Седмичка 6 - 12 март

  • 2 261
  • 70
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
Момичета, май сме доста тези, които пишем редовно тук и си обичаме форумчето Grinning. Често ми се иска да споделя с вас и по-обикновени, по-ежедневни неща, но някак не ми е удобно да пускам нова тема. Може би и с вас е така. Веднъж вече предложих и имаше желаещи. Сега направо пускам седмичната темичка.
Мен ми е много чоглаво т.к. отново съм на работа след трите дни почивка. Но пък си изкарахме много добре. Вместихме в програмата и две ходения на кънки и една езда. Много съм горда с Цветелина - вече кара доста добре и трудно я изкарвам от пързалката, за разлика от началото, когато все мрънкаше, че е изморена. А на ездата ме зарадва, като отказа категорично пони /въпреки, че според инструктора беше по-подходящия вариант/ и поиска голям кон. 20 мин. обикаля на корда ту в тръс, ту в ход и беше много доволна.
На 3-ти пък решихме да отидем в Нац. историческия музей. Изнесох дълга лекция за музеите, за миналото и в частност за турското робства докато пътувахме на там. Да, ама музеят затворен. Честно казано доста се възмутих. Очаквах, че на тази дата не само ще работи, а и ще има някакви тържества. Сега съм обещала да ходим другата събота или неделя.
За съжаление няма да ходим втори път на ски. Въпреки, че уж искаше, вчера Цвети отказа. Решихме да не я насилвама, за да не намрази спорта.
Хайде момичета, вие сте Grinning

# 1
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
здравейте!!!!!
Аз по-често чета във форумчето, рядко пиша.... Embarassed
Значи тази седмица ще е интерсна!
Отново на работа след трите почивни дни.
Утре малкия има тържество (първото му) в градината по случай Празника на Мама  Sunglasses
Може да ходя в командировка...
Ще почвам диета...
А сега сте Вие  Grinning
И успешна седмица !!!!

# 2
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Е при нас положението беше много по-различно.Мен още в четвъртък ме тръшна грип,в петък бях като здъвкана и изплюта,цял ден не можах да се вдигна от леглото.Тати ходи с децата в Патиланци и София ленд,за да си почивам на спокойствие.В събота бях малко по-добре,ама пак си лежах цял ден.В неделя се вдигнах от леглото и като видях неразборията удома се ужасих,голямо чистене падна.Та това беше най-скапаната "почивка" за мен.Радвам се,че други са изкарали добре.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
iva_top и аз почвам диета от днес, но не смея да го обявявам, че съм много несериозна Embarassed. Мисля да се пробвам с НВД. Успех на малкия утри е блазе ти - аз много си падам по такива мероприятия Wink
da_bo, жалко че точно почивните дни те е тръшнал тоз грип. Таткото и децата обаче май са си изкарали добре Grinning. Напълно те разбирам и ти съчувствам за "неразборията". Те всички татковци и деца като се оставят без надзор са така...
Я, дайте идея за 8 март. Никога не сме го празнували, но малката сега ми прави някаква картинка и е решила с татко й да ми купят цветя. Май ще трябва да го "отбележа" по някакъв начин.

# 4
  • Мнения: 510
Здрасти приятелко iva_top ,не се видяхме вчера,но тук се засичаме Wink Лекси,da_bo здрасти Wink

iva_top  знае,че сме си вкъщи,защото  в събота дивакът си игра с един тежък камък и ... камъкът й падна на главата (за нейно очудване, а е вече на 6 години #Cussing out,не съм очаквала такава случка, минути преди това го ползваше за  тебешир писане и докато крещях да не подхвърля камъка-той я халоса по главата,последиците-разходка до Пирогов и 2 дена домашно лечение  Sick) .А вчера тати ходи с кучето от Бистрица до Алеко,докато аз се мъчех да  укротя щерката и да я накарам да си стои в кревата ooooh!...
Очаквам по-добра седмичка   Wink Wink Wink

