За съхранението на кърмата??

  • 2 969
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 307
Някъде четох за това, но не помня къде точно.....колко издържаше кърмата в хладилник, а въвъ фризер?!?
А Разваля ли се кърмата ако смесиш от две разли4ни изцеждания???

# 1
  • София
  • Мнения: 1 352
Във фризера можеш да съхраняваш колкото дълго е необходима, в хладилника не ти препоръчвам да държиш повече от 12 часа, а за това дали можеш да смесваш кърма от различни изцеждания - да, можеш, стига да не е била замразявана и първата изцедена кърма да не е била в хладилника повече от 12 часа.

# 2
  • Мнения: 503
Ger4o ти е отговорила добре за смесването на кърмата. За съхранението:
-до 8 4аса на стайна температур (не 4е се препоръ4ва, но ако ти се слу4и или се наложи, да знаеш);
-до 24 4аса в хладилник, но НЕ на вратата, а във вътрешната 4аст на хладилника;
-до 1 месец в камера,  която е разположена в самия хладилник (като на старите хладилници Мраз);
-до 3 месеца в камера, която е отделно от хладилника (не обяснявам добре Embarassed , дано си ме разбрала);
-до 6 месеца в дълбоко замразяаща камера, под -18 градуса (рядко камерите на домашните хладилници замразяват толкова дълбоко; такава е обикновено температурата на пове4ето фризери в магазините).
Това е по данни на Ла Ле4е Лигата, най-голямата световна организация за подкрепа на кърменето, 4иито 4ленове са най-добрите консултанти по кърмене в света. Така 4е е достоверно.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Това за смесването май не е точно така...Аз мисля, че не се добавяше прясна кърма към замразена в смисъл- едната е вече замръзнала и ти добавяш към нея течната да се замразява в същото пликче.А иначе ако си размразиш старата и добавиш прясна в същото шише - какъв е проблемът?Аз съм го правила Confused

# 4
  • Мнения: 3 379
Точно така, НЕ СЕ добавя прясна кърма към замразена. След размразяавнето няма проблем.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 828
ne dobavaite karma kam ve4e zamrazenata
inak az zamrazqvax karma blizo 3 meseca si imax obsto okolo 1 litar vav frizera dobavqx q kam puretata i t.n.

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Към замразена кърма може да се добавя прясна, ако количеството й е по-малко от на замразената. Преди да се долее, трябва да поседи в хладилник, за да се охлади.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 828
Цитат на: boo
Към замразена кърма може да се добавя прясна, ако количеството й е по-малко от на замразената. Преди да се долее, трябва да поседи в хладилник, за да се охлади.


daaaa be? Rolling Eyes (kakvo zna4enie ima dali koli4estvoto i e po-malko?)

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Значението е - да не размрази вече замразената.

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: boo
Към замразена кърма може да се добавя прясна, ако количеството й е по-малко от на замразената. Преди да се долее, трябва да поседи в хладилник, за да се охлади.


Аре стига, бе!На хиляда места прочетох обратното...Бу, откъде ти е тази инфо?Ти пробвала ли си?

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
www.babycenter.com www.breastfeedingbasics.com
Пробвала съм го, да  Grinning  Работи.

# 11
  • Мнения: 3 379
Цитат на: boo
Значението е - да не размрази вече замразената.


Абсолютно вярно, бях забравила да го добавя.

Всъщност това е единственат апричина да съветват да не се добавя прясна към замразената - тъй кат оако замразената се размрази, не може да се използва повторно. Така пропиляваш и прясната.

Общи условия

Активация на акаунт