Как организирахте 1-я РД?

  • 1 659
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
На 23 този месец малкият мишок ще направи годинка. Та по този повод събирам мнения - как е удачно да се отбележи тази дата? Само семейството + бабите и дядовците, по-широко роднинско тържество, тържество с децата на приятелки или голям купон тип сватба  newsm78?? И още кое е подходящото място - у дома, в някое малко кафенце, в кръчма или ресторант?

# 1
  • Мнения: 388
Аз направих така:
Сутринта  кръстихме малката.След това с кръстниците обядвахме в приятен ресторант.
Роднини нямаше,хем са на работа,хем не се понасят едни други,пък това тържество неможе да се прави на два пъти.За голямата ги бях поканила-те не дойдоха.Но това е друга тема.
Има много вариянти и съм сигурна,че ще е най-незабравимият рожден ден. newsm10

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Тогава живеехме с родителите ми, които са в къща с двор извън града. Събрах близки роднини (баби, дядо, леля ми с братовчедката и нейното дете, 1 1/2г. по-голямо от Мая, съответно трябваше да поканим семейството на вуйчото на мъжа ми за баланс в роднинските взаимоотношения), съседите, по-точно двете им деца, и това беше. Така празнувахме Simple Smile
Мисля, че първия рожден ден като по-специален (бидейки първи) е по-добре да е в по-тесен кръг и на спокойствие.
Втория го направихме в заведение (но не тип МакДоналдс), където имаше детски кът за игра с катерушки и люлки на открито (родена е лятото) - пак бяхме малко хора, основно роднини, но децата щуряха на детската площадка, докато ние бяхме на маса.

# 3
  • Мнения: 4 187
За мен първият рожден ден на Рая бе много важен , за това реших да го отпразнуваме подобаващо! Предполагам, че ще е така и със следващите, живот и здарве.
Имаше и баби, дядовци, наши приятели и нейни приятелки Grinning. Бяхме в заведение, но отделно от присъстващите на свободна консумация ! Според мен се получи прекрасно тържество. Точно както си го представях !

# 4
  • Мнения: 384
Здравей!Нашия рожден ден беше скоро и го отпразнувахме точно така както го исках и чувствах.Много се вълнувах,бях в аофория,ходих на фризьор,на пазар за малката и мен.На деня украсих цялата къща с балони и надпис ч.р.д.А после празнувахме в детски клуб.Бяхме поканили най-близки приятели с децата им-беше страхотно,все едно пак съм родила,но тоя път присъствам на празненството(само дето тогава е било в по-големи размери).Малката определено усещаше,че е център на внимание и беше доволна,а в клуба много се забавлява-тя има и стаж,за една година бяхме ходили на 5-ет рожденни дни и други бебешки сбирки.Едва я откъснахме от играта,за да се снимаме.После през уикенда в нас посрешнахме родата и пак беше много приятно-не ми е било тежко или уморително,нито пък на детето.Не мисля,че само щото детето нямало да си спомня,не трябва да се празнува 1-я РД.Или пък,че то не разбира.Сбирката с родата я прие като нещо нормално,но в детския клуб с децата истински се забавлява,както и аз.Пожелавам приятно изкарване! Tada

# 5
  • Мнения: 1 771
Сбирката с родата я прие като нещо нормално,но в детския клуб с децата истински се забавлява,както и аз.Пожелавам приятно изкарване! Tada

Много ме заинтригува идеята за детски клуб. Би ли казала къде сте празнували, какво е менюто, и пуши ли се вътре (аз предпочитам да е за не пушачи.)
Благодаря

# 6
  • Мнения: 2 255
У ДОМА
Идеята и .. поканите бяха само за приятелите на Калоян + майките  hahaha и няколко каки - приятелки на баткото, А и на Коко .....  Wink
Но дойдоха и доста непредвидени баба, леля, братовчеди и .... т.н.  та стана една лудница и дечко му дойде на нагоре  Sad
Та мойто впечатление след тоз опит е че колкото са по-близки и познати хората на хлапето - толкоз по-добре  Sunglasses иначе много рев и екшън е резултата  #2gunfire
Става като в рекламата на Мтел - с бабите дет се радват на детето  #Crazy

