по колко яде бебе....

  • 940
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 878
майчета искам да попитам по колко трябва да яде бебето ми ....вече влязохме във втори месец и до момента си хапва спокойно по 120мл вода+4 лъжички Нутрилон Омнео 1.Кога да увелича ,защото ние явно не се храним по схемата на млякото ( тази която дава производителя ) Hug  bouquet

# 1
  • Мнения: 46 434
Аз правех така- като го изпие до дъно и дръпне 2-3 пъти на празно, правех още 30 мл., ако не дръпне на празно шише, не правя повече.
Също следи дали заспива спокойно след хранене, ако плаче, може да е гладно.
Няма твърда схема, води се по детето  Grinning

# 2
  • Мнения: 5 299
майчета искам да попитам по колко трябва да яде бебето ми ....вече влязохме във втори месец и до момента си хапва спокойно по 120мл вода+4 лъжички Нутрилон Омнео 1.Кога да увелича ,защото ние явно не се храним по схемата на млякото ( тази която дава производителя ) Hug  bouquet
Когато детето покаже, че не му стига тази доза  - ще увеличиш Peace

# 3
  • Мнения: 271
подкрепям напълно никол.аз правя така-като си изяжда два пъти всичкото,увеличавам.води се по детето,а не по надписите на опаковката

# 4
  • Мнения: 4 392
Аз правех така- като го изпие до дъно и дръпне 2-3 пъти на празно, правех още 30 мл., ако не дръпне на празно шише, не правя повече.
Също следи дали заспива спокойно след хранене, ако плаче, може да е гладно.
Няма твърда схема, води се по детето  Grinning

 Peace И аз така правя.

# 5
Аз правех така- като го изпие до дъно и дръпне 2-3 пъти на празно, правех още 30 мл., ако не дръпне на празно шише, не правя повече.
Също следи дали заспива спокойно след хранене, ако плаче, може да е гладно.
Няма твърда схема, води се по детето  Grinning

 Peace И аз така правя.

И аз така  newsm10

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ако детето е спокойно след хранене, значи му е достатъчно количеството  Grinning

# 7
  • Мнения: 678
Води се по бебчето,например ние сме също на тази храна,но не сме ящни от самото раждане и ядем около 100мл. на 4 часа и пак си наддаваме.

# 8
  • Ruse
  • Мнения: 390
давай на бебето си колкото му се иска да яде.Например моята беба е на 4 месеца и половина и яде колкото вас.Ако взема да спазвам това което пише на опаковката 6те трябва да и наливам в остата още 90 милилитра #Crazy

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 257
На мен ми казаха,че бебе на 1 месец трябва да изяжда 110мл,на 2 -120,на 3-130 и т.н.На моя син тази схема му идваше добре,но познавам и бебчета които ядяха по-повечко.Така,че ти сама ще прецениш колко да му даваш.

# 10
Надписите по кутиите са за европейските стандарти. При тях са по малко приемите дневно, за това са с по-голям грамаж. Моя бебчо е на 3 месеца и папка по 140мл.

Последна редакция: пт, 10 мар 2006, 16:57 от Vivi

# 11
  • Мнения: 207
Аз правех така- като го изпие до дъно и дръпне 2-3 пъти на празно, правех още 30 мл., ако не дръпне на празно шише, не правя повече.
Също следи дали заспива спокойно след хранене, ако плаче, може да е гладно.
Няма твърда схема, води се по детето Grinning

и аз така правя. Иначе от 2рия месец почна да ми яде по 150 мл на хранене, та и досега е така.

# 12
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Ако не му стига той ще реве и сама ще увеличиш дозата.

# 13
  • Мнения: 2 494
Съгласна съм, ако изяжда всичко и дърпа на празно на следващото хранене направи повече.
Ние едва от 2-3 седмици почнахме да ядем по 150-180 грама на ядене, до към 5 месец ядеше към 120-140 грама. Наддава си много добре, така че да яде колкото иска.

# 14
  • Мнения: 959
Ние ядем по 140-150 гр. АМ

Общи условия

Активация на акаунт