за спирането на кърменето

  • 368
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
Здравейте,
От известно време кърмата ми намаля, аз започнах да кърмя/се цедя по-рядко и сега почти нямям кърма.
Изцеждам по около 50-60 мл. вечер. Проблеми с отбиване нямам, защото и сега не кърмя, а цедя и давам, но въпроса ми е как да спра да цедя, без да имам проблеми? Кога точно да е последния път и как да не остане мляко в гърдите ми? На практика сега през деня се произвежда мляко, а с цеденето само стимулирам оттичането му. Лекарка ми спомена за вързване и стягане (струва ми се пълна глупост) и също че имало хормонално лекарство за спиране (което пък ми се струва кофти).

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Хомеопатични лекарства, изписани от лекар-хомеопат, както и силен чай от салвия (градински чай) и/или мента 2-4 пъти дневно.

# 2
  • Мнения: 127
А след като намалее още, кога да спра въобще да цедя? Примерно като стане по 20 гр. или когато въобще не мога да изцедя и капка?
До сега съм успяла да се опазя от мастит , иска ми се накрая да не стане фал Simple Smile

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Изцеждай само когато почувстваш напрежение в гърдите,и то не до празно,а до облекчение - оставащото в гърдите мляко сигнализира да се спре производството.

Общи условия

Активация на акаунт