Лесно, бързо и вкусно

  • 1 509
  • 6
  •   1
Отговори
Момичета,в последно време никак не ми се готви,а пък като се преберът децата и мъжа от вратата ми викат-какво има за ядене? #Cussing outУжас а аз цял ден с бебешока дето не спира да мрънка,се чудя newsm78 какво по-напред да направя а и на разходка като излезем отиват 3часа.За това ви моля-помагаите кажете ми нещо което се приготвя бързо,лесно и вкусно.Много ще съм ви благодарна.  bouquet

# 1
  • Мнения: 386
Например пълнени чушки,картофен огретен,пилешка кавърма,свински кебап,а и пилешкото със соса е страшно хубаво Grinning ,ама много хубаво , и всичко това със  фиксовете на Маги/Малки тайни/.На всяко си има рецепта и важното е че са много сполучливи и БЪРЗИ.
Отделно като почнеш яйца в всякакъв вид/бързо и хубаво/,най-различни панирани работи/пържоли,сирена,кашкавал и т.н./
Чушки бюрек ммммммммм много вкусно и бързо.
Гъби в масло отгоре с кашкавал/но това става повече за предястие , отколкото за ястие/.
Стига вече съм писала,че съм на ПОСТИ а с тези вкусотий направо. Mr. Green ми потекаха лигите.

# 2
  • София
  • Мнения: 39 745
Много често се допитвам до старата готварска книга на мама - "Какво да сготвим набързо".
Когато наистина трябва да е много набързо прибягвам до спагети, задушен ориз със зеленчуци и/или месо, гъби и т.н. Дияна много обича задушени картофи, т.е. картофи във всякакъв вид.

# 3
# 4
  • Мнения: 5 183
леща
крем-супа от картофи или от каквито зелен4уци ти се намират /аз слагам картофи, карфиол, броколи, моркови, каквото имам/може шепа замразен зелен4уков микс/
миш-маш
гюве4ета
кюфтета
огретени
пица от готово тесто
за яйцата са ти писали:)

# 5
  • Сливен
  • Мнения: 382
И аз готвя предимно бързо и лесно. Засукани манджи рядко се хващам да правя.
Гювечетата много се тачат у нас. Ако сме само двамата с мъжа ми ги правя в микровълновата (ако е за повече народ по-бързо става във фурната) - слагам всякакви зеленчуци и мазнина в стъклени гювечета, като омекнат - добавям парче сирене, понякога колбас и чуквам по едно яйце.
Много уважавам тенжерата под налягане. Леща, боб и каквото се сетиш стават за нула време. И не се налага да им висиш - слагаш на котлона и накрая отиваш да си видиш резултата.
Глинения гювеч също е голямо удобвство. Не може да се каже, че ястията са бързи, но са лесни и вкусни. Нареждам всичко, каквото ми попадне пред очите в гювеча, добавям мазнина, подправки, малко водица, понякога вино и оставям на бавен огън. Колкото по-бавно, толкова по-вкусно. Предимството е, че манджата се готви толкова дълго (3-4 часа), че спокойно можеш да излезеш на разходка с малкото и като се върнеш - направо на масата.
Разните там омлети, бъркани яйца, миш-маши, задушени зеленчуци или пиле със задушени зеленчуци.
Днешната "празнична" вечеря я спретнах за 15 минути. Опекох на тиган няколко свински пържоли от бон-филето и загънах в тях топено сирене. Накрая в тигана добавих вода и остатъка от топеното сирене и ги залях със соса. Стана вечеря за чудо и приказ! Wink

# 6
  • Сливен
  • Мнения: 382
Тази сутрин гледах Звездьо, та се присетих, че и двуминутният качамак често ме спасява. В цялата работа най-бавното е да заври водата. От там нататък не повече от 5 минути. И е много вкусно!

Общи условия

Активация на акаунт