Гармастан, Дефламол или Лансинох :) ?

  • 24 552
  • 59
  •   1
Отговори
здравейте Simple Smile

кое според вас е по-добро при ранички на зърната (от гледна точка на полза, не на цена) Simple Smile някой има ли опит и с двете?

Последна редакция: нд, 05 мар 2006, 04:41 от hopla

# 1
Zdravei!Polzvala sam Garmastan i ti go prepora4vam gore6to mnogo sam dovolna.Toi e na rastitelna osnova i e bezvreden.Otnosno deflamola mislq ,4e e za izgarqne,no ti re6ava6.Uspex

# 2
  • Мнения: 4 242
Лансинох!  Grinning
На същата цена е като Гармастана, добър е колкото него, но не се налага измиване на гърдите преди кърмене когато си ползвала Лансинох. А както знаеш честото миене на гърдите изсушава кожата и възпрепятства заздравяването на рагадите.
Освен Лансиноха (или Гармастана) и миенето на гърдите не повече от веднъж дневно, мога да ти препоръчам и да ходиш гола до кръста колкото ти е възможно повече като след кърмене първо оставяш кърмата и бебешката  слюнка (най-добрия мехлем) да засъхнат, тогава се намазваш обилно.

# 3
  • Мнения: 559
Аз ползвах Гармастан и за няколко дни се оправих.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 121
Използвала съм единствено Дефламол и не знам доколко ще съм ти от полза - единственото неудобство е, че трябва да си измиеш гърдите преди кърмене. Иначе много бързо ми се оправиха гърдите и чак рагади не съм имала.

# 5
  • Мнения: 6 243
Не влизам в твоята целева група - ползвала съм само Лансинох. принципно е по-доброто, защото не се налага отмиване. Което - както са ти писали по-горе, изсушава допълнително кожата и влошава положението. "Лансинох" е специално пречистен ланолин за кърмачки, който е напълно безопасен за бебето.

Но тъй и тъй съм взела думата, да се обадя без да си питал и за още нещо - виж темата "Библиотека", закована в началото на страницата. Вътре има доста неща, свързани с кърменето през първите дни и седмици на новороденото. Може би ще е добре да разпечаташ на съпругата си някои неща. Пък знае ли човек - не е речено, че непременно ще има рагади. Като знае какво да направи за да ги предотврати, ще си спестите доста неудобства всички.

# 6
  • Мнения: 3 760
Гармастан.
А ако може-Лансинох!

# 7
Не влизам в твоята целева група - ползвала съм само Лансинох. принципно е по-доброто, защото не се налага отмиване. Което - както са ти писали по-горе, изсушава допълнително кожата и влошава положението. "Лансинох" е специално пречистен ланолин за кърмачки, който е напълно безопасен за бебето.

Но тъй и тъй съм взела думата, да се обадя без да си питал и за още нещо - виж темата "Библиотека", закована в началото на страницата. Вътре има доста неща, свързани с кърменето през първите дни и седмици на новороденото. Може би ще е добре да разпечаташ на съпругата си някои неща. Пък знае ли човек - не е речено, че непременно ще има рагади. Като знае какво да направи за да ги предотврати, ще си спестите доста неудобства всички.

мерси много за отговорите, ще й взема Лансинох Simple Smile а от библиотеката и напечатах една купчина статийки за кърмене, търсех и за техники за оригване ама не намерих (че Рая нещо не ще да се оригва след ядене или го прави тихо) Simple Smile

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 094
.... търсех и за техники за оригване ама не намерих (че Рая нещо не ще да се оригва след ядене или го прави тихо) Simple Smile
Поглаждане по гърба, поглаждане по главата (там където е фонтанелата) това карат бебета инстиктивно да се изпънат назад и така се улеснява оригването.

# 9
  • Мнения: 310
Ползвала съм и Гармастан и Лансинох и определено Лансиноха е много по-добро. Само че се намира по-трудно в аптеките

# 10
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
ако можеш си намери Пурелан....иначе Лансинох.... Grinning

# 11
  • UK
  • Мнения: 1 334
Лансинох. Много бързо подейства

# 12
  • Мнения: 1 680
Лансинох. Много бързо подейства
Peace

# 13
  • Мнения: 453
Ползвах Гармастан - никакъв ефект. Оправих се само с преварен зехтин + силиконови зърна за няколко дни. Че положението беше страшно.

# 14
  • Мнения: 2 271
От начало ползвах силиконови зърна(моите са почти плоски).После зърната ми загрубяха,а бебка се научи да цоко по-добре.
Никога не са ми се разранявали зърната.

Общи условия

Активация на акаунт