Здравейте, имам нужда от вашият съвет!

  • 6 565
  • 82
  •   1
Отговори
Ето и моя проблем:
Имам дете на 2 години и 9 месеца момченце , и все още сме на памперси за съжаление , все още не може да говори-само няколко думички знае....бихте ли ми казали как да го отуча от памперсите и живот и здраве да сме на гащи?

Благодаря за вниманието предварително!

П.С. Моля модераторите да ме извинят ако темата не е на точното място и да я преместят кадето трябва.


 Simple Smile

# 1
  • Мнения: 6 029
за друг форум е да
ми пробвай
махни памперса. ще се напишква извсетно време. не го насилвай. ще свикне бързо
дъщеря ми свикна за 1 седмица:)

# 2
Цитат на: Julie
за друг форум е да
ми пробвай
махни памперса. ще се напишква извсетно време. не го насилвай. ще свикне бързо
дъщеря ми свикна за 1 седмица:)



Благодаря за съвета!
 Grinning

# 3
  • Мнения: 211
Предполагам, че е трябвало от малко по-рано да започнеш с махането на памперса, но няма ненаучено дете, нали?
Моята щерка я започнах края на юни, когато бе на 1г и 9 м-първите 2 дни се напикавахме постоянно.Аз започнах да следя по часовник на колко време пишка-сутрин обикновенно го правеше през половин час, а след обед през 1 час.Обяснявах й постоянно, че е вече голяма и големите деца казват, че имат пиш и тя след 1 седмица свикна.Мъжа ми даже ми се смееше, че трябва да й вържа гърнето за дупето, защото постоянно на него висяхме.Та така...
Сега ни остана само нощния памперс, но ако не пие нищо не го напишква и като стане от сън си казва, но това със сухия памперс е рядко явление, тъй като нощем пие вода.

# 4
Цитат на: Dory_27
Предполагам, че е трябвало от малко по-рано да започнеш с махането на памперса, но няма ненаучено дете, нали?
Моята щерка я започнах края на юни, когато бе на 1г и 9 м-първите 2 дни се напикавахме постоянно.Аз започнах да следя по часовник на колко време пишка-сутрин обикновенно го правеше през половин час, а след обед през 1 час.Обяснявах й постоянно, че е вече голяма и големите деца казват, че имат пиш и тя след 1 седмица свикна.Мъжа ми даже ми се смееше, че трябва да й вържа гърнето за дупето, защото постоянно на него висяхме.Та така...
Сега ни остана само нощния памперс, но ако не пие нищо не го напишква и като стане от сън си казва, но това със сухия памперс е рядко явление, тъй като нощем пие вода.



Хиляди благодарности и на вас още днеска ще му махна памперса и ще започнем да се учим.

А това важи ли и за голямата нужда?

# 5
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Потърси, незнам дали ги има в Бг, но има едни памперси на Хъгис, които стоят мокри откъм дупето а не правят беля за теб. Така като му мокри за 1 седмиза наистина се учи да ходи в тоалетната. За голямата нужда трябват уговорки и гърне. И награди някакви, така знам, още ми е рано за тези уроци. Успех.

# 6
  • Мнения: 6 029
Цитат на: FLORANS
А това важи ли и за голямата нужда?


да.

# 7
  • Мнения: 1 975
синът ми е на 3 годинки и два месеца.... и не иска и не иска да ака и да пишка на гърне или на такова детско гърненце  Sad
Всеки ден ги говорим тези работи, но като се заинатил - не иска и не иска...............  Cry  Cry  Cry

# 8
  • Мнения: 211
За голямата нужда наистина е същото-моята ми казва, защото я слагам на гърне от 10 месеца-сега ми казва "ака-ака", иначе преди това с книжки с картинки я вършехме тази работа.Всичко е въпрос на навик.Успех!

# 9
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Цитат на: kristal_97
синът ми е на 3 годинки и два месеца.... и не иска и не иска да ака и да пишка на гърне или на такова детско гърненце  Sad
Всеки ден ги говорим тези работи, но като се заинатил - не иска и не иска...............  Cry  Cry  Cry


Ми не го питай- махаш памперса и тва е! Сам ще види, че не е приятно да ходи мокър.

# 10
Цитат на: kristal_97
синът ми е на 3 годинки и два месеца.... и не иска и не иска да ака и да пишка на гърне или на такова детско гърненце  Sad
Всеки ден ги говорим тези работи, но като се заинатил - не иска и не иска...............  Cry  Cry  Cry



Мисля че след известно време ще си пречупи ината и няма да имате проблеми,поне ти го пожелажам от все сърце.

# 11
Трогната съм от вас и на всички които сте ми отговорили и дали съвет мога само да ви кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ .
Много ми помогнахте.

Още 1 път БЛАГОДАРЯ

  Hands Clap

# 12
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: FLORANS
Ето и моя проблем:
Имам дете на 2 години и 9 месеца момченце ,  , все още не може да говори-само няколко думички знае....


всички се хванаха за памперса, а жената има доста по-сериозен проблем, освен ако не е сбъркала годините - 2г. и 9 мес. Confused:  Sign Exclamation  Confused:
Това е доста по-притеснително отколкото памперса.

Искам да попитам с кой психолог си се допитала по този проблем? И какво ти  е обяснил?

# 13
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Liorena
Цитат на: FLORANS
Ето и моя проблем:
Имам дете на 2 години и 9 месеца момченце ,  , все още не може да говори-само няколко думички знае....


всички се хванаха за памперса, а жената има доста по-сериозен проблем, освен ако не е сбъркала годините - 2г. и 9 мес. Confused:  Sign Exclamation  Confused:
Това е доста по-притеснително отколкото памперса.

Искам да попитам с кой психолог си се допитала по този проблем? И какво ти  е обяснил?



БОЖЕ!!!
какъв психолог бе?????

# 14
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: Julie
Цитат на: Liorena
Цитат на: FLORANS
Ето и моя проблем:
Имам дете на 2 години и 9 месеца момченце ,  , все още не може да говори-само няколко думички знае....


всички се хванаха за памперса, а жената има доста по-сериозен проблем, освен ако не е сбъркала годините - 2г. и 9 мес. Confused:  Sign Exclamation  Confused:
Това е доста по-притеснително отколкото памперса.

Искам да попитам с кой психолог си се допитала по този проблем? И какво ти  е обяснил?



БОЖЕ!!!
какъв психолог бе?????


на 2г и 9 мес НЕ Е НОРМАЛНО да не може да говори и да знае са мо няколко думички.

Общи условия

Активация на акаунт