# 5
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Лекси,аз утре съм на тържество в градинката/не е първото,но пак се вълнува мамината душица/.А за утре до колкото разбрах татито е резервирал маса някъде.Обикновенно ходим с приятели,които също са с малки деца и винаги е хубаво.Децата играят без да ни занимават.А пък и нали утре ни е празник,татковците ще бягат подир децата smile3501не им се случва често.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 242
da_bo, аз пък имам час за зъболекар точно за 8-ми /т.е. ще се прибера в 19 ч/. Няма да има време за заведение или гости. Мислих да не го празнувам, ама детето като има мерак. Ще трябва да спретна нещо в къщи. Не ми се взима и торта, защото ще опитам да съм на диета...нямам идея. Освен да й взема някакво подаръче newsm78
March, все се каня да те питам от колко време дъщеря ти кара кънки?

# 7
  • ново
  • Мнения: 5 943
Лекси,   bouquet за темата.
При нас почивните дни минаха много бързо, вчера със Стели си отидохме на село да празнуваме Заговезни, по нашенски обичай Wink с палене на "оругльовици". Ето и снимки:
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=6184&AlbumId=30481
Днес в ДГ ще ги снимат за картички за 8-ми март Laughing. Скоро ще имат и традиционния "Пролетен празник" и .............то не остана, нали са до края на м.май Sad.

# 8
  • ново
  • Мнения: 5 943
Освен да й взема някакво подаръче newsm78


Ами като си имаме дами, трябва и подаръци Peace. Мойта щерка миналата година се сети, че е госпожица и ни попита за нея дали ще има подарък #Crazy и тати ще- неще отиде и купи, та за тая година се е подготвил отрано Wink. Отдавна си беше харесала една кукла Барби /макар, че според мен вече е голяма за кукли/, но татито и я взе.

# 9
  • В офиса
  • Мнения: 4 007
Нашият уикенд (всъщност цялата седмица, защото си бях взела отпуска) мина страхотно. Първо бяхме в една вила в Шипково и всички дружно карахме ски, когато времето позволяваше, а през другото време лентяйствахме пред огъня. Сред скара, вино и детски глъч пък ни минаха баш почивните дни. Бяхме в Мийковци (Еленско), където се посрещахме на теферич първите пролетни лъчи.

Има и една не дотам добра новина. Миналия петък на девойката й лепнаха диагноза астматичен бронхит (най-вероятно атопичен) Въпреки атаката с чист въздух, Цвета продължава да кашля къде повече, къде по-малко. Сега имаме един дълъг списък с изследвания, които трябва да направим и още по-дълъг с организация за борба срещу евентуалните причинители (акари, прах и т.н...) Дано в крайна сметка нещата не се развият в нещо по-сериозно.

Последната новина, от днес дребната е на ски от градината. Доста помрънка на тръгване, че не й се ходело. Накрая правеше отчаяни опити да измисли всякакви причини да не се качи на буса - да дойдела с мен на работа, да сме отидели до магазина. Влезе навъсена като буреносен облак и се пльосна на най-задната седалка, без даже да каже здрасти на най-добрата си приятелка, с която не се бяха виждали 2 месеца. Надявам се да е било, защото й се е спяло, да се стегне и да си изкара страхотно. Но от друга страна напоследък много често взе да й се случва да прави явни демонстрации и умишлено да се държи невъзпитано. Надявам се да е период и да го овладеем, но знам ли.

Лекси, аз по принцип съм много "анти" настроена срещу 8-ми март. Даже когато вчера Цвета направи някакъв коментар за празникът на жената, повлиян очевидно от някаква реклама, аз доста остро я порязах, като й обясних, че било празник на работничките във фабриките преди известно време. Казах й, че си има отделен ден на майката, както и ден на таткото и на детето. Ама като не знам кога е тоя ден на майката  newsm78. В края на март ли беше? Пък и дали да го празнувам, като си е баш американски...
Иначе ти можеш да спретнеш някоя торта, ако ти се занимава. Ако ли не, да поръчаш. Някаква по-така - с рози по нея да кажем. Можеш и да им подготвиш и на двамата с таткото малки подаръчета с картички с признание, че никога е нямало да бъдеш толкова добра мама, ако си нямала толкова добра дъщеря и мъж. Не препоръчвам излизане в този ден, ще бъде лудница.

