Какво се полага по здравна каса с 1 направление за гинеколог?

  • 5 489
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 479
Здравейте!  Hug
Имам нужда от малко помощ.. Някой наясно ли е какво точно се полага с едно направление при гинеколог?  На мен лекарката ми каза, че имам право на 2 посещения при нея, но нямам право на платена кръвна картина и разни такива изследвания... Ще съм много благодарна на всички, които могат да ми дадат някаква
информация![/size][/color]  bouquet newsm51 newsm74

# 1
  • Мнения: 205
полага ти се преглед,без изследвания те се заплащат

# 2
  • Хасково
  • Мнения: 992
Направлелението при всеки специалист важи в рамките на 1 мес/ от дата до дата/.
За този месец мисля, че имаш право на един първичен и един контролен преглед.
Зависи какви изледвания имаш предвид. Ако ти ги назначи гениколога и са във връзка с заболяването касата ги поема. Хормони, цитонамазки кръвни картини и др. Ако ти се взема кръв си плащаш такса в  лабораторията за вземане на материал около 2 лв.
Говори си си с гениколога при когото ще ходиш той ще ти обясни няма  защо да те лъже. Може би има предвид, че някои от изследванията трябва да ти ги пусне личния и тогава да са безплатни.
Мен са ми правили цитонамазкаа- безплатно и гениколожката ме е пращала с направление за преглед на гърдите.
Ако някой знае повече да сподели!

# 3
  • Мнения: 479
Mnogo vi blagodaria i na dvete:) Shte se konsultiram i s lekarkata, da vidim tia kakvo shte izmisli Simple Smile

  bouquet

# 4
  • Мнения: 2 332
И на мен ми е интересна тази тема - последния път като ходих с направление от личния лекар не ми взе цитонамазка - само ме прегледа, а на въпроса ми за мамолог (имах предвид да ми даде направление) ми дадоха само телефона на еди-кой си... не отидох де, щото съм инат Wink и мисля, че имам право на това направление; сега пак мисля да ходя на гинеколог и се чудя как да подходя.

# 5
  • Мнения: 1 428
Имаш право да отидеш два пъти,да бъдеш прегледана и на ехограф и на магарето.Освен това имаш право на цитонамаска,микробиология и едни изследвания-или кръвни,или хормонални*,-които вече се поемат изцяло от касата.Плаща се само потребителска такса и после такса за лаболатория.

# 6
  • Мнения: 2 332
Имаш право да отидеш два пъти,да бъдеш прегледана и на ехограф и на магарето.Освен това имаш право на цитонамаска,микробиология и едни изследвания-или кръвни,или хормонални*,-които вече се поемат изцяло от касата.Плаща се само потребителска такса и после такса за лаболатория.
Предполагам, че си сигурна за това. Следващия път ще бъда по-нахална  Mr. Green.

# 7
  • Мнения: 2 178
От 01.01.06 има някаква промяна и вторичния /контролен/ преглед не влиза /дори да е в рамките на 1 месец от направлението/,т.е. трябва отделно направление. Аз отидох към 20.12 да си пусна изследване за секрет,а на 10.01 за контролен,а лекарката ми направи изречение,че трябвало да си платя /а отидох само да ми изпише лекарствата вследствие от резултата от изследването/. Че така де, да знаете! Аз дори бях питала като си запазвах час дали е необходимо направление,казаха ми,че не,но после се оправдаха,че не са знаели за промените. Close

# 8
  • Мнения: 390
Май всеки лекар си прави каквото си иска Close
Преди няколко седмици ходих за направление при джипито и тя ми обясни, че от 01.01.06г валидността е 45дни. В рамките на тези 45 дни можеш да ходиш при съответния гинеколог, толкова пъти, колкото той прецени - зависи за какво отиваш все пак. На мен специално ми се наложи да отида три пъти, като си плащах всеки път потребителската такса от 1.60лв.

# 9
  • София
  • Мнения: 754
И на мен гинеколожката ми каза, че направлението има валидност 45 дена и през това време мога да си ходя при нея ако имам нужда. С направлението от ДжиПито, при гинеколожката прегледа ми се състоеше от стандартния преглед на магарето, ехографски преглед, цитонамазка, като само за микробиологията ми каза, че ми трябва пак направление за това от Джипито или съответно да си платя. Отделно ми прегледа гърдите и ми даде направление за мамолог. Ощо взето съм доволна Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 332
И на мен гинеколожката ми каза, че направлението има валидност 45 дена и през това време мога да си ходя при нея ако имам нужда. С направлението от ДжиПито, при гинеколожката прегледа ми се състоеше от стандартния преглед на магарето, ехографски преглед, цитонамазка, като само за микробиологията ми каза, че ми трябва пак направление за това от Джипито или съответно да си платя. Отделно ми прегледа гърдите и ми даде направление за мамолог. Ощо взето съм доволна Simple Smile

Супер Simple Smile. Къде се намира гинеколожката ти, ако не е тайна? Може и на лични, ако предпочиташ. Благодаря!

# 11
  • София
  • Мнения: 754
Значи тя се намира в Медицински център "Пансанус" - ул. Одрин 95. Това е една пряка между Пиротска и Симеон. Лекарката се казва Мария Пашалиева и е много внимателен човек. Дано ти върши работа Wink

# 12
  • Мнения: 2 381
Моята информация е, че направлението е валидно в рамките на 45 дена.Естествено заплащаш потребителска такса от 1,60лв.Вагинален преглед,  ехографски и цитонамазка, ако искаш някакво друго изслвдване си заплащаш за него.

# 13
  • Мнения: 2 332
Моята информация е, че направлението е валидно в рамките на 45 дена.Естествено заплащаш потребителска такса от 1,60лв.Вагинален преглед,  ехографски и цитонамазка, ако искаш някакво друго изслвдване си заплащаш за него.
Със сигурност няма да ходя при досегашната гинеколожка... мерси Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт