Нутрилона не ни засища...с какво АМ да го сменя

  • 1 704
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 239
Бебето не издържа и 3 часа между храненията, а яде дори доста повече от нормата.
Милумила или Аптамила засищат повече/за по - дълго/?
Предстои ни да минаваме на 5 кратно,и трябва да издържа повече от 3 часа , а с Нутрилона това е абсурд да стане newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 4 572
tery,ние сменихме Нутрилон Омнео с Аптамил Peace. И се родих. Сега ядем 5 пъти и спи вечер от 9 сутрин до 7.А съм чувала,че Милумил е по-тежко. Успех.

# 2
  • Мнения: 27 524
Милумил е по-хранително,а за разликата между Аптамил и Нутрилон - не знам.
Ако е удобно да те попитам - защо трябва да минавате на 5 хранения?Бебето си знае най-добре кога и по колко има нужда.Ние сме на Аптамил от втория месец и дълго време ядеше по 7 пъти.Има нужда - яде,как аз мога да му определям колко пъти.Това не е правилно според мен и проблемът не е в мялкото,а просто бебето ти расте и има нужда от храна.Иначе може да добавяш по малко оризова каша във всеки биберон и това засища повече и няма нужда да сменяш млякото.

# 3
  • Мнения: 4 068
Съгласна съм с мнението на Блонди. Щом детето ти има нужда от толкова хранения не е нужно сама да налагаш минаване на 5 хранения дневно.

Блонди, аз имам въпрос за млякото с оризова каша. С какъв разрем дупка на биберона се дава това мляко? Трябва ли да купувам биберон за каша или щом е само с една лъжичка каша минава и през биберона за мляко?
Иска ми се да пробвам да и давам така вечерно време, за да видя дали ще се откаже от нощното хранене и затова питам.

# 4
  • Мнения: 239
Ами знам че при захранване с зел.пюре, което ни предстои скоро т.к. сме на 4 месеца,  е добре да се хранят на по -голям интервал защото пюрето е по - трудно смилаема храна от млякото.Освен това се храним на режим от раждането, заради силните колики не можех в началото да разбера точно от какво плаче/то и сега си имаме колики/.А вечер ми заспива в 20.00 часа и много трудно се буди за храненето в 21.30, но и не мога да го оставя с последно хранене в 18.30, това значи да се събуди от глад през ноща, а никога не се е хранил нощно време.
От евентуално напълняване от Милумил не се притеснявам, т.к. тежи доста малко въпреки че се храни много добре.
Какво значи "тежко" мляко?Тежко за стомахчето или калорично?

# 5
  • Мнения: 27 524
Ренци,аз давах ориза с нормалните си дупки,тогава бяхме с 2 (на Авент) и минава.Но зависи от кашата - Нестле се разтваря много добре,иначе аз съм фен на Милупа,но тя повече задръстваше биберона.Аз с една ножичка за нокти просто на две биби разширих дупките и така стана ок,понеже с цепките на Авент се даваше и оливаше,позлвам ги от няколко дни,едва сега са му ок,нищо,че пише за след 3 месеца.Така че специални биберони не купувай,просто разшири на един или два дупките и готово.
Тери,Милумил не е тежко за стомахчето,по-сладко е,по-хранително и е ок.Не знам какво да те посъветвам,щом имате колики,не бързай със захранването,то няма да избяга,можеш и след 6-ия месец да започнеш,а и тогава е най-добре по принцип.Но според мен захранването не означава да променяш часовете или режима,просто започваш по малко,заместваш постепенно едно харене,но това няма общо с другите яденета или с нощното хранене.Стана объркано,но честно казано и теб не разбирам какво точно искаш да направиш. Sad

# 6
  • Мнения: X
Моята дъщеря премина на петкратно хранене на 1г.! Какви са тези "трябва" на толкова малко бебче? Колкото иска - толкова. Детето ми е вече на 1г.5м. и всяка нощ в 24:00 пие кисело мляко - не е дебела, а си хапва доста. Детето те води, не ти него.

