Ваксина срещу варицела

  • 604
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 965
Майчета, слагала ли е някоя от вас на детенцето си ваксината срещу варицела - коя е фирмата, която внася ваксината в България и имате ли координати?

# 1
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
До колкото знам, тази ваксина за съжаление я няма в БГ и май само в Канада, USA и Австрия, но може и да греша. newsm78

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Аз също не съм чувала за такава ваксина.

# 3
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Тази която се слага на годинка и месец не е ли точно срещу варицела, морбили и паротит?

# 4
  • Мнения: 419
Не, тя е за Морбили, Паротит и Вариола. За Варицела има японска ваксина и се прави на рискови групи. Според статистиката до 15 годишна възраст 95% от населението е преболедувало Варицела.

# 5
Не, тя е за Морбили, Паротит и Вариола. За Варицела има японска ваксина и се прави на рискови групи. Според статистиката до 15 годишна възраст 95% от населението е преболедувало Варицела.

Вариола?  Rolling Eyes Не беше ли РУБЕола? Вариолата е изкоренена като болест и ваксинации срещу нея не се правят.

# 6
  • Мнения: 419
Хе-хе, 10х. Естествено, че Рубеола. Грешка на пръстите. Разира се, че е изкоренена Вариолата. Вирусът се съхранява  в САЩ и Русия ако не се бъркам и от няколко години уж все решават, че ще го унищожат, но до колкото знам още си е в лабораториите. Мерси за поправката Grinning

Общи условия

Активация на акаунт