някой пътувал ли е до Лисабон

  • 832
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 929
здравей те мами,
След три месеца с бебка ще пътуваме до Португалия  и ме интересуват доста неща. Само  българския превозвач ли има тази линия;колко багаж мога да нося и дали този на детето е отделно от моя;количката дали влиза като килограми към багажа или не; какво би ми било нужно за полета. Благодаря много предварително

# 1
  • Мнения: 790
На тези въпроси най-добре ще ти отговорят в туристическата агенция.
 Аз пътувах преди 2 години и нещо с България Еър. Тогава полетът до Мадрид първо кацаше в Лисабон. Със сигурност директен полет ще има само на българската авиокомпания. Иначе имаш варианти с почти всички други, но ще е с прекачване, което според мен не е за предпочитане
За себе си имаш право на 20 кг. багаж + около 5-6 ръчен в неголяма чанта, която да се побира в багажното над седалките.. За бебето се плаща 10 процента от стойността на билета за възрастен, без право на място, но на колко багаж има право не знам.
В ръчния сложи всичко за бебето - храна, вода, памперси,мокри кърпи, залъгалки, играчки ит.н. Мисля, че полетът е около 3 часа, но съм забравила.
Късмет и безпроблемно пътуване!

# 2
  • Мнения: 929
благодаря ти silvi mar все още имам време да се подготвя и да събера необходимата информация

# 3
  • Мнения: 1 393
Ако си с България Еър до 2год.билета е 10% на детето и то трябва да седи в теб.На излизане от Бг.ако не си с бащата на детето ти искат нотариално заверен документ,че таткото е съгласен детето да напусне страната.Имаш право на 10кг.ръчен и 20кг.който ще пуснеш в самолета багаж.Детето има право на 1 количка или 1 столче,което се пуска в багажното отделение на самолета.Ако не си с бг.превозвач ще трябва да сменяш,защото май няма директен полет до Lisboa,а и е най-евтино.И да не забравя -те се правят на разсеяни,но имаш право на пюре и кисело мляко за детето плюс твоята храна.Аз често пътувам до там така,че ако имаш въпроси ме питай на лични Hug

Общи условия

Активация на акаунт