# 7
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Нашият първи рожден ден беше на два пъти в домашна обстановка, на датата с приятелчетата от квартала, разхвърляха играчки и се забавляваха и в почивните дни с баби, дядовци и роднини, плюс едно братовчедче на неговата възраст и пак се заиграха  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 7 430
На Вики го правихме 2 пъти - на датата бе само за мами с дечица в къщи, а през почивните дни с приятели Wink
Ако си бяхме в Бг, сигурно щеше да има и празнуване и за роднините Crazy

# 9
  • София
  • Мнения: 15 198
Първия рожден ден на Иво отпразнувахме у дома-с бабите и дядовците +2-те  лели с чичовците и кумовете ни. Беше център на внимание, обграден от хората, които най-много го обичат, всички му се радваха, когато се умори-заспа, а ние продължихме да празнуваме.
На 1г. малчовците са си още бебета, не мисля, че могат да оценят бебешките купони.
Втория рожден ден отпразнувахме в детски клуб с 10-тина дечица и тогава вече беше съвсем различно.
Била съм и на 1-ви рожден ден в заведение. Бяха събрани около 5-6 "наборчета". Беше суетня, бебета ревяха, майки се щураха наоколо с прохождащи мъници, никой на никого не обръщаше внимание. Изнервен рожденник заспа омаломощен от рев.... Не беше особено празнично.

# 10
  • София
  • Мнения: 39 718
При нас беше весело. 1во мама купи тортата, и понеже брат ми заминаваше за чужбина, се събрахме у дома (обедно време) да се видим на спокойствие.
Вечерта хоихме на купон у кума. Кума е роден на 6ти фев., Дияна - на 8ми. Няма да ви казвам колко народ имаше Simple Smile Дияна беше заспала, събудихме я за тортата. И понеже имах само само 10 свещички, разпределението беше следното: Дияна (1), за кума 3 по Х + 1 Simple Smile

Не си мислете, че дете на 1г разбира какво става около него. А за духане на свещичка изобщо не може да се говори Simple Smile

Цитат
по-широко роднинско тържество, тържество с децата на приятелки или голям купон тип сватба
Това според мен е излишно, но както си прецените.

# 11
  • Мнения: 655
Нашият 1-ви рожден ден беше вчера. Празнувахме го вкъщи с баба и дядо и кумците ни с тяхното дете, което е 3 месеца по-голям. Много се вълнувах цял месец преди това, купихме подаръци и специална торта, но не мисля, че на Боби му направи голямо впечатление. За нас обаче това си беше супер празник.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 530
Някъде прочетох, че на рожден ден се канят толкова деца, на колкото гидинки става рожденника плю 1. Тоест на първия рожден ден-той и още едно дете, на втория той и още две и т.н. Защото в противен случай детето се превъзбужда а всички знаем какви са последствията. Смятам, че първия рожден ден е по-скоро празник на майката, защото това е деня , от който детето вече не е бебе и защото на детето не разбира какво става. Разбира се, за албума трябва да има торта със свещичка.Вториягт рожден ден на сина ми го направих така: Купих една торта,шарети чинийки и чашки много салфетки и мокри кърпички и почерпихме децата на площадката където сме по цял ден.Така нямаше сбивания, цапаници и други подобни. На децата не им се развали режима и всичко мина о.к. Майките се почерпихме по биричка и така.

# 13
  • Мнения: 8 769
На 1г. малчовците са си още бебета, не мисля, че могат да оценят бебешките купони.
Именно поради тази причина първият РД на Кейти празнувахме с баби, дядовци, лели у дома. В тесен кръг, на спокойствие. Имаше танци, музика, веселие. Тя вече вървеше и "танцуваше". Вторият РД, по ред други причини (вкл. и финансови) също отпразнувахме у дома в тесен кръг, но тази година вече направихме много приятно тържество. Беше съвсем различно, и децата не са съвсем бебета на 3г. Grinning
На Филип РД наближава, и ще бъде отново отпразнуван у дома. Още повече, че той все още пълзи и е крайно неудобно да ходим на заведение с него. Имам подобни негативни впечатления от рожденни дни на 1г. в заведение. newsm11

# 14
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И на двете принцески първия рожден ден беше в тесен семеен кръг. Сутринта - кръщене, после обяд в приятен ресторант. Дени щъкаше между нас на първия си рожден ден, но Васи го проспа в количката - тя изнемощя от рев в църквата.
Наистина от първия си рожден ден не разбират дечковците. С втория и по-нататък нещата са различни.

Общи условия

Активация на акаунт