спиране на лактация-как ?

  • 6 833
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 278
мами предстои ми спиране на лактация с парлодел само че не знам дали трябва да изцеждам по време на приема на хапчетата.моля ако има мами спрели лактацията с лекарства да ми пишат

# 1
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Аз по предписание на Док не се изцеждах,цедиш се само амо са напрегнати.Пиех хапчета сега може да ме бият с камъни "Бромокриптин"
Сутрин и вечер по 1 задължително след храна

# 2
# 3
  • Мнения: 967
Защо си решила да спираш кърмата с хапчета? Много по лесно и по-добре е просто да намалиш постепенно кърменията докато станат едно на денонощието и кърмата намалява и така когато кърмата вече е съвсем малко простоспираш да кърмиш без да пиеш абсол
тно нищо. Аз така направих. Организмът го приема добре и скърмата си спира по естествен път.

# 4
  • Мнения: 2 609
Защо си решила да спираш кърмата с хапчета? Много по лесно и по-добре е просто да намалиш постепенно кърменията докато станат едно на денонощието и кърмата намалява и така когато кърмата вече е съвсем малко простоспираш да кърмиш без да пиеш абсол
тно нищо. Аз така направих. Организмът го приема добре и скърмата си спира по естествен път.

Напълно подкрепям Nellie Peace.
Нямаш нужда от хапчета, можеш да пиеш чай от Салвия /Градински чай/, съвсем безвредно е за разлика от вякакви хапчета thumbsup и върши страхотна работа.

# 5
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Аз когато пиех бромокриптин се изцеждах, така ми казаха докторките в родилното, които ми исписаха лекарството, кърмата ми спря за около 3 дена напълно

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Послушай Nellie, мисля, че това е най-правилния вариянт  Peace

# 7
  • Мнения: 357
На мен ми се наложи да си спирам кърмата с Парлодел, но понеже имах ужасно много, лекарят ми беше казал да се изцедя и да си направя превръзка с ластичен бинт. Така трябваше да стоя стегната 3 дни Shocked Беше ужасно! Казаха ми в никакъв случай да не пипам гърдите, защото ще стимулирам "производството" на кърма.
От Парлодел-а ми се виеше свят и бях много разсеяна. Успях да спра кърмата, но след втората опаковка!

# 8
  • Мнения: 27 524
Послушай Nellie, мисля, че това е най-правилния вариянт  Peace

Също подкрепям,стига да не ти се налага наистина да пиеш хапчетата,поради причини,които не са ни известни.

# 9
  • Мнения: 4 068
И аз подкрепям постепенното спиране. По-нетравмиращо е.
А иначе можеш да пробваш с Рицинус потенция 30. От него спира кърмата, но трябва да се посъветваш с хомеопат как да го приемаш. Ако се налага да е с хапчета по-добре иди на хомеопат и пробвай с Рицинуса. Няма толкова странични ефекти да има според мен.

# 10
  • София
  • Мнения: 15 197
Ето една тема от преди няколко дни: Моля, имали други (бъдещи) майки който не искат да кърмят?
Абстрахирай се от емоционалните изблици в нея и мисля, че ще намериш не лоши идеи.

# 11
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
намалих кърменията до едно на денонощие, както е казала nelie, постепенно кърмата ми спря сама. не съм пила никакви хапчета.
Това ми отне около 2-3 седмици

# 12
  • Мнения: 1 006
Също съм но този етап и се позволявам да се включа в темата  Blush Цедя се веднъж дневно - сутрин, но и двете гърди и има многгоо-о-о-о- - около 400мл, бяха повече, де Embarassed Shocked
Пих и чай от салвия, но май не ми понесе добре - той стеснява каналите ли newsm78 Как да продължа оттук насетне newsm78 Да се цедя на два дена веднъж newsm78 или как newsm78

# 13
  • Мнения: 832
И аз си спрях лактацията с парлодел, когато източвах вече по 10-20 мл. Не, не трябва да се изцеждаш, защото по този начин стимулираш лактацията, а нали точно обратното трябва да направиш. И имай впредвид, че от парлодела ще се чувстваш зле - гадене, главоболие и световъртеж, поне при мен беше така. Успех.

# 14
  • Мнения: 2 531
И аз отбивам от 1 седмица! Значи ние се кърмихме по 4-5 пъти вебер и нощем общо. Отначало спрах нощните цок-цок и замених сутрешното. След 2 -3 дни замених и 1 вечеро кърмене и сега съм на път да заменя и последното. Почти не съм изцежадла , но днес усетих напр. в едната по- млечна гърда и си взех лецитин. А иначе пих 2-3 пъти салвия. Въпреки че не пия хорм. тобл. също се чувствам зле- гади ми се и ми се вие сват! Може би е от бързото отбиване , и съответно промяна на хорм. в организма? При вас как беше и за колко време отбихте?

Общи условия

Активация на акаунт