Зелени изпражнения?

  • 1 047
  • 9
  •   1
Отговори
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
Това сигупно е много обсъждана тема и ме извинете ако се повтарям.Но искам да попитам дали зелените акита са резултат от настинка на беб4о. За сега няма симптоми да е болно.Съмнявам се ,че имам хиперлактация и не знам как да се справя с нея.Четох в библиотеката,ама нещо не разбрах.Не знам дали да се изцеждам или ще стане по-лошо.Много съм объркана.  newsm78
Благодаря ви   bouquet

Последна редакция: пт, 03 мар 2006, 12:23 от bgbubu

# 1
  • Мнения: 4 915
Зелените акита според мен рядко са признак на болестно състояние.

От личен опит и доколкото съм чела тук, често се получават от охлаждане или от претопляне на бебето. При дъщеря ми - когато й беше топло - лятото особено често.
Може да реагира на храна, която ти си яла.

Според д-р Спок, цветът е нормално да варира при кърмачетата, обезпокоително е, ако стане черен.

За хиперлактацията. Не трябвада се цедиш след кърмене или между кърменията. Обикновено кърмата се регулира към 2-3 месец. За да улесниш този процес, кърми бебетона поискване, дори да ти се струва съвсем хаотично - това е правилният начин.

Изцеждане се налага само, ако бебето е направило голяма пауза или сутрин - и чувстваш гърдите си много напрегнати. Тогава ще изцедиш малко, само да ги облекчиш.

# 2
  • Мнения: 6 243
Зелените акита като симптом на настинка съм го чувала десетки пъти от бабите ни. В интерес на истината, когато са били болни децата (в кърмаческата им възраст), не е имало промяна на цвета на акито.

Зеленият цвят поначало е нормален при изпражненията на едно кърмаче, както и жълтия, бледо кафявия и т.н. Ако станат черни - както казва Free Soul, това може да е признак, че детето приема твърде много желязо - например, ако майката пие медикамент против анемия. Но ти си права, че при хиперлактация често изпражненията се оцветяват в зелено. Ти по какво съдиш за хиперлактацията, освен по цвета на акито - суче ли бебо начесто, успяваш ли да изцедиш кърма след хранене?

За хиперлактацията виж тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46389.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=30155.0

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Как суче бебето - дърпа ли се от гърдата с рев и давене? Кратко сучене? Отказ от сучене за успокоение? Често сучене - може и на всеки час?
 

# 4
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
Da naistina ponqkoga bebko se dyrpa ot gyrdata i pak zasukwa, dyrpa se i pak zasukwa i taka moje da premine cqloto ni kyrmene.
Преди сучеше около 20 минути, а сега през последните 2-3 седмици се нахранва и за 10-15 мин. Дали е нормално?
С рев се дърпа от гърдата обикновено ве4ер след банята.Но аз си го обяснявам ,4е му е много горещо(тъи като стаята е била затоплена за банята).Тогава спирам сукането да се успокои и после пак му давам.Понякога дори забелязвам,че не изтраива и 3 4аса до следващото кърмене.

# 5
  • Мнения: 4 915
Цитат
Преди сучеше около 20 минути, а сега през последните 2-3 седмици се нахранва и за 10-15 мин. Дали е нормално?
Нормално е, усъвършествало се е в сукането.  Wink И за пет минути ще се научи в скоро време да си глътва порциона!  Laughing
Цитат
С рев се дърпа от гърдата обикновено ве4ер след банята.Но аз си го обяснявам ,4е му е много горещо(тъи като стаята е била затоплена за банята).
Може да се дърпа с рев, защото е пригладняло и млякото не тръгва веднага. Малката също нямаше търпение да я изкъпя, намажа, масажирам след баня - и бяха едни ревове, та обърнахме нещата - първо мляко, после баня.
Колко е топло в стаята? Вие сте на около 2 месеца, около 23-24 градуса за след баня е достатъчно.

Цитат
Тогава спирам сукането да се успокои и после пак му давам.Понякога дори забелязвам,че не изтраива и 3 4аса до следващото кърмене.
На режим ли кърмиш? През три часа? Съветвам те да минете "на поискване" - така ще се регулира лактацията ти според нуждите на бебето, а и то няма да се изнервя от глад докато му дойде "часът". Бебетата поемат различни количества кърма всеки път - в зависимост от апетита, глада, настроението, умората. Не се води по часовник, а по детето. Очаквай скоро и бум на растежа - тогава не през 3 часа, ами и през половин час ще иска да суче. Нормално е - бебето расте и трябва да "подготви" мамините гърди да правят повече млекце - а то ва става с повече стимулация/сукане. Та, както казах - води се по бебето.  Simple Smile Няма опасност да го прехраниш, нито разглезиш, нито пък то ще остане гладно.

