Биоцитрин

  • 2 747
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 781
Въпроса ми е до мамите, които ги ползват тези капки-разбрах, че се разреждат в 3с.л.вода 2 капки и се пият от детенцето, но на какви интервали и по колко давате.Горе в темата за лекарствата го зададох този въпрос и една мама ми отговори , че се давали по формулата на Фуше, но на мен тази формула нищо не ми говори newsm78.Та някой ако знае как се дават за дете 14кг.,Моля нека ми каже, защото в цетросепта има упътване , но в биоцитрина няма.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Имаха много хубав сайт с подробни обяснения, но нещо изчезна... много ме е яд, че не си преписах инструкциите! Надявам се да го пуснат отново!
Това, което помня е, че за болки в гърлото, се разреждат 5 капки "Биоцитрин" в 40 мл. вода. По същия начин приготвям и капки за нос. Така съм ги давала на Мони - 13 кг.

# 2
До колкото знам съставът на капките Биоцитрин, Цитро и Цитросепт е един и същ. Разликата е в производителя и наименованието, така че упътването за Цитросепт, следва да отгораря на това на Биоцитрина.
/попитай в някоя аптека - сигурно може и по телефона/
Това е от мен

# 3
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317
Формулата на Фуше е следната: лечебна доза 1 капка на килограм телесно тегло, а за профилактика на половина, т.е. във вашия случай за профилактика - 7 капки, а за лечение - 14 капки. Аз на моя син давах Цитросепта по тази формула и му правих и капки за нос: 1 капка във две супени лъжици преварена вода!

# 4
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Ами  аз  днес ти отговорих  в по-горната  тема.

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
До колкото знам съставът на капките Биоцитрин, Цитро и Цитросепт е един и същ.
Между Цитро и Цитросепт намирам огромна разлика. Цитро можех да го пия без да го разреждам. Но Цитросепт... дори 1 капка във водна чаша е ужасно горчиво и преглъщам с голяма мъка (а трябва да слагам 15!). От Цитро не установих положителна промяна, но Цитросепта ме лекува (обаче се отказах да го пия). Следващият път ще купя Биоцитрин, но вече не знам какво да очаквам.

Общи условия

Активация на акаунт