Резултат от изсл. за токсоплазмоза

  • 1 206
  • 11
  •   1
Отговори
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 734
Най-сетне получих резултатите от първите изследвания, но резултата от токсоплазмозата ме озадачи - 1:20. Какво значи това? Можете ли да ми кажете какви са референтните стойности или какви бяха вашите резултати! Имам час при гинеколога си чак другата събота и до тогава няма как да го попитам дали всичко е нормално.

Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 86
Всичко е нормално, мила.
Границата е 1:80, но и това не се смята за притеснително.
Проблем може да има ако в рамките на месец титъра нарастне над 3 пъти!
Най-точно при някакви съмняния за токсоплазмоза е изследване на имуноглуболините!
Лека бременност!!!

# 2
  • Мнения: 353
Здравей от още една Търновска бьдеща мама!
Да не би и ти да ходиш в Аура-та при Хаджирадев?Спомена за събота и затова(не съм по темата,но току-виж сме чакали заедно на огромните му опашки....)

# 3
  • Мнения: 1 037
Ставаме три търновки!Е Валенце,не се шашкай,а вземи и ми се обади!

# 4
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 734
Цитат на: kozlyo
Здравей от още една Търновска бьдеща мама!
Да не би и ти да ходиш в Аура-та при Хаджирадев?Спомена за събота и затова(не съм по темата,но току-виж сме чакали заедно на огромните му опашки....)


Да при него ходя. Ееех страхотно е - още една бъдеща търновска мама Grinning

# 5
  • Мнения: 5 370
Ейййй..мили мами търновки,и аз съм си мама търновка,макар и присадена в София.А в Аурата на Хаджирадев съм ходила ,ехееее..преди 4 години-тогава имах проблем с аменорея 9 месеца.Даже съм си мислила,ако не ми се бяха така завъртели нещата в живота-тоест,да срещна мъж -софиянец-да го търся него един ден за раждане.Ще се радвам много да поддържаме контакти!Успешно бременеене!!

# 6
  • Мнения: 554
Нямаш повод за тревога!
При мен титъра беше 1:40 и доста се бях уплашила!Консултирах се с доктори от клиника по вирусология и те категорично потвърдиха,че няма проблем! Сега си имам едно здраво бебе на 26дни Laughing .
Въпреки това се пази!При този нисък титър значи,че организма няма имунитет към токсоплазмозата.
Не яж сурово месо и добре измивай плодовете и зеленчуците!
Успех!

# 7
  • Мнения: 2 489
Аз пък дадох абсолютно отрицателна проба за токсоплазмоза, това беше още в първи месец.
Дали пак трябва да правя?

# 8
  • Мнения: 353
Е наистина е приятно да срещна толкова търновки във форума.На мен дори не са ми правили това изследване за токсоплазмоза(пропуснах срока на талончето,защото бях на постелен режим),но не се притеснявам-сьмнение за токсоплазмоза има при рецидивиращи аборти,каза д-ра.Валка ти при него ли ще раждаш?Аз съм 39г.с. и вече доста съм се спекла....Не знам дали ще го открия!

# 9
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 734
Благодаря ви момичета за отговорите!
Ей вече съм по-спокойна  Simple Smile  
Така и неми стана ясно обаче това изследване какво поазва - дали имам антитела срущо токсоплазмоза или дали съм болна и дали съм била  Shocked  Не ми е много ясно Sad  Резултатите в такъв вид - 1:20 е съотношение и ме наведе на мисълта че показва някакъв риск който при тези резултати изглежда голям. Но ще питам доктора, той вероятно ще ми разясни .... ако има време Confused

Много се радвам че се засягохме толкова търновски мами в тази тема Grinning  И за да не се отклоняваме от въпроса в темата ще отворя нова "Привет на бъдещте и настоящи мами от Велико Търново!". Надявам се никой няма нищо против, а за мен ще е удоволстиве да се срещнем отново там Grinning

# 10
  • Мнения: 479
Обикновено първо се изследва имуноглобулина, който говори за прекарана в миналото инфекция. 1:20 е положителен резултат, но не е тревожен, защото показва, че организмът ти се е срещнал с токсоплазмата / без ти да разбереш, без никакви симптоми/ и е изградил имунитет към нея. Ако резултата е повече от1:80 се проследяват и друг вид антитела- за прясна инфекция, която бременната също не усеща, но вреди на плода.

# 11
  • Мнения: 112
Привет и от 1 търновско семейство с 2 годишна дъщеричка! По-точно от тати Ivanco и мама Vali! Значи, аз отговарям от името на съпругата и се надявам съвета да е навременен и да помогне. Ние имахме също притеснения по въпроса с токсоплазмозата и понеже в Търново няма кой и къде да ти направят прецизни изследвания, отидох в София  - Клиниката по паразитология и заразни болести, плащаш 60 лв. и след 2 седмици май беше ти казват резултатите. Мисля, че могат да ти ги тълкуват и по телефона от Клиниката. Но в твоя случай, мисля, че става дума само за придобит имунитет вследствие минали контакти с носител на токсоплазмозата. Дано да сме полезни и най-вече всичко да е О'К! До скоро! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт