Бързи и лесни соленки със сирене

  • 15 403
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 93
ПРОДУКТИ;500гр.брашно,1 непълна чаена чаша кисело мляко,2 яйца, 3 супени лъжици растително масло,половин лъжичка сода бикарбонат,половин чаена лъжичка сол,150гр.сирене.Разбиват се заедно киселото мляко,содата,солта,едното яйце и растителното масло и се прибавят към брашното.Омесва се меко тесто,от което се расточват кори с дебелина около 0,5см.От корите с водна чаша се изрязват кръгчета,в които се поставя пълнеж от стритото сирене,размесено с белтък от второто яйце.След това кръгчетата се прегъват га две,поставят се  в намазана с масло тава,намазват се с разбития жълтък от второто яйце и се пекат при умерена температура.

# 1
  • Мнения: 22 867
Наистина изглеждат лесни, а подозирам, че ще са и вкусни. Непременно ще ги опитам! Може би още утре! Благодаря за рецептата! Grinning

# 2
  • Мнения: 22 867
Направих ги, излязоха 18 чудесни на вид полумесеца. За съжаление, бяха олапани още топли и късно се сетих, че можеше и да ги снимам. Чудесни са като бърза закуска за гладни човеци! А,  и кучешкото ми детенце изяде една. Вися за още, ама кой да се лиши от своите?! Вписвам си рецептата в кулинарния тефтер!

# 3
  • Мнения: 932
Ей такива рецепти ми трябват-мързеливи.Че аз не съм много сръчна.Вписвам и благодаря!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт