ПОСТНО

  • 758
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 386
Моля,помагайте

# 1
  • Мнения: 458
печени картофи, спанак с ориз, зелен фасул плакия и т.н. - влез в готварската книга и ще намериш много идеи

# 2
  • Мнения: 386
печени картофи, спанак с ориз, зелен фасул плакия и т.н. - влез в готварската книга и ще намериш много идеи
мерси,silviat

# 3
  • Мнения: 3 550
Преди пости ние обикновено си правим списък на всичко, което ни хрумне, че е разрешено и така става по-лесно. Има традиционни ястия, за които не винаги се сещаш. Разгледай надолу, може би си забравила нещо.
Готвила ли си скоро:

ВАРИВАТА: боб, леща, грах, зелен фасул
Всички разновидности на ОРИЗ: кисело зеле с ориз, гъби с ориз, праз с ориз, тиквички с ориз, спанак с ориз, сарми с лозов или със зелев лист
А също: задушени картофи (може с гъби, може с чесън), постно зеле, гювеч, качамак (с олио и сол вместо масло и сирене) и др.
САЛАТИТЕ много освежават менюто: стъргани моркови, стъргана ряпа, стъргано цвекло и комбинации от тях, туршии.

Аз обикновено като се изчерпам минавам на разните макаронени комбинации. Предлагам ти две рецепти:

САЛАТА ОТ ФИДЕ
Сварява се в подсолена вода фиде (от най-тънкото). Изцежда се, подправя се с олио, сок от лимон/лимонтозу, черен пипер.

МАКАРОНЕНА САЛАТА
Объркват се сварени макарони, нарязани маслини, кис. краставички, царевица. Подправя се с олио.

Можеш сама да измислиш и куп други комбинации. На мен, честно казано, проблем са ми закуските. Освен макарони, филия с лютеница или с тахан+мед друго не ми ражда тиквата.
Леки пости!

# 4
  • все тук
  • Мнения: 1 716
За закуските - тесто с брашно, сол, вода и мая - могат да се правят разни неща на фурна.
А и с олио можеш да пържиш мекици.
За ястията - всичко зелено, което вече може да се бере - коприва, лапад киселец в разни разновидности...

# 5
  • Мнения: 226
Ето ти и един сладкиш за постите и от мен.
          кекс с тиква и грис
1 чаша брашно
1 чаша захар
1 чаша грис
1 бакпулвер
Тази смес се разделя на 2 части

Настъргва се 1 средна тиква.
Към тиквата добавяме:
1 чаша смляни орехи
1/2 чаша олио
1/2 чаша захар
1 канела
щипка сол
Тази смес се разделя на 3 части.

Подмазваме тава и редим
тиква-грис-тиква-грис-тиква
Пече се в умерена фурна

# 6
  • Мнения: 139
И от мен едно бързо сладкишче:

1 ч.ч.хладка вода
1/2 ч.ч олио
1 ч.л. сода
1 ч.л. оцет
   щипка сол
2 с.л. какао
2 с.л. сладко
1 ч.ч.захар
2 ч.ч.брашно
Печеш! Поръсваш с пудра захар или кокосови стърготини.
  chef                             

# 7
  • Мнения: 404
А какво може да се хапне на бързо навън, ако нямаш време да отидеш на ресторант? Единственото, което се сещам е фалафел без сосове и баничка с тиква. Дайте и други предложения.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 374
Печени чушки, панирани само в брашно, пожелание доматен сос.
Лютика без месо
Задушени броколи

# 9
А какво може да се хапне на бързо навън, ако нямаш време да отидеш на ресторант? Единственото, което се сещам е фалафел без сосове и баничка с тиква. Дайте и други предложения.

в менюто на този ресторант има доста постни изкушения
http://www.colibri-bg.com/menu.html

хубавото е че има и няколко рецепти
наздраве!

Общи условия

Активация на акаунт