За прекаленото окосмяване при някои жени!

  • 403 971
  • 1 578
  •   1
Отговори
# 30
q85[/b],разбираме те как се чувстваш,но все пак живота ни е даден да го живеем.А през това време ще се скубем,коломаскираме и изрусяваме до припадък Wink
[/quote]Ами какво да кажа-егатти живота!!!!Аз просто не виждам смисъл да се живее такъв живот.Ok,да се епилираме ,но ако това е всеки ден???И то на лицето,врата,деколтето???Да не говорим 4е идва лято и пак ще се 4удя какво да облека .А искам и аз веднъж да се по4уствам като нормален човек! newsm45 newsm45 Сигурно сега ще кажете 4е това не е причина да живея пълноценен живот,оба4е това наистина много пречи.Да не говорим че избягвам всякакъв контакт с хора ,не искам да ме мислят за изрод.Ако ще е такъв живота ми през следващщите 20години,по добре да умра,пък но "онзи свят"може да е по-добре!!!

# 31
мили дами. Очевидно този проблем засяга доста жени,включително и мен.Аз също страдам от прекомерно окосмяване и вече ми писва ,ако не всеки ден, то през ден да си скубя космите на лицето/пълен набор-брадичка,мустаци,буски/.Да не говоря за тялото ooooh! smile3511 smile3511Аз също избягвам общуването /особено когато не съм имала време да се епилирам/. Така е и с взаимоотношенията ми с мъжете, заради проклетите косми все още нямам гадже, а съм на 25год. УЖАС Постоянно се опитвам по някакъв начин да ги маскирам, слагам фондьотен, грим и пр.Кожата вече ми се натрапи от постоянното скубане и на места потъмня/особено на горната ми устна/Понеже кожата ми е бяла а проклетниците са черни, щом започнат да изкарват си личи страшно много, а не мога да ги отскубна защото не са изкарали достатъчно.ПИСВА МИ

# 32
Горе главата!
Какви са тези черни мисли!!!????

По ред причини, ще ви разкажа анонимно какво стана при мен:

На доста млада възраст - около 16 се появиха "излишни косми" по лицето - козметика каза да се отиде на АГ и се почна....
Прегледи - хормони, ендокринолози - хормони в София, после всеки месец на Ехо при Щерев в София...
Хормони в норма по отделно, но в лоша пропорция - един към друг + поликистоза. Деца не се очакваха, подготвиха ме нежно за осиновяване, на 16 това не беше най-приятната новина....     Космите си настъпваха, аз не носех големи деколтета.... Така, това мисля е достатъчно да се ориентирате.

Не съм страняла от хора, не съм страдала от липса на интерес. Приятеля ми научи за козметичните и бебешки усложнения преди да съм се съблякла Simple Smile И най-важното имам си детенце заченато от първия опит!

Сега обмислям кардинална мярка срещу космите, но и без нея живота е хубав. Чудя се от доста време защото не съм сигурна дали няма повече да си навредя с лазер или фототретиране за едното спестено от епилиране време.
Вярно е че за да изглеждам като повечето си приятелки полагам доста повече грижи, но какво от това? Бреме е често това, но пък има нещастия в здравословен и козметичен аспект дето не се церят само с едно загубено в обработки на кожата и космите време Simple Smile

Горе главата! Радвайте се на живота!

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 443
Горе главата!
Какви са тези черни мисли!!!????

Вярно е че за да изглеждам като повечето си приятелки полагам доста повече грижи, но какво от това? Бреме е често това, но пък има нещастия в здравословен и козметичен аспект дето не се церят само с едно загубено в обработки на кожата и космите време Simple Smile

Горе главата! Радвайте се на живота!

Peace Напълно подкрепям!Аз съм един от случаите,в които поговорката "Това,което човек сам си направи,никой друг не може да му направи.Когато бях в 6-ти клас,започнах да си бръсна краката,без да страдам от излишно окосмяване.После оскубах и ръцете smile3538 В гимназията,като гледах как някои момичета си скубят мустачките,реших че и аз имам мъх и...хайде без него.После,като станах към 25,като резултат от поликистозни яйчници,наистина разбрах що е то засилено окосмяване-въпреки че тогава все още нямах големи косми,а по-скоро по-изразен мъх.По идея на едно светило,започнах прием на противозачатъчни,но след 5 месеца ги спрях,защото ми се появи нещо като киста на гърдата.И оттам като се започна-кисти,кисти,закъснение на цикъла,АД.Направо хормоните ми не знеха на кой свят са  Mr. Green И естествено-къде без тях-прекрасните косми,които все по-бързо растяха.Започнах да изрусявам мъха по корема и около ушите,но само порастнаха по-дълги.През цялото това време съм се съобразявала с тях и непрекъснато съм била обсебена от мисълта-какво ще кажат хората,как ще го приемат  Sick Когато навлезе лазерната епилация,реших да отделям от заплатата и да се отърва веднъж завинаги (нали така казваха специалистите) Да,ама не-освен че оставих маса пари-ефект никакъв-оказа се,че моите косми бяха прекалено светли и не се повлияваха особено.Даже забелязах обратен ефект-станаха по-дълги,отколкото преди да ги третирам.Това си го обяснявам,защото от лазера космите не окапваха,а само се пърлеха.Един вид,изгарят до основата.Обаче не окапваха,както ме уверяваше козметичката ми.После тя мина на друг уред-фотоепилация.Че как няма да пробвам  Mr. Green айде и там една торба с пари.И резултат- newsm50 Никакво подобрение.След толкова процедури...и една камара с пари.Не знам,уредите лли не биват...По-скоро ме съмнява нещо друго.Мисля си (без да искам да обезсърчавам някой),че такова нещо като окончателно обезкосмяване няма (а как ми се иска и на мен да греша)
Това е един линк,където можете да прочетете малко по темата http://www.krasotata.net/index.php?m=ex&tit=picaso01

Като заключение искам да се обърна към младите момичета-Много е важно да свикнете със себе си и да се научите да се обичате и цените!Така ще ви ценят и уважават и околните!На мен ми трябваше адски много време,за да го проумея-изгубени години,пропуснати и неизживяни моменти.Не си мислете,че другите са идеални!Всеки има недостатъци и по някакъв начин се е научил да ги приема и прикрива.Аз съм щастлива жена,защото намерих човека до себе си,с когото искам да бъда и да изживея живота си,очаквам първото си дете след броени месеци.И си карам по старому-ръцете обезкосмявам с епилатор-еее,досадно е,ама става за 10-15 мин.А в днешно време толкова много жени си махат там окосмението (дори и такива,които нямат нищо),че чак си мисля че вече е модерно  Joy Космите над горната устна-скубя с пинсета-става също бързо и не е нужно да чакам да станат големи,за да отида на козметик.Някой и друг косъм на брадичката (появил се след експериментите ми с лазерната епилация  bambam-също с пинсета,баките съм ги оставила да си виреят  tongue,по корема също,ама той сега така се  е разтегнал че стоят на рядко и не се набиват на очи  Joy А за триъгълника-да не говорим  Sick От толкова много бръснене,скубане и всякакви експерименти,сега имам там толкова косми  smile3537 че трябва да ги махам всяка седмица.Обаче,както казва "оптимистично"-има толкова по-лоши неща на тоя свят.Затова,ще го повторя и аз:Радвайте се на живота,той е толкова кратък!

# 34
  • bulgaria
  • Мнения: 309
най-добрата ми приятелка е със същият проблем. Нейното е просто ген и тя успешно си е решила проблема като си епилира ръце, крака и подмишници а гърба и корема ги изрусява с блондор .Купува го на грамаж и е много доволна. Тя е с много бяла кожа и така не и личат Peace

# 35
  • Мнения: 549
Момичета и аз съм от "косматите" и се епилирам постоянно. Но виждам, че много често в постингите се споменават поликистозни яйчници... И аз преди 10 г. имах този проблем. С диагноза пълен стерилитет! След като ми направиха една манипулация с лапороскопия, сега имам 2 деца - на 5 и 7 години. Сега обаче ако имам същия проблем бих опитала с хомеопатично лечение. Много успешно се преодолявал този проблем ако попаднете на добър класически хомеопат.

Ако прекаленото окосмяване се дължи на хормонален дисбаланс, трябва да се работи в тази посока.
Може да разгледате мнения за хормонално лечение с хомеопатия тук: http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=homeopatia&Number … mp;sb=5&part= ,
За поликистозни яйчници : http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=probzab&Number=19 … amp;view=&sb=
А тук може да разгледате за възможностите на хомеопатията : http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=homeopatia&page=0& … ollapsed&sb=5

Желая ви успех!  Hug

Последна редакция: пт, 26 яну 2007, 17:23 от nadejda.v.l

# 36
  • Мнения: 1 527
Оптимизъм,оптимизъм......Как да се мисли оптимистично като приличаш на майнуна????Или само аз съм толкова зле...Искам да кажа ,че в следствие на ПКЯ  просто не мога да водя нормален живот.При мен космите са навсякъде-корем,деколте,кръст,гръб..За ръцете и краката не говоря,там се справям с епилатора,но ефекта не е задоволителен-растат много бързо!По деколтето са тънки и къси,така 4е става с изрусяване.Но гърба и корема..Като си помисля за какво става въпрос ми се иска да умра.Съвсем сериозно...Изглежда все едно  е козина.Е гатти,в крайна сметка съм от женски пол,дори повечето мъже нямат толкова косми,как да не се отчаяш!!!В следствие на този проблем лятото за мен е истински ад-най-големият проблем е какво да се облече,разбираемо е че ако облека нещо с гол гръб ще уплаша доста хора. Cry CryИ най-лошото е че напоследък започна да се увеличава и по лицето.За сега там ги изрусявам,ноако станат мн дълги ,ще се наложи да ги махам,а това така ме отчайва,искам и аз да водя нормален живот.Преди една година бях решила да пробвам с лазер,бях решила да изтегля кредит,сещате се за какви пари става пари...Но в клиниката лекарката ми каза ,че космите по гърба и корема са прекалено финни и лазера няма да им повлияе!!!!!!!!!!!!!!Можете да си представите как се почуствах...това ми бе последната надежда..А космите въобще не ги намирам за толкова финни-ако наистина бяха такива щях да се примиря някакси..От тях не си личи каква ми е кожата на цвят,толкова са черни,а кожата ми е бяла...ад. CryБях изпаднала в огромна депресия,не преучеличавам,.Това определено беше най-трудният месец в живота ми.Просто не спирах да плача.Та ,като си мисля за проблема с лицето се чудя ако трябва да ги махам,какво да правя.Ако лекарката ми каже същото за лицето вече ще се самоубия.Миналата година не ми се получи,но може би тази година ще имам късмет: Praynig
Е,проблемът е поликистозни яйчници,ходила съм по лекари,уж всичко беше наред,но така и цикълът ми не стана редовен-веднъж на 2 месеца.Започнах да пия едни билки и сега,слава богу е ок,около34 дни ,което си е истинско чудо.От 5 години бях забравила какво е да си в цикъл....
  Съжелявам ,че ви пълня главата с глупости,всеки си има собствени проблеми,но наистина имам нужда да го споделя с някой този проблем...Не мога повече така.Искам да нормален живот.

# 37
Здравейте, млади дами.Хич не му мислете за тия гадни косми.Като ви чета тъжните мисли си казвам, че не сте видяли отчаяние. Дано никой не го сполети нещо по лошо.Ами едно момиче, което е на 20-25г и не е семейно, ами ще си отделяте повече внимание и ще ги махате тия косми.Вече минах 35г и постоянно се епилирам и цяло лято ходя с къси поли и без ръкав, даже съм малко якичка, но хич не ми пука.Синът ми е почти на 16г и той усърдно се епилира навсякъде, но не виждам да му е трудно.И друго моя приятелка и съученичка от години не си маха никъде космите, защото мъжът и не харесвал оскубани пилета.Та да знаете, че  мъжете хич даже не забелязват нашите косми,просто ние така сме се вманиачили че търсим до махнем и малкото косъмче на кутрето на краката даже. Горе главата и бъдете уверени в себе си.

# 38
  • Мнения: 1 527
Dan4ela,мъжете определено намират косматите жени за отвратителни.Аз поне такива наблюдения имам.Иначе и щях да си имам половинка,нали?

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 23 628
Обикновено за прекомерното окосмяване причината е поликистозни яйчници. Това лесно се диагностицира чрез ехография на яйчниците.
Аз бих могла да препоръчам този лекар, от когото е доволна моя позната:
Д-р Георги Коларов - акушер-гинеколог, ендокринолог, специалист по безплодие.
Адрес: Приема в частен кабинет в София на ул. Георги Софийски, срещу арката на Александровска болница, тел.088-629818, 02-9515592, Медицински център " Света София".
Впечатленията са отлични, много е внимателен, изслушва, отговаря на всички въпроси, не се отегчава, има чуство за хумор, при проблем веднага може да му се звънне. Първоначален преглед - стол, УЗИ - 40 лева, консултация 15 лева, само УЗИ-25 лева. Имат много хубав ултразвуков апарат!
 
