За спермиограмата в Германия

  • 551
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте,
Искам да попитам колко струва една спермиограма в Германия и вярно ли това,4е в Германия не се поема от zдравната каса?
Мъжът ми се обаждал днес при един уролог и той му каzал,4е струва 52 евро,да си купел 4а6ка от аптеката,да сме правили секс и после да я zанесем..НесериоЗно ми се вижда това.Все пак няма ли си там стаи4ка и така нататък..Или такава е процедурата

# 1
  • USA
  • Мнения: 559
Мелина_М, питай в Проблемно забременяване. Там има повече хора, запознати с тази процедура. И да знаеш, че се казва "спермограма". Wink

# 2
  • Мнения: 2 567
Преди 2 г беше безплатна. т.е. поемаше се от здравната каса.
Не вярвам да се е променило. Този уролог, на който сте се обадили мис е струва, че или не сте се доразбрали, или наистина е несериозен., Как така пов реме на секс? Shocked
При нас можеше и вкъщи да се "добие" материала и да се занесе в рамките на половин час на уролога.
Успех!  Peace

# 3
  • Мнения: 461
И при нас беше безплатна, последния път беше през есента миналата година. Искаха само направление от дом. лекар.  На място "добива" матириала, в тоалетната, няма стаички- маички Laughing

# 4
  • Мнения: 508
След като е 3дравно осигурен,се поема от касата.Плаща се само 10? 3а тримесе4ие,както е новият 3акон.Там се дава материальт на место.Мьжа ми ка3а,4е е бил в тоалетна. Добре е да не сте правили секс поне  три дни.

# 5
А трябва ли направление от об6 лекар?

# 6
  • Мнения: 1 173
Ако не сте здравно осигурени, което в Германия не знам как ще стане newsm78, спермограмта струва около 150 евро. Ако пък сте с частна застраховка, то тя ще ви я поеме при всички положения.
Разширена спремограма се прави само преди инвитро, иначе здравните каси, било то частни или държавни, не я поемат.

Общи условия

Активация на акаунт