Сблъскахте ли се и вие с отвратителното отношение на акушерките.

  • 4 259
  • 113
  •   1
Отговори
  • Мнения: 832
Ето какво искам да разкажа аз.
Няма да споменавам за коя болница става въпрос, защото болницата е наистина хубава и лекарите са много добри професионалисти.
Значи, моето раждане беще с планово секцио и си знаех деня. Както предполагате предишната нощ изобщо не съм спала от притеснение. Ставам сутринта, с едно свито сърце. Отивам в болницата - вече ми е свит и стомаха и всичко, все пак ми е за първи път. Влизам в предродилно и съм толкова шашната че хем знам че трябва да легна на леглото, хем от притеснение не седя и гледам, при което акушерката ми казва "Хайде лягай, какво гледаш така. Легнах аз - и започнаха традиционните процедури - поставяне на абокат по особено груб начин, още ми стои белег на мястото, до поставяне на катетър по същия начин и освен това през цялото време навикване за нещо. Лежа си аз и чак ми се дорева - може ли на прага на най-важното събитие в живота ми такова отношение. Много добре знаят, че на всички жени, особено на тези на които им е за първи път, им е ужасно притеснено.
След това вече в отделението бяха горе-долу с по нормално отношение, но предимно по младичките. На по старите, незнам, писнало им е да се занимават с родилки ли.
А в детското отделение пак така - по младите се държат по нормално, а по възрастните едни такива груби. Тъй-като бях секцио, кърмата ми дойде по късно. Дотогава даваха на бебчо АМ. На 3-ия ден обаче, отивам да си взимам бебчо. Те по принцип слагат шишето с млякото в леглото на бебето (не точно легло - ония дето са на колелца и си го возиш до стаята) и гледам не са му сложили млечице . Питам ги аз, а те ми отговарят че вече трябва да ми е дошла кърмата. Отговарям им че още нямам, а те - на 3-4 ден трябвало да дойде, да го сложа да суче. Как пък така те определят кога трябва да ти дойде кърмата, то при всеки е различно. Сложих го аз на гърдата и естесвено той се дереше от глад, защото кърма нямаше, а на мен ми се късаше сърцето, че детето ми стои гладно. Радвам се че изобщо ми дойде кърма, защото някои жени от нерви в болницата изобщо не успяват да закърмят.
И въпреки всичко живот и здраве някога ако имам второ дете, пак бих родила там, но този път няма да им мълча.

# 1
  • Мнения: 2 271
Не,бях много доволна,но е факт,че съм колежка.Може това да е причината.

# 2
  • Мнения: 4 668
Аз пък съм доволна . Раждах в Окръжна и всички бяха много внимателни , не отказваха нищо , много ми помагаха и все минаваха
- ей така , да питат имаш ли нужда от нещо . Но от разказите на мои познати са ми се изправяли косите . Та се чудя , защо така се държат ? Все пак и те са жени , минали са по тоя път . От къде е тая злоба и това отношение - не знам !

# 3
  • Мнения: 779
Няма да описвам конкретни случаи, за да не плаша бъдещите майки, но ДА, сблъсквала съм се с лошо( меко казано) отношение на акушерки, лекарки и мед.сестри. Ще кажа само едно като съвет "НЕ ИМ МЪЛЧЕТЕ!!!" , вие сте хора и имате право на човешко отношение!!!

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
И аз бях много доволна от акушерките в "Св.София".Така мило се обръщаха към родилките с думата"майче".Млади, стари, всички се държаха много добре.Дори като им занесах бебето през нощта да го нахранят, ми казаха да поспя, а те ще се грижат за него, нямам оплаквания.В родилна зала също бяха страхотни,абоката ми го поставиха без грубост, но също имах следи от него доста време.Понакога когато е изнервен и притеснен човек, всичко му се вижда различно.

# 5
  • Мнения: 2 047
 Общо взето съм доволна само не ми хареса, че на другото момиче със секцио й казаха да не крещи така, не била единствена дето я боли, да вземала пример от мен. Абе толкова болеше, че ми идеше да вия, но всеки е с различен праг на болката и не е виновен за това.

# 6
  • Мнения: 46 436
Раждах в Правителствена и се чувствах като принцеса, винаги имах на разположение акушерка, която идваше с усмивка, всички жени се следяха непрекъснато.
За задържане лежах в Майчин дом, там просто ме сложиха на едно легло и това беше, дори не си направиха труда да ме прегледат, цели 3 дена, няма лекар, няма акушерка, няма ехограф (заключен бил събота и неделя), нямаха и чисти инструменти ...

# 7
  • Мнения: 3 089
подкрепям биляна. само още в началото - когато ме приемаха, имаше 2 акушерки, на които трябваше да изсъскам, за да започнат да се държат прилично. опитаха се да важничат, ама аз си отворих устата. а за акушерките в отделението и в детското мога само хубави неща да кажа. вярно, че си плащах за всичко, но не вярвам доброто отношение да е само заради парите.

# 8
  • Мнения: 1 464
Колко познато,груби,нервни и сопнати все едно са наказани да стоят в болницата.В най-хубавия момент от живота си да преживееш такова нещо #Cussing outАз обаче хич не им мълчах,една от дъртите даже викаше да не са ми носели минерална вода а да донесат каса бира,че да се почерпели #Crazy

# 9
  • Мнения: 2 663
Родих съвсем скоро в МД(и колкото и да им е странно на някои,не превръщайте темата в "за и против МД") и за 4 дни останах със страхотно впечатление от всички акушерки там.Нито една не  ми се скара или нещо подобно!Идваха често,питаха ме как съм и т.н.Понеже имах проблем с кърменето едн аот тях дойде след работно време да ми обясни хнякои неща.Всички бяха много мили и отзивчиви,на всяко преповиване и къпане ходех при тях ,за да ми показват и обясняват...е нито една не ми отказа или нещо подобно дори завързвахме и страничен разговор.

# 10
  • Мнения: 1 336
Родих съвсем скоро в МД(и колкото и да им е странно на някои,не превръщайте темата в "за и против МД") и за 4 дни останах със страхотно впечатление от всички акушерки там.Нито една не  ми се скара или нещо подобно!Идваха често,питаха ме как съм и т.н.Понеже имах проблем с кърменето едн аот тях дойде след работно време да ми обясни хнякои неща.Всички бяха много мили и отзивчиви,на всяко преповиване и къпане ходех при тях ,за да ми показват и обясняват...е нито една не ми отказа или нещо подобно дори завързвахме и страничен разговор.
Аз родих на 24-ти.02 в МД и при мен беше така  newsm10 newsm10 newsm10

# 11
  • Мнения: 1 190
Всички бяха много мили, нямам оплакване към никой Hug

# 12
  • Мнения: 7 640
и аз съм доволна. Жалко, че така се е случило да си наскърбена. Все пак и те са живи хора. Забелязала съм, че понякога акушерките са провокирани от жените- или не ги слушат, или се държат неадекватно, или много знаят.
Това не ги оправдава, разбира се.

# 13
  • Мнения: 1 107
Сещам се за коя болница говориш  Wink
В моята стая имаше момиче с планово секцио, каза абсолютно същото за акушерките при секциото, били отвратителни, точно с твоите думи го описа. А тя беше с уговорка и я оперира много добър лекар.
Донякъде ги разбирам относно отказа да дават адаптирано мляко, защото така много майки със секцио се обезкуражавали да кърмят, а и наистина ако бебето суче дори "на сухо" в началото, по-бързо слиза кърмата  Wink А в тази болница (ако все пак е същата Simple Smile) определено насърчават кърменето.
За акушерките при нас в "нормалното" обаче не съм чула лоша дума, аз също бях много доволна, не мога да си обясня защо е такава разликата в една и съща болница  newsm78

# 14
  • Мнения: 5 299
Всички бяха много мили, нямам оплакване към никой Hug
И аз така bowuu

Общи условия

Активация на акаунт