кърмене на поискване и изцеждане на гърдите?

  • 668
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте мами,
разчитам на опита ви и на по начетените по темата да ми отговорят на въпроса трябва ли да цедим гърдите когато кърмим на поискване,поводът за моето питане е -аз не си цедя гърдите,давам на поискване,което понякога е доста често-на 30 мин.,но реших да си ги изцедя вчера и установих ,че след хранене и то не много интензивно и продължително няма почти нищо за цедене,според вас означава ли това че ми е намляла кърмата(преди това бях убедена че имам достатъчно) и какво да правя. newsm78МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ!БЛАГОДАРЯ ВИ !

# 1
  • Мнения: 2 663
И аз давам да яде на поискване и тука мамите ми казаха да не цедя(ако нямам проблем) и че цеденето не може да ти даде точна представа колко кърма имаш...
Щом бебчо пълни нормално памперса и наддава няма страшно

# 2
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
щом храниш бебчо на поискване наистина не е необходимо да се цедиш,защото самото бебче ще ти регулира лактацията и в никакъв случай това ,че не си изцедила почти нищо не означава ,че ти е намаляла кърмата-особено след хранене,цеденето с помпа не е толкова ефективно колкото когато бебчето суче

# 3
  • София
  • Мнения: 2 901
Щом храниш на поискване, няма нужда да цедиш. Кърмата ти се регулира съвсем адекватно към нуждите на бебето и няма нужда да помагаш на организма си да свръх-произвежда повече, ако няма нужда. А това, че бебето понякога иска през 30 минути... май сте в криза на растежа в момента - втора седмица сте на възраст. Продължавай с храненето на поискване. Не се измъчвай с цедене, ще имаш нужда от сили и спокойствие, защото с това сукане по-често, бебето сега влияе върху допълнително произвоство на кърмата, която ще му е нужна от сега нататък. Особено пък ако не е нервно детето от недояждане, нямаш от какво да се притесняваш. Просто давай, когато поиска и нещата сами ще се регулират за около седмица най-най-много.

# 4
  • Мнения: 2 282
Мамите преди мен вече са ти отговорили, та само ще добавя малко и от моя опит. И аз си мислех, че "може и да не стига млякото", започнах да се опитвам да увелича лактацията, и набързо направих маститче. Затова - няма ли явни признаци, че бебето гладува, не се шашкай и не бързай да предприемаш инициативи. Така или иначе, лактацията сама ще се регулира, ако даваш на детето на поискване. Всъщност, май вече ти се е регулирала  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 577
И аз се цедях като теб въпреки че кърмих на поискване,но мамите ми дадоха съвет да не го правя,защото може да се получи хиперлактация.

Общи условия

Активация на акаунт