толкова ли е популярен рахита?

  • 926
  • 8
  •   1
Отговори
мами, детето наддава добре - 1300кг първия месец, 1350 втория и по 4 и 5 см респективно. докторът все казва, че има опсаност от рахит. направо ми звучи ужасно. пие вигантол по 2 капки на ден, какво друго да правя? какви са признаците, та поне да го наблдавам внимателно?

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Не се притеснявай - за щастие не се среща толкова често. Просто давай редовно капките Вит. Д. Педиатърът ще има грижа за останалото. Ето тук има инфо за рахита http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/80702010.htm

# 2
  • Мнения: 4 150
СмеШки са ви говорили.

# 3
  • София
  • Мнения: 985
И аз много се бях притеснила за този рахит. Доколкото знам, последствията са много тежки. НО ако се спазват внимателно дозите ВИгантол, няма проблеми. Още повече нали педиатъра  наблюдава бебчето, така че ако забележи нещо нередно, ще вземе своевременни мерки и ще увечили капките.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Моят синковец качваше с бясна скорост и му увеличиха капките вит.д после се оказа че нямало нужда те лекарите гледат, омеквала им главичката ама те занаят къде да натиснат аз като я видях мойта как го провевява ми омекнаха краката,по принцип и ако му се изпотява много главичката ,ама и това не е 100%,че щерката ставаше като къпана нито е било топло нито е била навлечена и пак мокра ,ама не е имала никакъв рахит даже много добре си беше ,така, че не се притеснявай да го набюдаваш лекарите ще я свършат тая работа 

# 5
  • Мнения: 442
голямата ми дъщеря на 5 м й откриха рахит. кърмено бебе беше, наддаваше нормално - като по учебник. рахита го водят заболяване на бързия растеж, но не е задължително, ако детето наддава много, да има рахит. добрата новина е, че хванат навреме се лекува. един месец пи вит. Д и калций по схема и всичко беше наред. лошото е (както за малко да стане с мила - добре че отидох случайно, без никакви оплаквания, на платен преглед), ако не се хване навреме и не се лекува - тогава при прохождането се изкривяват крачетата.
мисля, че рахита не е чак толкова популярен. Wink не се тревожи излишно, води бебето редовно на консултации, наблюдавай го и всичко ще е наред. newsm10

# 6
Цитат
мами, детето наддава добре - 1300кг първия месец, 1350 втория и по 4 и 5 см респективно. докторът все казва, че има опсаност от рахит. направо ми звучи ужасно. пие вигантол по 2 капки на ден, какво друго да правя? какви са признаците, та поне да го наблдавам внимателно?
моята дъщеря си въртеше главичката,когато заспиваше, стряскаше се и спеше неспокойно и личната ми каза ,че това били първи признаци на рахита. каза ми един месец да и увелича дозата на витамин d - 2пъти по 3 капки . След това всичко беше нормално.

# 7
  • Мнения: 14 133
Щом си пиете Вигантола- няма страшно.

# 8
  • Мнения: 35 892
не, разбира се! докторите се презастраховат!

Общи условия

Активация на акаунт