даите съвет как да се учим на гърне

  • 1 246
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Дъщтеря ми вчера стана на 2 години и още не ходи на гърне,осамотява се в другата стая и в памперса .Дори и купих пеещо гърне  и седалка за тоалетната чиния ,но там само разглеждаме книжки и нищо не правим .Споделете ми вашия опит. Laughing

# 1
  • Мнения: 148
Ох! И ние имаме същия проблем. Марти е на 1г. и 10 м. и изобщо не желае да седи на гърне или седалка. Вече има 4 гърнета и 1 седалка. Пишкал е в тях общо 2 пъти: веднъж в седалката и веднъж в едно от гърнетата. Незнам какво да го правя!

# 2
  • Мнения: 3 537
 Моята също не иска да сяда на гърне, но аз я държа над него и така правим и двете работи. За съжаление проблемът е че не казва, а аз я слагам на определено време.

# 3
  • Мнения: 18
Малката ходи на гърне от 10м. Номерът е след като един път си е свършила работата в гърнето да и посочите/покажете/ къде, какво е направила и да и говорите от рода на: "Браво, в гърнето се ака, пиша" и т.н., но първо трябва да знае какво е това"гърнето". След това всеки ден в продължение на 1 седмица я слагах на гърне през 30 мин. Изморително, но има резултат.

# 4
  • Мнения: 17 407
Махнах пампреса ( дневния) и я слагах през 15 мин, но си знаеше за какво е гърнето, щото отдавна го ползва. Първите дни се напишкваше, докато каже, за 1 седмица се научи. Беше на 1г.10м. Успех!

# 5
  • София
  • Мнения: 15 215
Опитай просто да махнеш памперса. От раз. Няколко дни ще имате произшествия и ще се наложи да переш повече гащички и панталончета от обикновено Laughing, но според мен много скоро детето ще се научи да си казва.
Аз така направих. Иво беше на 2г. и половина. Все още е с памперс навън (много е студено сега и не ми се рискува с напишкан гащеризон) и когато спи, но в къщи и изобщо-когато е на закрито, е без памперс.

# 6
  • Мнения: 228
Ох и ние сме на този хал ,но поне ходи на гърне от десет месечна по голяма нужда ,но с малката сме до никъде.Много добре знае за какво се използва, а и говори ,но резултата е много напикани гащи и панталони.А като я питам къде ще пишка ми отговаря ,,Али пишка в гащите ,тук долу на килима".Давайте съвети ,че пералнята се счупи. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 7
  • Мнения: 343
Махнахме го от раз на 2г. и 1м. Дотогава беше пишкала в гърнето само няколко пъти. Никога не беше акала в него. Инциденти имахме първия ден, докато се усети и сега понякога като се заиграе и улиса. Опитай така.

# 8
  • Мнения: 484
fifi777  като за начало бих те посъветвала, сутрин когато стане от сън  да я слагаш на гърнето, тогава задължително пишкат,така ще свикне и всяка сутрин ще знае,че трябва да седне на гърнето и да пишка,по натам е по лесно , поне аз така научих и двете си деца на гърне

# 9
  • Мнения: 1 059
незнам какво да кажа и аз съм на този хал.на 2г и 2м сме какво ли не опитвах и памперс гащи и памперса от раз махнах и ефект никакъв. само като сме на вън не се напикава. аз го питам ще кажешли на мама като имаш пиш а тиой ми отговаря -няма. даваите съвети моля. забравих да спомена че като е на гърнето или като има някой при него се стиска

# 10
  • Мнения: 10 758
Дъщеря ми беше точно на 2 г., когато махнахме памперса.Малко преди това започна да ходи на гърне.Обаче нямам спомен как съм я научила. newsm78

# 11
  • Мнения: 824
И аз махнах дневния памперс на големияна1г и 9м.В началото на 15мин.го изпишквах в гърнето след това времето се увеличаваше ,като междувременно му казвах ако има пиш да ми казва(което не правеше).Никога не съм му се карала ако се напишка.И така като навърши 2г.след една седмица ми каза ''мамо имам пиш'',не можех да повярвам ,но от тогава вече сме нямали произшествия. Hug

# 12
  • Мнения: 2 125
Опитай просто да махнеш памперса. От раз. Няколко дни ще имате произшествия и ще се наложи да переш повече гащички и панталончета от обикновено Laughing, но според мен много скоро детето ще се научи да си казва.

Подкрепям newsm10, но поизчакай времето да се затопли, че в тоя студ да не изтине детенце. Дневния памперс при нас падна на 1,9 г., но все още сме със следобеден и нощен. Акаме в памперс, защото изпитва неописуем ужас от акане на гърнето или в тоалетната. Пишка без проблем и на двете обозначени за целта места, но акането ooooh! Thinking...не знам...Изчаквам.
Успех!

# 13
  • Мнения: 83
          Проблема е че тя не иска да сяда  а ако е сънена е още по зле а за махане на памперс е още студено май пък и ние сме с мокет и ще бъде едно бърсане Като беше на 6 месеца я слагах няколко пъти и тя си пишкаше но след това мен ме домързя и сега ще си патя АИви казва ааа когато ака и като тръгна да я слагам и и секвам акането а тя се дърпа да сяда и после пак в памперса Благодаря ви все пак за съветите  bouquet
fifi777 като за начало бих те посъветвала, сутрин когато стане от сън да я слагаш на гърнето, тогава задължително пишкат,така ще свикне и всяка сутрин ще знае,че трябва да седне на гърнето и да пишка,по натам е по лесно , поне аз така научих и двете си деца на гърне

# 14
Дъщеря ми беше точно на 2 г., когато махнахме памперса.Малко преди това започна да ходи на гърне.Обаче нямам спомен как съм я научила. newsm78
И ние така,ама на 1год. и 5мес.

Общи условия

Активация на акаунт