Въпрос за кърменето, към мамите родили секцио?

  • 1 140
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 251
Здравейте!
От няколко дни ме мъчи следния въпрос: дали след секцио сте успели да кърмите бебетата си? Аз уви не успях, но нямах и представа, че има вероятност да имам проблеми с кърменето след секцио. Истината е, че малката беше така разположена, че секциото бе неизбежно, но ми е интересно успяхте ли да кърмите след секцио.
Благодаря предварително!
Поздрави!

# 1
  • Мнения: 1 771
Родих със секцио и все още кърмя. Оставих се на майчиното ми чувство да ме води за бебето и след иавестно време намерих Кърмаческия подфорум Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 1 464
Да ,кърмих 4 месеца,не виждам причина да не кърмиш след секцио newsm78

# 3
  • Мнения: 410
Родих със секцио и все още кърмя дъщеря си newsm44 Няма причина да не кърмиш след секцио,освен ако нямаш кърма Wink

# 4
  • Мнения: 9 894
Подкрепям, секциото не означава, че няма да кърмиш. Може да слезе по-бавно и по-късно, но и аз кърмя след планово секцио - вярно, имах проблеми с количеството, но благодарение на форума премахнах добавката.

# 5
  • Мнения: 959
Не,нямах кърма и двата пъти. Sad

# 6
  • Мнения: 1 110
При нас кърменето не се полу4и. След секциото си ми го носеха бебо редовно, тои уж су4еше, ноооо явно са го дохранвали без да ми кажат. Като се прибрахме тои отслабна а моите гърди станаха твърди, болезнени и в последствие , независимо от изстискването и петна по4наха да се появяват. Доктора ми надупчи дупето с инжекции за отпушване на каналите. Ефекта нулев и накрая каза , ми да не стане по зле ( вече и без това си бях с постоянна висока темп) ето хап4ета за спиране на кърмата. Дето така и я нямаше. Икраи на епопеята. И аз и бебо бяхме по спокоини и по щастливи.

# 7
  • Мнения: 176
вичко е много относително аз кърмих след секцио до 8ми месец и имах кърма за още едно така че както дойде то ще си покаже  bouquet

# 8
  • Мнения: 992
аз също родих секцио но малката не иска от гърда а се цедя и скоро маи ще ми спре кърмата намалява ми незнам дано да имащ но ако нямаш не е страшно споредмен има вече много добри адаптирани млека успех

# 9
  • Мнения: 1 544
То си е до организъм аз съм чувала много пъти че след секцио има проблем с кърменето ,но определено не е при всички зависи от много неща и няма определена закономерност.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 966
И аз бях секцио,и все още кърмя...
И според мен няма никаква зависимост.

# 11
  • Мнения: 286
Ние също се кърмим все още след секцио,за което съм много щастлива!На мен 3 пъти ми спира почти съвсем кърмата и трите пъти я връщам успешно!Мисля че е въпрос на желание и упоритост ! newsm10

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 306
И аз секцио и още кърмя, освен това като родих, не бях и чувала, че секциото може да пречи на кърменето. А то реално не пречи по никакъв начин.

# 13
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
И аз след секциото кърмих. Дали ще имаш кърма не зависи от начина на раждане. Само до колкто си спомням при секцио е възможно кърмата да слезе малко по-късно, но и това не е задължително. Ако бебето стимулира достатъчно и ти нямаш индикации за физиологичен проблем за да нямаш кърма, не виждам причина да не можеш да кърмиш.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 240
При нас работата не стана!!!  Weary
Дали защото ми дадоха Бебчо късно или заради многото лекарства които ми вливаха.... Имах много кърма, но сина ми не засука. Имахме доста опити, пот и сълзи, но не. Изцеждах два месеца и кърмата съвсем спря. Misc Baby Bottle
Съветвам бъдещите майки със секцио да почнат да кърмят Бебето колкото се може по-рано.

Общи условия

Активация на акаунт