СПЕШНО! Въпрос за пъпчето

  • 868
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Бебето ми е на месец и 1/2, от няколко дена пъпчето му (особно при напъване) се издава напред, изглежда като подуто. Моля, ако някой е имал подобен случай или знае нещо по въпроса да сподели!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 530
Синът ми имаше същия проблем. Изглежда, че все едно увисва. Говорих с ДжиПи-то, но тя ми каза, че вече е късно за лепене. Каквото и да значи това.Тогава детето беше на годинка и нещо. Сега е почти на три, пъпчето му стои така, но това е само козметичен проблем. Най- добре говори с ортопеда си. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 2 530
Синът ми имаше същия проблем. Изглежда, че все едно увисва. Говорих с ДжиПи-то, но тя ми каза, че вече е късно за лепене. Каквото и да значи това.Тогава детето беше на годинка и нещо. Сега е почти на три, пъпчето му стои така, но това е само козметичен проблем. Най- добре говори с педиатъра си. Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 2 530
Извинявай ,не успях да истрия ортопед и на негово място да поставя педиатър. Извинявам се за грешката.

# 4
често се случва когато бебето е по-ревливо има вероятност да му изхвръкне пъпчето  гледаи данего оставяш да реве много защото все пак не е хубаво да му е изхвръкнало явно има разрешение ако идеш навреме такаче не се бави и го заведи при педиатъра ви

# 5
  • София
  • Мнения: 558
Най-вероятно става въпрос за пъпна херния. Ето тук има малко инфо http://www.pedsurg.net/za_pacienta_hernia.htm
Обърни се към педиатъра.

# 6
  • Мнения: 2 534
Най-вероятно е пъпна херния и как пък не е да е късно за лепене  Naughty, откъде на къде . Отидете на хирург да ви покаже как се поставят лепенките . Дано да ви даде джипито направление да отидете в Пирогов , ако не пък тя да ви покаже .

# 7
  • София
  • Мнения: 6 477
Ако педиатъра ви не може да определи какъв ви е проблема, тогава се консултирайте с детски хирург. Взимате направление от педиатъра и така. Най-добри са в Пирогов. Дребната имаше проблем с пъпчето, ДжиПи-то се съмняваше за херния, но хирурзите рекоха, че била "дупликатура" на пъпчето каквото и да значи това. В крайна сметка "дупликатурата" се прибра сама и не се наложи никакво хирургическо лечение.

# 8
  • Мнения: 574
Лепенките сигурно ще ви помогнат, но се държат дълго време. Нека хирург да си каже мнението, а не ДПто.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 162
Лепенките наистина помагат в някои случаи, но трябва точно да се прецени. А понякога неудобството от тях е по-голямо, отколкото от самата херния. Пък и си има специален начин за тяхното поставяне.
Дали да се оперира, тук думата има детският хирург.

Общи условия

Активация на акаунт