"Ама много това бе!!!"

  • 2 168
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 648
   Онзи ден срещнахме познат татко с детето си, което е на година и 3 месеца. Ние си бяхме семейно на разходка. Разбъбрихме се и стана дума, че аз "още" кърмя Али и репликата беше "Ама много това бе", с възможно най- въпросителната и недоумяваща интонация Shocked С половин уста рече, че е най- добре е да се кърми, ама  newsm78 Неговото дете почти не е кърмено, понякога се чудя на такива реплики, провокирани от "киселото грозде" ли са или от митове, които още пречят на българските мами да дават най- доброто на бебето си- кърмата Heart Eyes
Налага ли ви се често да се обяснявате пред някой, докога аджеба ще си кърмите детето #Crazy Особено съм заобиколена от хора, които смятат, че годинката е крайния срок с кърменето да се приключи Naughty
Щастлива съм, че имам пълната подкрепа на съпруга си беба да си цоца на воля, да спинка с нас и разбира се вашата Hug
Как реагирате вие на подобни възклицателни?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Как реагирам - с усмивка и смяна на темата обикновено Grinning Ако преценя, че има смисъл да се коментира и че няма да изпаднем в грозен спор - говоря; ако не - просто не се задълбочавам.

# 2
  • Мнения: 911
Само така, браво!!!!
Въобще не се впечатлявай от такива изказвания, а ги публикувай, да се посмеем на воля!!!

# 3
  • на Север
  • Мнения: 503
онзи ден една приятелка ме пита няма ли да отбивам вече Confused
а аз й казах, че ще кърмя поне докато тръгне на училище Laughing

# 4
  • Мнения: 1 107
За първи път подобен намек ми направи една приятелка, която ще ражда скоро и като я гледам не й се кърми много... Мисля да й засипя мейла със статии от Библиотеката  Twisted Evil, а иначе и отговорих, че още кърмя, защото съм добра майка  Mr. Green
Така де, поне с приятелите можем да бъдем малко по-директни без да рискуваме да се разсърдят и разфучат  Sunglasses

# 5
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Как реагирате вие на подобни възклицателни?

ами, усмихвам се.... Grinning Grinning Grinning

# 6
  • Мнения: 1 930
Аз, като голям ентусиаст на тема " кърмене" заявих на една приятелка, че искам поне до годинка да го кърмя Рошко, тя онемя и репликата и беше" бе ти да не го правиш Георги Димитров"- чудя им се аз на такива жени  newsm78, ама верно ще разпращам и аз статиите от Библиотеката, да им затварям устите  Mr. Green

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Ми как...вече не реагирам изобщо Confused

# 8
  • Мнения: 6 243
В събота ме питаха за последно - бащата на един набор на Ирина, който не е кърмен. Отговорих му "ДА". И той млъкна. Мисля, че не очакваше и остана като гръмнат.

А за информацията - давам само ако ме попитат.

# 9
  • Мнения: 3 447
Никак не им реагирам, подминавам ги с усмивка. Имам чувството, че на хората им става неудобно като разберат че кърмиш newsm78 Ама да са живи и здрави, като им е кеф да се шокират, нека се шокират. Аз пък смятам лятото публично да обкърмя българското Черноморие Mr. Green

# 10
  • Мнения: 1 014
Аз съм от щастливките, които са обкръжени с хора позитивно ностроени към кърменето и такива, които са достатъчно интелигенти и като им изтъкна разумните доводи относно кърменето (които всички знаем) се съгласяват с мен. Само свекърва ми, която също принципно е за каузата, когато бебо стана на годинка, реши че му е вече достатъчно. Наложи се и аз да възкликна "А, и кой казва, че е достатъчно?! СЗО препоръчва кърменето да продължи до 2 години!" (За нея е особено важно, когато изразя мнение, да го подкрепя с мнението на някой авторитет). Ето как си осигурявам домашното спокойствие. Относно познати по градинки и паркове - не коментирам решенията си относно отглеждането на децата си.

# 11
  • Мнения: 4 242
Преди ги шокирах с нещо от сорта "до 6г, докато се изгради напълно имунната сеистема!" и гледах реакции, беше забавно. Joy
Но вече ми омръзна и само се усмихвам! Grinning Или казвам докато искаме двете!
Ако пък ме питат "защо?" опитвам да обясня най-сбито.

# 12
  • София
  • Мнения: 830
Аз не се учудвам толкова като ме питат, защото вече ми е ясно колко са зле повечето хора и докторите, също  Wink Но случая от родилното, ме разби. Идват на визитация и питат как са гърдите и има ли мляко, че бебето слабеело, вече 200 гр. Аз почти само мълча и кимам, но упорито отказвам добавка, защото не ми се занимаваше с глпости, или по-точно с глупачки. На третата сутрин, тя ми казва: Оооо, ти няма да кърмиш, нито гърди имаш, а и бебето ти много слабее. Аз не се стърпях и казвам: Пърово си го откърмих до след годинката и това ще го кърмя. А тя ме поглежда и казва: Е то пък чак до годинка няма смисъл, това са глезотии от страна на бебетата. За какво му е тази кърма? newsm78
Е посмяхме се hahaha hahaha hahaha

# 13
  • Мнения: 1 111
Nadejdica, свържи се с мен!Мисля, че се познаваме.Живка БСУ-право, Ако съм сбъркала извинявай!

# 14
  • Мнения: 8 459
Ами как реагирам-Търси си детето или Не ми се дават пари за адаптирано Joy.

Общи условия

Активация на акаунт