В каква поза кърмите?

  • 2 118
  • 35
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Представлява ми интерес какви пози ползвате или сте ползвали при кърмене?
Аз след втория месец, доколкото си спомням, само в легнало положение го правя и с беба се чувстваме много по-добре така. Няколко дни усъвършенствах позата, но вярвайте ми много е удобно!

# 1
  • Мнения: 713
Ами аз съм кърмила в какви ли не вкл и права.

# 2
  • Мнения: 2 006
На мен ,а и на Алекс ни беше най-удобно легнали настрани,рядко седнала(само ,когато сме навън) Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 3 847
Аз не прочетох някой да кърми като мен. А чета вече доста месеци. Хем позата е възможно най-мързелива, като изключим кърменето легнала. Та да поясня - лежа си на леглото с две дебели възглавници зад гърба и си гледам телевизия. В онази поза, за която всички твърдят, че е адски вредна за очите. И както си се излежавам, взимам Боби, свалям капачето на сутиена и си го кърмя в поза "люлка". Подпирам си лакътя на ръката, с която го държа, с присвит крак. Дори и да се отпусна (случва се да заспивам през нощта), детенце лежи на корема ми и няма опастност дасе изтърколи, да го затисна или нещо от сорта.

Някой ден ще накарам някой да ме снима за да онагледя примера. Кога ли ще стане....

# 4
  • София
  • Мнения: 10 291
След трудното раждане, можех да кърмя само легнала и до такава степен свикнах с позата, че седнала не ми е удобно...

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Raya настоявам за снимката, че ми възбуди интереса с тази поза  Rolling Eyes ...

# 6
  • София
  • Мнения: 3 847
Само да намеря мераклия-фотограф. И после да разбера как да публикувам във форума.

# 7
  • Мнения: 1 517
Аз кърмя предимно полулегнала или седнала. Веднъж бях и заспала, облегната на таблата на леглото  Embarassed , хем беше вече сутрин.
Легнала някак не мога да разбера как става.

# 8
  • Мнения: 6 155
Ние се кърмим в седнало положение /аз де Laughing / и много рядко, когато ме мързи - в легнало Rolling Eyes

# 9
  • assenovgrad
  • Мнения: 253
Предимно седнала, по-рядко- предимно нощем легнала, но се е случвало и права. Изобщо всякак Shocked

# 10
  • Мнения: 1 072
Изкл. само седнала, легнала не ми е удобно.  И права "трьмбоваики" из стаята ми е присьрце позиция. Laughing

# 11
  • Мнения: 1 194
До 2-ри месец я кърмех в "класическата" поза-седнала. По едно време много натежа и нещо ни е неудобно така(особено от ляво)-трудно захапва добре зърното, плаче-абе изплашила се бях да не стане стачка- и почнахме легнали. Оттогава почти само легнала я кърмя. Лошото е че това прави трудно кърменео другаде освен в къщи.

# 12
  • Мнения: 7 106
Мисля,че нашата поза е точно като на Raya,облягам се на 2 възглавници и с присвит крак придържам ръката,на която е облегната главичката.Рано сутрин я взимам при мен и тогавя я кърмя легнала,като почти винаги заспивам,а и тя по някое време.Иначе при нужда Stuck Out Tongue  сме изпробвали почти всички пози и си имаме по една са всякакви ситуации Grinning !

# 13
  • София
  • Мнения: 2 828
ami az karmex samo polulegnala (sednala ne mojex) e i prava mi se e slu4valo vednaj dva pati kato se naloji...

# 14
  • Мнения: 1 278
И аз съм изпробвала почти всички пози. Най-често легнала, седнала (с възглавници зад гърба и под ръката, ако съм у дома)или права, според зависи от ситуацията, докато търча след големия. Изпробвала съм и позата на Raya и Shali, но не ми е много удобна, защото се изморявам да си подпирам ръката.

Но хитът ми е клекнала с бебето в едната ръка, а с другата бера коприва.

Общи условия

Активация на акаунт