Кога започнаха да никнат кътните зъби при 2 год.+?

  • 1 922
  • 15
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Вики е на 2 год. 4 мес. и й изби почти цялото ляво кътно зъбче.  Confused

Днес я взех кисела-прекисела, кривааа  ooooh!, викам си, туй детенце явно се е превъзбудило от тържеството (днес имаха) и не е спало добре на обяд....обаче като я накарахме с баща й да си отвори устата - от дясно се е показал още един кътник! Сега лежи и гледа детска ТВ и си е една кисела, мрънка за щяло и нещяло. Sick  Дано не вдигне температура!  Praynig

При вашите деца кога започна  поредният период на зъбоникнене? Питам специално за 2- годишните +? Облегчавате ли ги с нещо? Като никнеха първите ви зъбки на около 10 мес. мажех с гелчета, ама сега с нищо.... Tired

# 1
  • София
  • Мнения: 15 198
Помня ли вече newsm78
Иво е на 2г. и 8м. и от няколк омесеца вече е с всички възможни зъби. Кътниците пробина напълно неусетно и много бързо.
Племенницата ми е на 2г. и 5м. и сега вече й расте последният кътник.

За кътниците-нищо не давах, защото не ги разбрах кога пробиха (майка ми е детски стоматолог и веднъж я помолих да му види зъбките. Кътници нямаше. На следващата седмица докато ревеше с цяло гърло му погледнах в устата и видях, че долните бяха изкарали Shocked) Иначе докато беше по-малък и му растяха зъби много добре му понасяше Хамомила Вулгарис 15 СН на Боарон. Много бях доволна от ефекта. Но, доколкото знам, действието й не е еднакво при всички деца.

# 2
  • Мнения: 2 978
За съжаление при Мони помага само Панадол  Cry

Тя има два долни и сега избиха двата горни...не е на 2+..ама ето, че избиха newsm78...

С долните 2 беше по- лек вариант...с нощни игри Crazy, но с горните...освен постоянно кисела имаше и Т Cry

# 3
  • Мнения: 369
Да ви кажа на нас първо ни израстнаха двата горни кътника и след това първите два предни Crazy.По принцип не сме ги усетили че растът.Не беше кисела , нямаше температура абе направо идеалния вариант. Flutter Можеш да даваш по малко панадол дори и без температура .

# 4
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
На нас кътниците започнаха да ни излизат, когато Боби направ2 год.  Laughing
Даже не ги и усетихме, кога излязоха.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 621
Ами при нас веднага като навърши 2 г. Сега е на 2г2м и има вече 2-та долни кътника.Много лесно излязоха. Остават последните 2. Laughing

# 6
  • Мнения: 1 102
Ние като навършихме 2г. бяхме приключили със зъбите,но си спомням че беше кисел.Мажех с Калгел и вечер му давах Нурофен.
Кураж останаха само няколко,като се има предвид че сте изкарали цели 17 зъба. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 153
На Иво първият кътник му поникна на 1,2 г., даже преди кучешките. Почти всички зъбки вече са му се показали и сега с нетърпение чакаме да финализираме процеса:)

# 8
  • Мнения: 154
Малеее на нас сега ни растат кучешките и направо не се диша покрай нея, представям си като започнат кътниците  #Crazy  ooooh!

# 9
  • Мнения: 2 609
И ние нямаме 2г., но имаме вече 2 цели кътника и още 2 избили с мнооого зор и калгел. Rolling Eyes

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На Александра вторият комплект кътници й поникнаха след 3-тата год. Абсолютно неусетно. На малката също не разбирам кога й никне зъб.

# 11
  • Мнения: 918
На 1.8 и се е показал единият край на горния кътник. Педито беше казал, че последните излизат след 2г. и аз се бях успокоила, че ще има няколко месеца спокойствие, но уви Rolling Eyes

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 526
При нас всичките зъбчета изникнаха много бързо, винаги поне по 2 или 3 на куп. На 2 години Криси вече имаше 20 зъбчета в устата. Поне затова сме имали невероятен късмет, защото не съм разбрала нито едно зъбче как е пробило. Не съм я мазала  с нищо, нито пък е имала "тонове лиги" Simple Smile))) Дано поне да са й здрави като са й изникнали толкова бързо.

# 13
  • Мнения: 442
на мила кътниците излязоха около 3 год. отвреме-навреме примърква, че я боли зъбчето, ама после се успокоява сама: `нищо, ще порасне като гъбче!`... и това е. всъщност не разбрах нищо от никненето на зъбите при нея. (първият се показа, като беше на една година, без никакви неразположения, та и следващите така).
радост още няма зъби smile3506 дано и при нея по същата схема да протече зъбоникненето.

# 14
  • София
  • Мнения: 39 718
Дияна на 2.8г имаше пълен комплект кътници.

Общи условия

Активация на акаунт