Кърмене и захранване

  • 297
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 936
Имам един проблем, по-точно притеснение и моля да ми помогнете ако можете. Значи бебка е само на кърма. Искам да захранвам късно, след 6 месец. От септември месец обаче започвам работа и бебето ми ще живее в провинцията при майка ми. Искам аз да си я захраня и да я дам на майка ми изцяло захранена.
Та въпроса ми е може ли за 2 месеца да се захрани напълно бебето - т.е. за юли и август, ако до юни включително е само на кърма? Или по-разумно е да започна да я захранвам по-рано и постепенно, въпреки че искам да бъде колкото се може по-дълго време на кърма? Какво мислите?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Варианти има разни,в зависимост от това как точно виждаш нещата.
На първо място аз бих обсъдила вероятността майка ми да дойде при мен,дори да е свързано с известни неудобства,за да може хем да не се разделяме с бебето,хем да не прибързвам нито със захранването,нито с отбиването.
Вариант е да започнеш захранването малко по-рано - примерно петия месец,ако детенце не се противи много.И да заместваш постепенно хранения (да отпада примерно по едно на месец,като последни ти останат сутрешното и вечерното).После да се опиташ да заместиш и тях с хранене от шише, първоначално с кърма (можеш да цедиш и да си направиш едни запас,докато постепенно заместваш кърменията едно по едно), докато свикне да я приема от шишето, по-късно с адаптирано мляко на едно от тях малко преди предаването й на бабата, за да свикне пък с вкуса му дотогава, а на другото да си е кърма,за да може до последно да получава някакво количество мамино мляко.Недостатък освен бързината на метода - лятото не е добро време за отбиване (особено пък съчетано с едно експресно захранване) заради опасността от чревни инфекции,но ако получава по малко кърма ежедневно,това няма да е толкова проблемно. В края на краищата,ако наистина няма друг начин - това е варианта,за който се сещам.
Дано другите момичета да могат да ти дадат по-добър съвет Praynig

Общи условия

Активация на акаунт