Този Коларов е много неприятен. Аз съм била негова пациентка. И аз съм от косматите (мата-космата Mr. Green ), обаче на мен не ми пука. Откакто ми поправиха хормоните дотолкова (БЛАГОДАРЯ на д-р Владимиров), че да мога да забременея и да родя, нищичко свързано със космите не може да ми попречи на самочувствието. По едно време се бях леко повкиснала, че съм повече мъж (хормнонално имам предвид), а не жена, но сега си имам син и смятам, че съм си хубава и с косми. Айде, по краката и триъгълника ги бръсна от немай-къде, мустака го скубя от години, но всичко друго съм го оставила натюр. Ръцете ми са секси с космите според мен и мъжа ми Heart Eyes Blush И веждите си ги оставих дебели, и между гърдите и по брадата имам мъх. Но съм супер с тях! Косматите жени са по-страстни! Mr. Green

# 40
  • Мнения: 139
Здравейте. И аз се имам за космата, при мен е от бръснене. Не ми дреме особено. В сериала приятели на моника брат и каза "Ако искаш един мъж да има бирено коремче, а една жена да спре да се бръсне - ожени ги" Simple Smile Колко е вярна тази приказка не е истина Simple Smile От един месец се каня да се обезкосмя  и все не ми идва музата и с това малко бебе няма време Mr. Green в момента и мата космата би ми завидяла на космите, ама и на мажо не му пука  Mr. Green За всеки влак си има пътници няма да се отчайвате  Peace

# 41
  • Мнения: 22 751
Здравейте. И аз се имам за космата, при мен е от бръснене. Не ми дреме особено. В сериала приятели на моника брат и каза "Ако искаш един мъж да има бирено коремче, а една жена да спре да се бръсне - ожени ги" Simple Smile Колко е вярна тази приказка не е истина Simple Smile От един месец се каня да се обезкосмя  и все не ми идва музата и с това малко бебе няма време Mr. Green в момента и мата космата би ми завидяла на космите, ама и на мажо не му пука  Mr. Green За всеки влак си има пътници няма да се отчайвате  Peace
Бръсненето на влияе на космите Peace

# 42
  • Мнения: 139
Не съм съгласна. Ако незнаеш да ти кажа, че целите ни тела са покрити с мъх, и като го обръснеш тоя мъх какво става? Голям мазен косъм ето това става. Защото покрай сухото гори и мокрото, бръснеш не само тези косми които трябва, а и доста мъх покрай тях Simple Smile

# 43
  • Мнения: 485
ДесиX2, би ли ми казала от къде да си купя от ампулите на Салерм? За първи път чувам за тях,а с търсачката нищо не открих...струва ми се добра идеята след обезкосмяване да се намажа с нещо,което поне да забави разтежа на косъма!

# 44
  • Мнения: 22 751
Не съм съгласна. Ако незнаеш да ти кажа, че целите ни тела са покрити с мъх, и като го обръснеш тоя мъх какво става? Голям мазен косъм ето това става. Защото покрай сухото гори и мокрото, бръснеш не само тези косми които трябва, а и доста мъх покрай тях Simple Smile
Няма да споря,но това се обуслявя генетично или хормонално,а не от начина ти на епилиране.От много бръснене космите изглеждат твърди,а не стават по-големи или повече.Отиди и говори с козметичка.Ако ставаше така мъж ми нямаше да е кубе като си бръсне главата през 1 седмица.А пък имам приятели почти без бради,които се бръснат,нооооо <големи мазни косми >има да си чакааааат.....Някои вече са над 40 г.пък си останаха с по 3 косъма на брадата newsm78
Ето какво има публикувано в един форум

а прочетохте ли последния брой на космо, по точно статията Чувствай се секси в кожата си на стр.56 там пише така "забрави за мита, че бръсненето прави космите по-гъсти и плътни. че да не би бръсначът да е магическа пръчица. той не може да промени окосмяването, в състояние е само да повлияе на начина, по който изглеждат нещата, тъй като с него буквално прерязваш косъма, краищата му изглеждат по-твърди и това създава илюзията за плътност. друга заблуда е че кола маската намалява гъстотата и скоростта с която досадната космена покривка се появява отново. напротив, всичко си е същото - просто тъй като малките проклетници са изкубани от корена, ти ги виждаш чак, когато изникнат на повърхността на кожата. а при бръсненето - този процес е ускорен."


А ето какво казва кросамая в една от темите във форума
...Аз нямам много окосмяване и затова веднъж седмично с бръсначка ...


Последна редакция: чт, 08 фев 2007, 02:05 от ДесиХ2

Общи условия

Активация на акаунт