Ставали ви тъпо когато се скарате на детето?

  • 1 693
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Здравейте мами!
Моята дъщеря е вече на 10 и седмица. Няколко пъти вече ми се случва да и повишавам тон когато прави нещо нередно.  Naughty
Явно мъничето се усеща че се карам и веднага заплаква.  newsm45
На мен веднага ми става много гадно че съм се скарала и я гушкам.  Weary
Не знам какво да правя от една страна трябва по някакъв начин да и кажа че не трябва да прави така(дърпа кабели, яде от земята и т.н.т.) от друга ако не и го кажа по-строго ми се смее  smile3534 и не ме разбира че и обяснявам това.
Какво да правя?  newsm12

# 1
  • Мнения: 160

Явно мъничето се усеща че се карам и веднага заплаква.  newsm45
и при нас е така ,предпочитам повишаването на тон пред боя Embarassed

# 2
  • Мнения: 1 489
И аз като й се скарам после ме хваща жал и предпочитам да й отвлеча вниманието с нещо друго.Да й дам някоя играчка,да разглеждаме книжка или нещо друго.

# 3
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
повишавам тон, когато трябва (от моя гледна точка Rolling Eyes Rolling Eyes), на моменти ми е жал, но на моменти не, защото виждам, че малкият се пробва да види докъде ще стигне търпението ми

# 4
  • София
  • Мнения: 39 739
Винаги ми е било кофти когато се карам или пляскам по дупето, но гледам да не го показвам.

# 5
  • Мнения: 997
Случвало ми се е да се почувствам виновна след като се скарам на детето. Осъэнавам, че се сърдя на себе си, а не на него. Просто някоя дребна грешка е провокирала гнева ми. Когато съм нервна избягвам да повишавем тон-бързо си намирам друго занимание за да се уталожи напрежението.  Но никога не го прегръщам след като му съм се скарала. Независимо по каква причина. Аз също не съм безгрешна, но детенце трябва да знае, че когато се скарам-това е сериозно.

# 6
  • Мнения: 1 564
Винаги ми е било кофти когато се карам или пляскам по дупето, но гледам да не го показвам.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 smile3506

# 7
  • Мнения: 1 108
повишавам тон, когато трябва (от моя гледна точка Rolling Eyes Rolling Eyes), на моменти ми е жал, но на моменти не, защото виждам, че малкият се пробва да види докъде ще стигне търпението ми

И аз така

# 8
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Ами и мен ми е жал, когато се скарам по-остро или когато го нашляпам по дупето. И милото, когато ми каже "Цункиш", направо ми се насълзяват очите. Ама, искам да не го разглезвам, че такива деца не обичам. Искам да го възпитам, така, че да ми има страх, но пък и да сме му най-добрите приятели с баща му!
Как ще стане, незнам!

# 9
  • Мнения: 535
 tantrum На мен всеки път ми става кофти Tiredно понякога няма как...!

# 10
  • Мнения: 379
нали все пак мъничето трябва да се научи кое е правилно  newsm10и кое не е newsm11!!

# 11
  • Мнения: 209
повярвайте ми колкото по-голямо става толкова повече поводи за караници ще имате
Дъщеря ми е на 4 и често и се карам винаги ми е жал но няма начин, напоследък даже ми се налга и да я шлчпвам по дупето Никога не съм я била, но сега понякога прекалява Опитва се да се налага за всичко с рев и инат и прави сцени постоянно
Надявам се да е временно Иначе с добро за всичко се разбираме но напоследък ляга на земята и нито приема нито предава с нищо не мога да я увещая Оформя се като инатче но това е ок стига да е някакви граници

# 12
  • Мнения: 5 140
повишавам тон, когато трябва (от моя гледна точка Rolling Eyes Rolling Eyes), на моменти ми е жал, но на моменти не, защото виждам, че малкият се пробва да види докъде ще стигне търпението ми

Ооо и при нас е същата работа.

# 13
  • Мнения: 4 406
о, да! и като ме погледне с тези натъжени очи, готов да заплаче от обида, и ми иде да се гръмна и си мисля колко лоша майка съм

# 14
  • Мнения: 2 910
Много мъчно ми става, когато й се скарам и си мисля каква лоша майка съм, но в някои ситуации е нужен по-остър тон Tired

Общи условия

Активация на акаунт