температура 37.6-37.7

  • 3 643
  • 5
  •   1
Отговори
здравейте, мами,

моля за съвет. на 2 месеца е, от миналия четвъртък има 37.6-37.7, не постоянно, но често. хващам я по мрънкането. става ревлива и нервна. леко й е запушен носа. доктора каза нищо да не даваме освен физиологичен разтвор в нослето, но мен ме притеснява. защо може да е така и колко време да чакам да мине само?

благодаря!

# 1
  • Мнения: 666
 Заведия при специалист педиатър , най- добре да и се направят изследвания, ако нищо и няма може би я прегряваш , малките бебета много често вдигат температура, ако ги държиш до климатик, който им духа топло или до печка- казвам ти го от опит

# 2
не може да е прегрята, ръчичките от време на време са студени. какво друго може да е?

# 3
  • Мнения: 209
Защо не и направиш кръвни изледвания - ако има някаккъв възпалителен процес ще има високи показатели на утайка
А иначе ти ще се успокоиш Но щом детенце мрънка значи му е дискомфортно - може би трябва да я види и друг педиатър - рано ви е за зъбче но кой знае - погледни и венците

# 4
  • Мнения: 3 089
наскоро писах, но пак да кажа - при нас с такава температура и след преглед на педи, се оказа, че детето е бацилясало. таткото явно беше докарал вирус и малката имаше проблема 'уши, нос, гърло'. беше в 1-я месец и много се панирах. детето мрънкаше, ревеше, беше неспокойно. така 1-2 дни, после пак се кротясваше, а след ден - отново същата работа. така 3-4 дни докато спрем да си задаваме въпроси от сорта дали е претоплена, стига ли й кърмата, има ли колики, и се сетихме да я заведем на док. няма защо да отлагаш - лекарите са за това. като се сетя колко се бях панирала и що рев изревах, препоръчвам ти да потърсиш специалист. вероятно нищо сериозно няма, но аз после доста време се обвинявах, че не съм реагирала навреме и адекватно

# 5
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Отивайте на педиатър, дори и на толкова малко бебче се дава сироп за температура, но след консултация с доктор  Peace

Общи условия

Активация на акаунт