Ако знаете помогнете

  • 648
  • 14
  •   1
Отговори
Здравейте на всички,
бих искала да ви попитам дали някой знае възможна ли е нормална бременност след направена операция от херния. т.е.трябва ли някаква консултация с лекар и има ли някакви рискове?

# 1
  • Мнения: 1 464
Не разбирам точно въпроса ти ,всяка бремнност трябва да се следи от лекар,независимо какви операций си претърпяла.

# 2
  • Мнения: 27 524
Няма ли поне да кажеш колко време е минало от операцията?  Thinking

# 3
1 година, но ме притеснява какви са последствията след едно евентуалнсо разпъване на коремната стена, когато тя вече веднъж е била изтъняла

# 4
  • Мнения: 781
Възможна е. Когато аз раждах имаше една мама, с която раждахме заедно- тя беше оперирана от херния и каза, че бременността й е била нормална, всичко е било наред, но роди  секцио. от нейната операция бяха минали няколко месеца преди да забременее.....Та затова си мисля, че няма проблеми. 1г. е доста време... Успех!  Peace

# 5
  • Мнения: 3 537
Ами задължително си уведомяваш лекаря,който ще следи бременноста и той си знае работата.Не мисля,че има нужда от толкова притеснение Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 119
1 година е достатъчен период, но трябва да потърсиш мнението и лекар разбира се.

# 7
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Ами задължително си уведомяваш лекаря,който ще следи бременноста и той си знае работата.Не мисля,че има нужда от толкова притеснение Peace
И аз така мисля. Thinking

# 8
  • Мнения: 1 027
Аз също съм оперирана, но от киста, махнаха ми десния яйчник. Една година след операцията, на същия ден разбрах, че съм бременна. По-добре питай доктор за съвет, но мисля, че няма проблем. Пожелавам ти успех.

# 9
  • Мнения: 138
Ами задължително си уведомяваш лекаря,който ще следи бременноста и той си знае работата.Не мисля,че има нужда от толкова притеснение Peace
И аз мисля така  Peace

# 10
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Редовната консултация с лекар е задължителна. Аз се консултирах със съпруга си, той е ветеринарен лекар но ми обясни, че този проблем важи със същата сила и при дребните животни(кучета и котки). Извинявай ако те обижда сравнението просто исках да получа повече информация. Както и да е, няма да изпадам в подробности, но той ми каза че по-принцип всичко зависи от големината и видът на хернията.  Последваха термини и такива работи  #Crazy но изводът беше: бременноста трябва да се наблюдава по редовно когато започне да нараства корема защото риска от повторен проблем е малко по-висок от нормалното. Това не означава обаче, че проблем ще има, просто трябва да си по внимателна и разумна, каквато би трябвало да бъде и всяка бъдеща майка. Не се притеснявай говори с доктора си. И давай смело напред.  Peace

# 11
  • Мнения: 2 271
Не мисля,че има проблем.Минало е доста време.

# 12
  • Мнения: 3 760
Мисля, че след операция от херния правилата са същите като след секцио.

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мисля, че след операция от херния правилата са същите като след секцио.
Не би трябвало. Съвсем различни са.
Питай си лекаря.

# 14
  • В света на мечтите
  • Мнения: 542
според мен ням проблем, но за твое спокойствие можеш да попиташ лекаря си. освен това смятам , че ако има проблем би трябвало след като са те оперирали да са те предупредили да не забременяваш определен период от време. Но 1 година си е доста време и мисля , че дори и да е имало рискове преди вече те са отминали.

желая ти успех!!!

Общи условия

Активация на акаунт