Марч, със сигурност си е направила изводите твоята дивачка. Дано тази седмица наистина да е по-добра. Все се каня да те питам вие къде точно живеете (ако искаш на лични) Защото и аз съм до зоологическата градина - в Дианабад между гражданска защита и търговска лига.

Весела, къде ги палихте тези огурльовици. Ние много искахме, като минахме през троян видяхме, че продават, но нямахме време да спираме. А после нямаше от къде да си намерим череша да си направим. Даже и халва си нямахме. Макар че най-съвестно си записах рецептата за домашна халва от една местна баба.

# 10
  • ново
  • Мнения: 5 943
[quote author=Tinkerbell link=topic=81435.msg1403285#msg1403285 date=114163944

Весела, къде ги палихте тези огурльовици. Ние много искахме, като минахме през троян видяхме, че продават, но нямахме време да спираме.
Цитат
Ха познай, де Grinning. На Шипково, разбира се Peace. Другия път като идвате в наше село се обаждай предварително  bouquet

# 11
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Лекси с моята голяма госпожица си имаме традиция на женския празник да правим нещо само двете,предишната година беше пазар-купихме си по една рокля.Тя доволна,че избира с мама и дава мнение,мама доволна,че е с палечка.После на торта заедно,може само то да хапне-ти кафе,важна е идеята.По миналата година ходихме на фризьор заедно,тази съм решила да отидем на бсейн за един час.Вечерта прекарваме с тати.
  А за зъболекаря,аз имам час за утре newsm47

# 12
  • В офиса
  • Мнения: 4 007
[quote author=Tinkerbell link=topic=81435.msg1403285#msg1403285 date=114163944

Весела, къде ги палихте тези огурльовици. Ние много искахме, като минахме през троян видяхме, че продават, но нямахме време да спираме.
Цитат
Ха познай, де Grinning. На Шипково, разбира се Peace. Другия път като идвате в наше село се обаждай предварително  bouquet

 Mr. Green Hug Задължително!

# 13
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Здравейте и от мен! Grinning
Ние също успяхме да се порадваме на хубавото време и трите дни гледахме да сме навън. Вчера ходихме до Калиакра, не бяхме ходили там, много е красиво обаче какъв зверски вятър имашеее, не е истина просто! Изкарах няколко микроинфаркта заради мъжа ми и Гого щото ходиха по скалите и все по края , ужас. #Cussing out После хапнахме на Дълбокото, там има мидена ферма и съответно ресторант. Толкова бяхме гладни, че забравих да снимам огромните чинии с миди, взех да ги уважавам пустите гадинки. Навръщане спряхме до една горичка преди Балчик да берем кокичета, имаше много и госпожата в градината получи един букет сутринта. Сиси беше много доволна ама явно се умори че заспа преди 21 часа:-))))
Девойки, препоръчайте ми ...уф, и аз не знам какво. Допреди малко висях по книжарниците да търся нещо подходящо за моята мома, да учи буквите... ще ми се Буквар да и купя защото там има и срички обаче те много видове и не можах да преценя кой е най-сполучливия. Или да купя ли Буквенката? - добре ли е направена? Или пък да не си тормоза детето, ама то ме дразни защото знае буквите обаче писането е 50% огледално а как беше написала числата от 1 до 20 без да сгреши само че от дясно наляво...що така тва дете прави не знам. Crossing Arms
 Simple SmileТова е от мен, поздрави!


Последна редакция: нд, 12 мар 2006, 22:36 от Flash*

# 14
  • София
  • Мнения: 4 866
май схванах идеята: тази седмица ще пишем за миналата... какво да правим - празници, трябва дълго да ни държат (поне до великден) Grinning

ние се отнесохме по топлите места - благоевград, мелник... не подминахме и този път картинг-пистата на благоевград. малечка беше възмутена, че й обещахме три обиколки, пък тя карала само веднъж. трябвало да кара "три пъти и по много". ако след някоя година чуете за първата жена-пилот във формула 1, да знаете чия щерка е Laughing

а мелнишкото вино е едно хуууубаво....

Общи условия

Активация на акаунт