Спешен въпрос за кърмене и грип

  • 388
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 014
От вчера и аз и бебчо сме с гадния грип - температура около 39 градуса и кашлица. На него давам Panadol и сиропа на д-р Тайс за кашлица, но аз пия само Осцилококцинум и Стодал.
Знаете ли дали парацетамола се отделя в кърмата и дали няма да се предозира бебето, ако и аз пия. Бебчо вече няма температура, но ако вдигне пак, а аз вече съм пила парацетамол ...?
Благодаря предварително.

# 1
  • САЩ
  • Мнения: 323
Току-ще прочетох ей тука:
http://www.perinatology.com/exposures/Drugs/Acetaminophen.htm

че:

BREAST FEEDING: The mean milk/plasma ratio was 0.76 in 3 lactating women after ingestion of a single 500 mg dose of paracetamol [11]. Another study found  peak milk levels were achieved by one to two hours after a single oral dose of 650 mg. Assuming an infant ingested 90 ml milk at 3, 6, and 9 hours after maternal ingestion of paracetamol, the amount of paracetamol available for ingestion would have been less than 0.23% of the maternal dose [12].
The American Academy of Pediatrics has classified acetaminophen (paracetamol ) as a drug "Usually Compatible With Breastfeeding" [13].


Т.е. може да пиеш парацетамол

# 2
  • Мнения: 1 014
Благодаря ти за бързия и обоснован отговор. Отивам да пия едно парацетамолче, поне временно да ми олекне.

# 3
  • Мнения: 2 282
Опитай с Ибупрофен - на първо място е от разрешените за кърмачките обезболяващо и свалящо температурата, според мен има почти мигновен ефект, много по-ефикасно от парацетамола. Бързо излекуване! Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Само да отбележа, че осцилококцинума лично при моето дете има направо мигновен ефект - една - две дози и сбогом температура, сбогом хрема newsm49 Та, следващия път, когато се разбелеете/дано да е мнооооого далече този момент/, пробвай първо с хомеопатията - явно някои деца се повлияват от нея повече, отколкото от класическата медицина.

# 5
  • Мнения: 2 282
Та, следващия път, когато се разбелеете/дано да е мнооооого далече този момент/, пробвай първо с хомеопатията - явно някои деца се повлияват от нея повече, отколкото от класическата медицина.
Абсолютно!  smile3501

# 6
  • където си пожелая...даааа...
  • Мнения: 575
Опитай с Ибупрофен - на първо място е от разрешените за кърмачките обезболяващо и свалящо температурата, според мен има почти мигновен ефект, много по-ефикасно от парацетамола. Бързо излекуване! Hug
Да, ама аз да кажа, че нашият педиатър ме предупреди за това лекарство, че може да предизвика алергия у деца, предразположени към такава /какъвто е нашия случай/, така че го имай  предвид. А що се отнася до приема на парацетамол и от бебе, и от теб - мисля не е фатално, все пак е по-важно да сте здрави. Я си представи, че се получат усложнения не дай Боже, и изпишат антибиотици - по-добре ли ще е? Така че не се притеснявай, а се лекувайте с най-безопасното от опасните Wink. Бързо оздравяване! Peace

# 7
  • Мнения: 972
Когато малката беше на 2-3 месеца изкарах една треска и моят лекар ми каза, че може да се пие парацетамол - най-добре след като накърмиш за да има повече време да се усвои от организма преди следващото хранене.

# 8
  • Мнения: 1 014
belinda, съгласна съм с теб. Аз му дадох онзи ден осцилококцинум - 1/2 ампула. Истина е, че той от вчера следобед няма температура и вече е по-добре, а аз продължавам да го пия и днес (вече ми е трети ден), но все още имам температура, ту вдигам, ту свалям. Ама пусти инат, само с хомеопатични исках да се оправя. По принцип добре ми действат, от доста време се лекувам така. Явно вирусите стават все по-коварни.
Относно Нурофена (Ибупрофен), само като му прочетох противопоказанията и се потресох, както съм си с температурата. Wink А и  се отказвам веднага дори при най-малко съмнение за алергизиращо действие.

Общи условия

Активация на акаунт