Давате ли зехтин?

  • 5 122
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Днес бяхме при едно ново педи,което доста ми допада!Та ме посъветва всеки ден,в зеленчуковото пюре, да слагам по една струйка зехтин.Понеже съдържа много  полезни мазнини (това е така!).Но в Бг знам,че се слага масълце на бебоците.Аз зехтин определено ще започна да давам.Вие давате ли?

# 1
  • София
  • Мнения: 15 215
Готвила съм и със зехтин, и с масло, и с олио (предпочитам царевично, но ползвам и слънчогледово). Със зехтин като че ли най-малко, защото нямам навик да го ползвам, а и вкусът му не ми допада много. Така че заради моите предпочитания Иво от доста време е лишен от зехтин. Може би ще трябва да се замисля по въпроса.  Embarassed

Ето още една подобна тема:
Масло ,олио или...............

# 2
  • Мнения: 3 537
Много рядко,когато беше по-малък му слагах зехтин в пюрето.Вече му готвя основно със олио и масло.Не сме свикнали със вкуса на зехтина.

# 3
  • Мнения: 27 524
Да,зехтинът си има специфичен вкус,но си е и въпрос на навик.Аз съм свикнала и ми харесва.Но е важно да се знае,че има зехтин за дирекнто ползване (салати и т.н.),има и отделен за топлинна обработка,така че според мен не може да се готви с Extra Virgin.

# 4
  • Мнения: 3 537
Предполагам,че има различни видове зехтин,за готвене и за директна консумация,така е.Хубаво е да се свикне детето да яде със зехтин,но ние все още не сме привикнали със вкуса му и затова си готвим с олио и масло.
Един единствен път сложих на шопска салата зехтин вместо олио и я хвърлих след това,не му тачим вкуса на зехтина и това е Rolling Eyes
Но...който как си е свикнал- така Wink

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Ами аз приготвих точно такъв-Екстра Върджин студ .пресован за да готвя на бебка,но ако не може ще си го оставя на мен.А какъв да взема за нея?

# 6
  • Мнения: 27 524
Не знам дали не може или просто предлагат втората преса за готвене,понеже е по-евтино.Дали на Екстра Върджин-а се разваля нещо в съставките след топлинна обработка  newsm78

# 7
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Никога не съм слагала нищо допълнително в пюретата, те са си готови за консумация. А манджите от кухнята сега, предполагам, че ги приготвят със зехтин или олио

# 8
  • Мнения: 1 599
Аз също съм чувала, че е хубаво след 6м. да се прибавя малко зехтин към зеленчуковото пюре. аз също мисля да слагам по малко

# 9
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Много е полезно,но ние сме на детска кухня а те надали да слагат newsm78

# 10
  • Мнения: 3 537
Гаранция,че готвят с масло и олио само.Защото на някои от супите понякога има изплували парченца масло отгоре след като изстине.

# 11
  • Мнения: 7 837
Все още слагам по малко в готовите зеленчуковите пюрета, които са без добавена мазнина. Иначе готвя само с олио.
Някъде бях чела, че дори зехтина да е специално пригоден са готвене, по-добре да се използва олио.

# 12
  • Мнения: 4 392
Откакто сьм захранила,използвам за пюретата само зехтин PeaceНикога не сьм слагала масло.

# 13
  • София
  • Мнения: 985
Аз също слагах само зехтин, като почнах да й правя пюретата. Аз не слагах масло, защото бяхме с алергия към белтъка на млякото. НО така или иначе знам, че зехтина е полезен. Задължително съм чувала че трябва да се слага по малко мазнина в пюрето, защото има витамини, които се абсорбират по добре в организма с нейна помощ.

# 14
  • Мнения: 1 089
Готвя със зехтин, само в макарони, овесени ядки и пр. слагам масълце Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт