До колко ч. седите на гости?

  • 480
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
Тези дни Цвети беше на два РД и в двата случая, въпреки голямото й нежелание, си тръгна първа. При положение, че повечето детските "партита"  и гоститата започват около 17 - 18 ч. ми се струва, че 20 - 20.30 ч е добър час за поемане към дома  /и с оглед на навременното лягане/. Но май само аз мисля така newsm78 . Разбира се случвало се е да оставаме и до по-късно /до 22 Mr. Green/, но общо взето не го одобрявам. Та вие до колко часа седите на гости когато сте с децата си?

# 1
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Стоим на гости най-късно до 22.00 часа, ако сме с детето. И повечето ни приятели са с малки деца, та през седмицата най-често до този час се ограничаваме. През уикенда и до по-късно.

# 2
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 151
Обикновено до 22.00 часа. От както се е родил малкия, се съобразяваме с неговото къпане и ядене Simple Smile

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Ако сме на детски РД, той си има регламентирано времетраене - 2 часа са обикновено, максимум 2 часа и половина. Така са по детските заведения. Ние на "домашен" детски РД не сме канени досега. Там, дори и другите да решат да поостанат, аз си тръгвам в уречения час. За мен детските рождени дни са изтънчена форма на изтезание и едвам устисквам да мине уреченото време. По тази причина никога не злоупотребявам с гостоприемството на хората.

Ако сме на гости с децата винаги се съобразяваме. Моите стават рано и аз гледам да са си по леглата до 22.00. 22.30 е наистина максимално допустимото. По тази причина рядко сме с децата на гости.

# 4
  • Мнения: 17 402
До към полунощ, независмо сами или с детето Wink

# 5
  • Мнения: 3 153
Рядко го водим с нас, просто защото не искам да му нарушавам режима, а той си ляга в 20ч. Така че ако ще е гости като гости-баба му е на линия да го гледа, иначе с него само някъде следобедно, но ние тия следобедните виждания с приятели ги правим в София ленд, че така и детето е доволно!

# 6
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Ние стоим до 22:00 когато сме с Валентина, а когато е на бабин дом стоим до по-късно в зависимост от домакините-ако са на работа от много рано на следващия ден си тръгваме до към полунощ, ако не отива до по-късно. Зависи и от компанията, поводаи т.н.

За детски рожден ден твърдо споделям мнението на Венера до към 20:30 е добре да си тръгнат гостите.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 723
Ако сме на детски РД стоим колкото трябва, т.е. нали повечето са по 2 часа.
Ако сме в много близки приятели, стоим и до по-късно. И макар обикновено да си тръгваме първи пак е посред нощите.
Обикновено аз започвам да мрънкам да тръгваме, по някое време се изнервям и яхвам метлата.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ми то зависи на кого е/сме на РД...

Ако е детско парти без възрастни, мисля си, че 2-3 часа са ОК. И си я взимам.

Ако сме на близки наши приятели - стоим до късно, както и съседите в нас така...На Иванов ден седяха в нас до 02.30-03.00ч. Децата си отидоха малко преди тях - към 01.30ч.

А и то винаги си личи, кога е вече време да се потегля Wink

Общи условия

Активация на акаунт