Какво ще рече "нова храна"?

  • 3 541
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Нали при захранване трябва да се спазва интервал при въвеждане на нови храни, но какво е нова храна/Например ако започна със зеленчуково пюре от картоф и морков, даването на друго зеленчуково пюре, напр.тиква,  нова храна ли е?
А какъв е интервала като дни?Мога ли да дам 1-ви ден картоф, втори - морков, трети - спанак и т.н.?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 298
В примера който си дала тиквта е нова храна. Всяка храна, която още не е давана е нова.
Интервала трябва да е между 3 и 5 дни.

# 2
  • Мнения: 27 524
Нова храна е всяко нещо,което бебчето ти досега не е опитвало.Важно е да започваш с нов един единствен продукт и да изчакаш няколко дни,за да няма евентуална алергична реакция.Ако започнеш с 2-3 неща и ако има алергия,няма да знаеш от какво е.

# 3
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Плодовото пюре е нова храна, зеленчуковото също, месното и то, кашата и тя, попарата също /това се казва въвеждане на нова храна, а не картоф, морков, домат, царевица, зеле и т. н...

# 4
  • Мнения: 27 524
Плодовото пюре е нова храна, зеленчуковото също, месното и то, кашата и тя, попарата също /това се казва въвеждане на нова храна, а не картоф, морков, домат, царевица, зеле и т. н...

А,ааа,не знаех  smile3505

# 5
  • София
  • Мнения: 10 825
Нова храна е всеки плод, зеленчук, зърнена храна и т.н. което бебето опитва за пръв път. Добре е всяка нова храна да даваш по 2-3 дни защото алергичните реакции се появяват до 72 часа след приема. Тоест ако днес дадеш морков, утре картоф, на следващия ден тиквичка и се получи някаква алергична реакция няма да знаеш какво я е предизвикало. За това е хубаво да даваш 2-3 дни морков, след това към него добавяш малко картоф и постепено увличаваш количеството на картофа . и по този начин процедираш и с другите зеленчуци

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Стига бе хора всички знаем кои са силните алергени и те трябва да се избягват, до определена възраст, когато отидеш и купиш едно пюре то не е със съдържание само на картоф, примерно, и не съм чула от комбинацията на картоф+морков някой да е получил алергична реакция.

Като за начало трябва да се избягват от плодовите пюрета:праскова, кайсия/мъхестите/
От зеленчуковите:/доматите/
От месните/рибата/
От кашите/цитросовите/

# 7
  • Мнения: 128
Ами аз точно това се чудех - дали нова храна означава нова група храни, напр,каши, зел.пюрета и т.н или видовете продукти в рамките на 1 група newsm78

# 8
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ами аз точно това се чудех - дали нова храна означава нова група храни, напр,каши, зел.пюрета и т.н или видовете продукти в рамките на 1 група newsm78



Просто, като за начало избягвай силните алергени

# 9
  • Мнения: 5 370
Съгласна с Дони Бони-и аз така процедирах.
Въпреки че едно от първите ни плодови пюрета беше точно прасковка с банан....ама той пък беше дефакто захранен първо със зеленчукови, та....това е било на един по-късен етап.

# 10
  • София
  • Мнения: 10 825
А пък аз съм чула з алергична реакция към картоф Confused както и за такава към морков Confused
Може пък много да съм слушала?!
Не казвам че се случва на всяко второ дете, но все пок се случва

# 11
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
А пък аз съм чула з алергична реакция към картоф Confused както и за такава към морков Confused
Може пък много да съм слушала?!
Не казвам че се случва на всяко второ дете, но все пок се случва


Случва се на деца, които са наследствено предразположени към алергии и тяхното захранване е по специфично от останалите бебета

# 12
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Според педиатъра ни, захранването не тр. да започва с готово зеленчуково пюре, а с домашно приготвено от един зеленчук (картоф), след няколко дни се дава комбинация картоф-морков и т.н.
След като са въведени повечето зеленчуци, се дава готовото (купеното от магазина) зеленчуково пюре.
Обяснението е, че има деца, които не са обременени наследствено с алергии, но пак се обриват и т.н.
Ти прецени кой вариант повече те устройва. Аз се вслушах в съвета на педито и не съжалявам. Peace

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Аз смятам да въведа всеки поотделно и чак след това в комбинация-отделно картоф,морков,тиква.....

# 14
  • Мнения: 2 271
Плодовото пюре е нова храна, зеленчуковото също, месното и то, кашата и тя, попарата също /това се казва въвеждане на нова храна, а не картоф, морков, домат, царевица, зеле и т. н...
На същото мнение съм!

Общи условия

Активация на акаунт