# 6
Zdraveite chela sam mnogo statii no za prav pat se prestrasih da pisa.Moia bebo e na 4mes. i 2sedm.na karma sme na poiskvane poniakoga izdarza 4h drug pat e gladen sled 2h.Probvah da mu dam sok ot morkov i iabalka,plodovo pure-ne mu haresvat i az prekasnah zahranvaneto.Sega ot 2 sedmici e na sise vecher/suho mliako+kasa za da go zasiti poveche/no cialoto mu lice e v papki zastoto ima atopichen dermatit mislia che e alergichen ot suhoto mliako/izpolzvam na Nestle/Predi kogato bese samo na karma akase po 4 pati i poveche na den sega po vednaz i to ne vseki den i cveta e tamno zeleno kafiavo, ima mnogo gazove.Daite mi niakakav savet.Predvaritelno blagodaria.

# 7
  • Мнения: 919
и ние имахме зелени акита по едно време, даже ходихме на доктор, защото аз съм чела из форума че може да означава че нещо е настинала, но докторката ме успокои, че когато бебето хапва предимно предно мляко, акитата минават в зелената гама.. в моя случай има много логика защото ми бяха все пълни гърдите и бебка неможеше да изяде всичко дори от едната... предполагам ако имаш хиперлактация проблема е същия  newsm78

# 8
  • Мнения: 340
Zdraveite chela sam mnogo statii no za prav pat se prestrasih da pisa.Moia bebo e na 4mes. i 2sedm.na karma sme na poiskvane poniakoga izdarza 4h drug pat e gladen sled 2h.Probvah da mu dam sok ot morkov i iabalka,plodovo pure-ne mu haresvat i az prekasnah zahranvaneto.Sega ot 2 sedmici e na sise vecher/suho mliako+kasa za da go zasiti poveche/no cialoto mu lice e v papki zastoto ima atopichen dermatit mislia che e alergichen ot suhoto mliako/izpolzvam na Nestle/Predi kogato bese samo na karma akase po 4 pati i poveche na den sega po vednaz i to ne vseki den i cveta e tamno zeleno kafiavo, ima mnogo gazove.Daite mi niakakav savet.Predvaritelno blagodaria.

Според мен спри да му даваш сухо мляко и спри захранването щом има детенце АД.  Минете само на кърма до 6 мес и после захранвай много бавно.  Имате проблеми със наддаването ли или се опитваш да го накараш да не се буди през нощта?  Моя син се буди през нощта 1-4 пъти, но не виждам никаква връзка с това колко и дали е вечерял /ние с храненето сме пълна демокрация-- яде колкото си иска и когато си поиска, така че някои вечери изяжда по 100 мл каша, а други нищо/

# 9
  • Мнения: 340
Това сигупно е много обсъждана тема и ме извинете ако се повтарям.Но искам да попитам дали зелените акита са резултат от настинка на беб4о. За сега няма симптоми да е болно.Съмнявам се ,че имам хиперлактация и не знам как да се справя с нея.Четох в библиотеката,ама нещо не разбрах.Не знам дали да се изцеждам или ще стане по-лошо.Много съм объркана.  newsm78
Благодаря ви   bouquet

Тъй като темата за хиперлактацията дето Хапка е цитирала е моя, да се включа с продължение.  Първо, по мое наблюдение зеленото ако може да е признак и на стомашен вирус /лек/ и на много предно мляко.  А може и да е случайност.  Ако проблемът е в предното мляко обаче, акането трябва да е много шумно /май някой го беше описал като "залп" Laughing/  При нас беше така когато имах хиперлактация.  Моята хиперлактация продължи може би 2-3 седмици.  Цедях САМО колкото да не са на камък гърдите.  Давах само по една цица на ядене.  Държах си по една хавлиена кърпа до мен и когато след първото засукване кърмата потичаше като от душ на 5-6 струйки я оставях да изтече на кърпата и давах на бебо да суче чак след като струйките спрат и гърдата само капе.  Така хем не си пълнеше корема с предно мляко само, хем не го дразнех със силната струя.  Тоя номер с кърпата го правех чак до към края на 3тия мес.  Тогава май окончателно ми се регулира кърмата.  Ако имаш още въпроси питай смело...

Следвай и съветите, които Хедра беше дала на мен.  Всичките работят /само чая от салвия не пробвах/

Последна редакция: сб, 04 мар 2006, 08:22 от Сиси Боата

Общи условия

Активация на акаунт