Когато се върнахте на работа на кого оставихте близнаците?

  • 1 245
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 440
Понеже вече има постъпления от шефката ми за връщане съм малко притеснена. Уговорихме се да се върна през септември, тогава децата ще са на година и три месеца, но тъкмо ще са станали като малки торнада. В момента майка ми ми помага целодневно и тогава ще продължи, но се притеснявам, че сам човек няма да се справи с тях. На ясла не ми се пускат при условие, че имам баба на разположение, доста съм объркана. ooooh!
Моля споделете вашия опит. Благодаря на всички! Hug

# 1
  • Мнения: 4 458
Аз ги дадох на ясла поради липса на баба

Не мисля, че е много трудно сам човек да гледа близнаци. Всичко е въпрос на организация и навик. Аз лично сама си ги гледам и..... абе избутала съм го до 5 години Wink

# 2
  • Мнения: 7 803
ми и аz сама ги гледам
какво толкова и време имам достатъчно zа хобито си  Party

# 3
  • Мнения: 1 895
На година и 8 месеца ги пуснах на ясла, като навършиха 2 вече бяха се адаптирали и се върнах без проблем на работа.Сега сме на градина. Нямам оплаквания(да чукна на дърво и с болестите се справяме мъжки досега). Нямам баби или помощници. Сутрин ги водя, вечер ги прибирам - справям се, не е толкова страшно, колкото ти се струва сега Laughing

# 4
  • Мнения: 4 965
Така, аз още не съм се върнала на постоянната ми работа, но уча и работя от къщи. Децата гледам самичка - единствено баба ми носи, когато елошо времето храната от кухнята (живее близо до нас) и ако излизам викам една жена.
На ясла мисля да ги пратя от лятото, но ще си взема и неплатеното майчинство и ще ги водя почасово - хем да свикнат, хем да обърна повече внимание на работата ми и да се подготвя за кандидатстване за нова работа.
Баба ми и свекърва ми предлагат те да ги гледат, но не бих рискувала. В яслата има много деца, с които да играят, докато баба ми е възрастна, а свекърва ми не е добре със здравето, а и рядко ги гледа (не са свикнали с нея).
Притеснявам се за времето, когато трябва да започна работа с постоянно работно време, но се надявам в градината да им хареса. Сутрин ще ги водим с татко им, а вечер (щом имат толкова голямо желание) бабите може да ги взимат, ако не сме се прибрали.
Надявам се обаче да успея за новото място и да мога сама да ги водя и да ги вземам. На сегашната работа би било трудно, защото работното време е от 10 до 18:30 ч., но на тази, за която ще кандидатствам е от 8:30 до 17 ч. и вечер ще мога да съм по-дълго с децата.
За свикването и болестите в яслата не ме е страх - те обичат да са с други деца, а и досега (да чукна на дърво, освен няколко настинки, не са боледували, въпреки контактите извън къщи, които са доста). Пък и 100 пъти предпочитам да боледуват в градината, отколкото после в училище  Crossing Arms.

# 5
  • Мнения: 229
Ясла. Свикнаха сравнително бързо, сигурно защото са двете Thinking. С батко им имах голям проблем, докато започне да ходи без да разбере целия квартал, че влиза в групата Rolling Eyes Ще излъжа ако кажа, че не боледуваха в началото  ooooh! но вече слава Богу - по-рядко са болни.
Проблемът при момичетата е, че не искат да ходят по една. Ако едната е болна то и другата трябва да остане в къщи.

# 6
  • Мнения: 440
Благодаря много на всички ви. Е, ако майка ми изпищи, че не може да се справи ще ги пратя на ясла. Големия ми страх са болестите, но явно са неизбежно зло. Целувки на всички сладки близнаци!  love001

# 7
  • Мнения: 141
Аз пък се уговорих с шефа си да ходя по 4 часа в офиса, а през другото време си доработвам у дома. Гледа ги баба им. Отивам сутрин, след като са нахранени и напоени и се прибирам на обяд за храненето и приспиването. Понякога следобед ходя отново до офиса, но ако е хубаво времето задължително ги извеждам на разходка. За сега системата работи добре, но и аз смятам да ги пускам на ясла до обяд поне, за да се социализират, че особено след таз зима съвсем ще подивеят. Ще следя темата с жив интерес.

# 8
  • Мнения: 440
Ана, мислих и този вариант, но работата ми е такава, че имаме оперативка всяка сутрин от 9,00 до 10,00, а после като ме емнат задачите се усещам чак към 3-4 след обяд, че не съм яла  или пишкала. Въпреки всичко, като чета че при теб схемата е добра, ще взема да си наложа повече дисциплина. Благодаря да идеята  Hug

# 9
  • Мнения: 355
Намерих си работа от 9,30 - 15.00 ч. За времето, в което не съм вкъщи ги гледа жена. Работата ми е наблизо, подкарах и кола, и не губя излишно време в моткане по магазините на път за вкъщи Simple Smile) Сутрин ги обличам, правя закуската и тя пристига, хранят се наобяд, спят и аз се връщам. Жената се справя сама (60 год), след това аз поемам (пак сама или с таткото). Ходим задължително на разходка всеки ден, когато времето позволява.
Мисля, че е добър вариант, ако имаш възможност да започнеш работа на по-малко часове или да договориш по-кратко работно време на досегашната си работа. В крайна сметка работата няма да избяга, но времето, прекарано с децата е безценно.
А майка ти ще се справи - щом и сега ги гледа - те са свикнали взаимно и няма да имат проблеми. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт