Американско предястие?

  • 755
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
Някой знае ли, какво е това, което американците приготвят за предястие. Представлява една топка крема сирене или сметана (не знам точно какво е) сервирано в чиния, покрито с ядки или печени ябълки и си го мажат на различни видове кракери?.

# 1
  • Мнения: 1 393
Казва се Cheese Ball.

Не мога да ти кажа точни пропорции, защото не съм го правила, но се прави горе долу така:
1 пакетче крема сирене
1 чаша настърган кашкавал
подправки (малко черен пипер, може нещо лютичко да сложиш съвсем малко, преимерно 1/3 ч. лъж., за да му придаде по- пикантен вкус).
Омесва се добре и се прави на топка.
Слага се в хладилника за няколко часа.
Малко преди поднасяне се овалва в ситно натрошени (не смлени) орехи.
Поднася се в средата на чиния с малко ножче за мазане, а наоколо се нареждат кракъри.
Изглежда ето така приблително:



# 2
  • Мнения: 57
Точно за това питах, не знаех какви сирена използват. Мисля си че няма да стане лошо ако му се добави и малко сметана, трябва да опитам. Благодаря.

# 3
  • Мнения: 1 393
Да ти кажа честно, според мен сметана може да не е добра идея, защото вярвам, че ще е вкусно, но сметаната е все пак по-течна и сигурно трудно ще се стегне на топка. Но ти си реши.

Успех и да кажеш после как е станало!

# 4
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Съншайн може би има предвид заквасената сметана newsm78

# 5
  • Мнения: 57
Да, имах впредвид точно заквасена сметана. Вчера опитах, но може би една трета от рецептата и добавих 1 супена лъжица заквасена сметана. Определено стана по-пухкаво, а честно казано бих сложила и още сметана за моя си вкус, но за сметка на формата. Явно чрез опитване трябва да се намери подходящата пропорция, която допада на семейството, което се отнася и за подправките, но определено ми хареса и ще е доста ефектно за гости.

# 6
  • Мнения: 57
Сетих се, че също може да се експериментира с различни видове сирене, но въпреки че обичам сирена, особенно мухлясалите, не съм наясно кои са подходящи да се смесват. Проба - грешка, проба - грешка.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт