въпроси?

Потърсете отговор в раздел Помощ или в Postcrossing Official Forum.



Линкове към предишните теми

тема 1 тема 2 тема 3 тема 4 тема 5 тема 6 тема 7 тема 8 тема 9
тема 10

Официален блог на Postcrossing



bg Къде да намерим български картички  bg


Пощенски марки
Марки на Български Пощи - албуми

Цени на картички за страната
Цената за изпращане на картичка без предимство за страната е 0,40 лв, а ако е с предимство - 0,55 лв.
Калкулатор за цена на писмо или колет


Facebook
Postcrossing BG
Тук споделяме информация за получени и изпратени картички, всеки е добре дошъл, стига да споделя с удоволствие какво има в колекцията си и да участва активно в дискусиите.  Hug
Посткросинг - България /Postcrossing Bulgaria/

Първата българска официална Посткросинг среща вече е факт!



С благодарност за оформлението на Naeva  bouquet!

Последна редакция: вт, 03 фев 2015, 12:59 от Мама Цоцоланка

# 1
  • София
  • Мнения: 1 197
Благодаря за новата тема Heart Eyes Peace  bouquet
Мама Цоцоланка да Тайван изтеглих Party Mr. Green Peace ти къде виждаш? Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 11 607

В движещото се прозорче - клюкарник.....
Скрит текст:

# 3
  • Мнения: 790
Благодаря за новата тема  Hug
Към сайтовете за картички на първа страница могат да се добавят още:
http://www.zazzle.com/ - всякакви
http://postcardshop.pl/ - полски
http://www.favoritepostcard.com/ - литовски
Картичките от последните два са на добри цени и съм попадала често на тях, явно се харесват. А и доставката до България изглежда поносима.

# 4
  • София
  • Мнения: 8 071
Дано всички да получим много красиви картички този месец  Grinning

# 5
  • Мнения: 49
На линия съм:) Нищо, че все още нищо не съм получила, което става един месец от регистрацията ми. Мисля да сложа камери във входа и да следя пощенската кутия хахах. Важното е, че ентузиазма не е намалял Simple Smile

# 6
  • Мнения: 169
Сега висях новата тема, затова ще си постна и тук  Laughing
Здравейте! Точно получих първите си две картички Smile . Едната е от Белгия, а другата от Германия, пътували са 9 дни. Белгийската е доста стара (1607-1677) поне пейзажа е от тогава, но много неприятен почерк и мога да й разчета само 1-2 думи... Whistling

# 7
  • Мнения: 790
Забравих да се похваля, че посредством ФБ групата, която беше дала missing, уговорих първата си директна размяна - с момиче от Бруней. Днес й изпратих картичката, стискайте палци и аз да получа нещо в замяна  Mr. Green

# 8
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Аз разменях със Саеда Исмаил от Бруней.Картичките ми пристигнаха на 25 ден.

# 9
  • Габрово
  • Мнения: 311
Аз разменях със Саеда Исмаил от Бруней.Картичките ми пристигнаха на 25 ден.
И аз съм разменяла с нея, точна е.  Whistling
И с още една брунейка бях разменяла (не помня името и не съм вкъщи да погледна) - отне й 4-5 месеца да ми изпрати картичката, но накрая явно й е било виновно за забавянето, така че получих плик с 4-5 картички и някакви марки.  Crazy

Благодаря за темата.  Hug

# 10
  • Мнения: 790
Аз разменях със Саеда Исмаил от Бруней.Картичките ми пристигнаха на 25 ден.
Moята е Astri Sulastri. Много мило момиче изглежда. Все още не знам коя точно картичка ще ми изпрати. От предложените от нея й казах тя да избере. Ще ви я покажа като/ако дойде  Grinning

# 11
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Моите картички заминават и пристигат сравнително бързо, вече хванах цаката на пощальона, носи ми всички картички накуп във вторник, понякога само една, понякога до 5, днес получих 4, интересно ми е забавянето дали идва от престояване на пощата през уикенда в столицата и после ден докато дойде до мен  newsm78

# 12
  • Мнения: 49
Днес.... Получих 6 картички!!! От директна размяна! След като два пъти проверявах пощата и бях твърдо убедена, че някой ги взима, какво беше учудването ми следобяд! Каква реколта!!! Толкова се радвам. Споделих на мои приятели, но всички казаха "Еми, добре". Simple Smile Понеже не се справям с качването на снимки чрез бг мама, пращам линк на снимка с всичките картички. Качеството не е много добро на снимката, защото е с телефон, но друг път ще ги сканирам

http://valentinaiv.snimka.bg/travel/postcrossing.850412.34807165

# 13
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Puholina81,дано все така да е пълна пощенската ти кутия.
Аз разменях три пъти с един китаец от ФБ групата.Три пъти по 30 картички си разменихме.Той има от цял свят ,а аз му пращам само български.И тъкмо си мислех,че вече сме приключили и той днес пак ми пише и пак иска по30 картички да си разменяме ShockedНе мирясва.
Някой друг разменял ли е с него?Haomin Zhu се казва и има 2 албума с 2000 картички за размяна.
Абе истински посткросинг манияк е.
Изпраща ми ги в специални пликове,много красиви с червени дракони и винаги ми праща по 3-4 картички гратис и някое сувенирче.И ето на пак се изкуших и утре ще ходя да търся картички за него...

# 14
  • Мнения: 49
Puholina81,дано все така да е пълна пощенската ти кутия.
Аз разменях три пъти с един китаец от ФБ групата.Три пъти по 30 картички си разменихме.Той има от цял свят ,а аз му пращам само български.И тъкмо си мислех,че вече сме приключили и той днес пак ми пише и пак иска по30 картички да си разменяме ShockedНе мирясва.
Някой друг разменял ли е с него?Haomin Zhu се казва и има 2 албума с 2000 картички за размяна.
Абе истински посткросинг манияк е.
Изпраща ми ги в специални пликове,много красиви с червени дракони и винаги ми праща по 3-4 картички гратис и някое сувенирче.И ето на пак се изкуших и утре ще ходя да търся картички за него...



Ехааааа! Този наистина е голям маниак! А от къде ти праща, само от Китай? Много готино! Аз пак си уредих няколко директни размени и ще пращам в понеделник. veni35 пращаш ли мартеници?  Аз им пускам по една и обяснявам за традицията, смятам че ще им е интересно на хората.

Общи условия

Активация на акаунт