Иначе ми се струва, че не Нутрилона не го засища, а ти искаш да издържа по-дълго без да яде Wink Ако е така не сменяй млякото на своя глава, а на вечерното можеш да слагаш плазмонки без глутен. Така, както описваш нещата искаш да нагласиш бебето си към режим удобен на теб , а не на него Wink

# 7
  • Мнения: 4 068
Щом сте със силни колики не бързай да захранваш. Изчакай да навърши 6 месеца. И тогава можеш да почнеш с оризова каша, защото е най-щадяща за стомахчето. Но ако не те мързи си я прави сама, защото в купешките има захар и после ще видиш зор със зеленчуковото пюре. Поне при нас е така. Знам, че ти е мерак да захраниш и да ядете с лъжичка вече. И при мен беше така и сега малко съжалявам. Можех още поне месец да изкарам спокойно само на мляко. И бая нерви щях да си спестя, а и за детето щеше да е по-добре.
Ами това е моя съвет. Времето е пред вас. Не бързай за нищо-детето само ще си покаже кога и за какво е готово.

# 8
  • Мнения: 27 524
Щом сте със силни колики не бързай да захранваш. Изчакай да навърши 6 месеца. И тогава можеш да почнеш с оризова каша, защото е най-щадяща за стомахчето. Но ако не те мързи си я прави сама, защото в купешките има захар и после ще видиш зор със зеленчуковото пюре. Поне при нас е така. Знам, че ти е мерак да захраниш и да ядете с лъжичка вече. И при мен беше така и сега малко съжалявам. Можех още поне месец да изкарам спокойно само на мляко. И бая нерви щях да си спестя, а и за детето щеше да е по-добре.
Ами това е моя съвет. Времето е пред вас. Не бързай за нищо-детето само ще си покаже кога и за какво е готово.

 smile3501

И аз от скука и мерак за разнообразие ( лъжичка,пюренца) захраних след третия месец и сега съжалявам.Нямаме проблеми,но беше напълно излишно.С второто сме на кърма или АМ до 6-ия със сигурност!!!

Послушай и Пандора!!!

# 9
  • Мнения: 239
Най- малко искам да си нагласям удобен за мен режим!!!Но бебето както вече казах спи след 20 часа и така или иначе ако не го събудя ще яде 5 пъти., но последното хранене ще е в 18.30 - не върви нали?
Не искам да влизам в излишни спорове дали да храня бебето на режим или на поискване, всяка майка си решава за себе си  Naughty.От медицинска гледна точка храненето на МАЛКО БЕБЕ на режим има много предимства.Още повече моят син никога не се е противил, не съм го оставяла гладен и т.н.!
Въпросът ми бе дали млеката на Милупа са по - засищащи Wink

# 10
  • Мнения: 27 524
Моето бебе яде за последно в 16 часа

Млеката на Милупа като цяло не са по-засищащи,Аптамил и Нутрилон са сходни,по-засищащ е Милумил на Милупа,това е!

# 11
  • Мнения: 666
 Aptamil или Milumil и двете са засищащи Милумила е повече за злояди деца

# 12
  • Мнения: 27 524
Aptamil или Milumil и двете са засищащи Милумила е повече за злояди деца

Аптамил е нормално мляко,не е по-засищащо от Нутрилон или друго АМ.В Милумил има скорбяла,ориз и е сладък.

# 13
  • Мнения: 1 190
Aptamil или Milumil и двете са засищащи Милумила е повече за злояди деца

Аптамил е нормално мляко,не е по-засищащо от Нутрилон или друго АМ.В Милумил има скорбяла,ориз и е сладък.

И е с аромат на ванилия.
Дъщеря ми яде по 5 пъти на ден от както навърши 3 месеца, хапва АМ - Милумил и явно я засища за по-дърго време. А от къкто навърши 4 месеца, яде по 4 пъти на ден, като вече яде и пюрета и каши и ще започваме попарата.

# 14
  • Мнения: 3 663
тери, по какво съдиш, че е гладен на по-малко от 3 часа
и на колко по-малко от 3

Общи условия

Активация на акаунт