Бананов чипс

  • 4 029
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 520
Майчета,

искам да питам някоя знае ли как се прави бананов чипс.

Четох една рецепта тази седмица в Журнал за жената, но защо ми се струва че няма да се получи.

А ако някоя си е купила списанието, ще съм благодарна ако напише и как беше всъщност точната рецепта, защото аз само го прегледах, не я записах и ми убягва сега.
 Simple Smile


# 1
  • Мнения: 2 534
О , и аз искам тази рецепта , бързооооооооо   chef

# 2
  • Мнения: 1 238
Много калоричен става тоя чипс. Банана гълта толкова много мазнина че му се сгажда на човек. А и пърженото е винаги вредно.
Аз бих си направила само ако имах дехидратор, т.е бих изсушила парченцата банани и така щях да получа един здравословен продукт!
Но за мое съжаление нямам такава машина.  Cry Cry Cry Cry

# 3
  • Мнения: 1 238
По-твърди банани се нарязват на много тънки кръгчета /иначе няма да изсъхнат добре/. Резенчетата се нареждат на единичен слой в тава и се пекат при 220 градуса в продължение на 10 минути, докато придобият златист цвят. Охлаждат се на проветриво място. Така приготвения чипс може да се съхранява до 2 седмици в херметически затворена кутия.
Рецептата я намерих в една книга. Аз бих сложила парченцата върху хартия за печене, за да не залепнат върху тавичката.
Ок, така съм съгласна! Ще го опитам на всяка цена! Благодаря ти за рецептата!

# 4
  • София
  • Мнения: 6 743
Ох, да ви се оплача, че си купихме бананов чипс от Метро да го опитаме и е меко казано отврат  Sick, но пък леля ми прави преди време сладко от банани и беше превъзходно  Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 378
А би ли написала сладкото от банани ,ако знаеш как се прави разбира се  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт